Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 05-07-08, 11:44
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Talking αυτοματος πιλοτος!!!!!!

φιλε το ειχα ψαξει κ γω το θεμα παλιοτερα μετα ενα ταξιδι που πηγα με το αμαξι γερμανια.ηταν απαραιτητο.στην αρχη νομιζα οτι μονο με το λεβιεδακι θα εκανα δουλεια,οτι ισως ειχε αναμονες μεσα,αλλα οταν εμαθα οτι χρειαζονται τοσα πραγματα,κ αφου ρωτησα σε καποια ανταλακτικα(δεν ειχαν),το παρατησα...μακαρι να σου πανε ολα καλα κ τοτε ισως αναθερμανθει το ενδιαφερων...περιμενουμε φωτος κ νεα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 05-07-08, 11:49
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SPYROS-MUSIC-CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε το ειχα ψαξει κ γω το θεμα παλιοτερα μετα ενα ταξιδι που πηγα με το αμαξι γερμανια.ηταν απαραιτητο.στην αρχη νομιζα οτι μονο με το λεβιεδακι θα εκανα δουλεια,οτι ισως ειχε αναμονες μεσα,αλλα οταν εμαθα οτι χρειαζονται τοσα πραγματα,κ αφου ρωτησα σε καποια ανταλακτικα(δεν ειχαν),το παρατησα...μακαρι να σου πανε ολα καλα κ τοτε ισως αναθερμανθει το ενδιαφερων...περιμενουμε φωτος κ νεα!!!
Σπύρο, έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι το πιο δύσκολο DIY project που έχω κάνει μέχρι τώρα, δυσκολότερο και από το OBC το οποίο είχε τρομερό καλωδιομάνι ... Ας είναι. Είμαι ήδη στην τελική ευθεία μετά από 5 ώρες δουλειάς εχθές το βράδυ. Συνεχίζω σήμερα μόλις βρω λίγο χρόνο, και ελπίζω να παίξει. Έχω λύσει κυριολεκτικά το μισό αμάξι. Το θέμα είναι βεβαια ότι δεν ξέρω αν τελικά θα παίξει. Είδωμεν. Περισσότερες πληροφορίες αργότερα ...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 05-07-08, 11:54
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπύρο, έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι το πιο δύσκολο DIY project που έχω κάνει μέχρι τώρα, δυσκολότερο και από το OBC το οποίο είχε τρομερό καλωδιομάνι ... Ας είναι. Είμαι ήδη στην τελική ευθεία μετά από 5 ώρες δουλειάς εχθές το βράδυ. Συνεχίζω σήμερα μόλις βρω λίγο χρόνο, και ελπίζω να παίξει. Έχω λύσει κυριολεκτικά το μισό αμάξι. Το θέμα είναι βεβαια ότι δεν ξέρω αν τελικά θα παίξει. Είδωμεν. Περισσότερες πληροφορίες αργότερα ...
φιλε οταν αρχησεις να δενεις να εισαι ξεκουραστος γιατι δεν εχει πλακα να περισεψει καμια βιδα!!!απο οτι καταλαβα εισαι στην τελικη ευθεια
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 05-07-08, 12:38
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Με μια κουβέντα ΔΟΥΛΕΨΕ !!! . Μόλις γύρισα από δοκιμή! Μου είχε μείνει ή ένωση με ρεύμα και πεντάλ φρένου, το οποίο το ψιλοσκεφτόμουνα. Τελικά έκανα την ένωση και εχω πλέον cruise! Many thanks στον κουμπάρο μου που ήταν πιο θαραλέος και τελικά κάναμε την σωστή ένωση. Περισσότερες λεπτομέρειες και φωτό το βραδάκι, καθότι έχει αρκετή ζέστη και δεν έχω κουράγιο (και σκιά) να δέσω τώρα. Είμαι πλέον έτοιμος για πολλά (ξεκούραστα) χιλιόμετρα.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 05-07-08, 13:23
Το avatar του χρήστη Aceman1925
Aceman1925 Ο χρήστης Aceman1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 13-03-2008
Μηνύματα: 1.513
Aceman1925 has a spectacular aura aboutAceman1925 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με μια κουβέντα ΔΟΥΛΕΨΕ !!! . Μόλις γύρισα από δοκιμή! Μου είχε μείνει ή ένωση με ρεύμα και πεντάλ φρένου, το οποίο το ψιλοσκεφτόμουνα. Τελικά έκανα την ένωση και εχω πλέον cruise! Many thanks στον κουμπάρο μου που ήταν πιο θαραλέος και τελικά κάναμε την σωστή ένωση. Περισσότερες λεπτομέρειες και φωτό το βραδάκι, καθότι έχει αρκετή ζέστη και δεν έχω κουράγιο (και σκιά) να δέσω τώρα. Είμαι πλέον έτοιμος για πολλά (ξεκούραστα) χιλιόμετρα.
καλοριζικο ρε Πανο.
ποιος στη χαρη σου!!! μεχρι και σταυροποδι μπορεις να εισαι τωρα ε???
__________________
Αν θέλεις να μην σε ξεχνούν γράφε πράγματα τα οποία αξίζει να διαβάζει κανείς
ή κάνε πράγματα για τα οποία αξίζουν τόσο ώστε να γράψει γι αυτά κάποιος άλλος.

Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 05-07-08, 13:52
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλοριζικο ρε Πανο.
ποιος στη χαρη σου!!! μεχρι και σταυροποδι μπορεις να εισαι τωρα ε???
Thanks Χρίστο. Σαν το Βούδα θα κάθομαι !!! χεχεχε !!! Το οποίο μου θυμίζει να προχωρήσω και το θέμα με τα θερμαινόμενα
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 05-07-08, 13:58
Το avatar του χρήστη Aceman1925
Aceman1925 Ο χρήστης Aceman1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 13-03-2008
Μηνύματα: 1.513
Aceman1925 has a spectacular aura aboutAceman1925 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Thanks Χρίστο. Σαν το Βούδα θα κάθομαι !!! χεχεχε !!! Το οποίο μου θυμίζει να προχωρήσω και το θέμα με τα θερμαινόμενα
xaxaxa σταματιμο δεν εχεις ομως.και μετα λες για μενα!!!
__________________
Αν θέλεις να μην σε ξεχνούν γράφε πράγματα τα οποία αξίζει να διαβάζει κανείς
ή κάνε πράγματα για τα οποία αξίζουν τόσο ώστε να γράψει γι αυτά κάποιος άλλος.

Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 05-07-08, 14:48
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Talking αυτοματος πιλοτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με μια κουβέντα ΔΟΥΛΕΨΕ !!! . Μόλις γύρισα από δοκιμή! Μου είχε μείνει ή ένωση με ρεύμα και πεντάλ φρένου, το οποίο το ψιλοσκεφτόμουνα. Τελικά έκανα την ένωση και εχω πλέον cruise! Many thanks στον κουμπάρο μου που ήταν πιο θαραλέος και τελικά κάναμε την σωστή ένωση. Περισσότερες λεπτομέρειες και φωτό το βραδάκι, καθότι έχει αρκετή ζέστη και δεν έχω κουράγιο (και σκιά) να δέσω τώρα. Είμαι πλέον έτοιμος για πολλά (ξεκούραστα) χιλιόμετρα.
μπραβο ρε φιλε!!καλοριζικα ξεκουραστα χιλιομετρα!!!!θελω να το δω....οταν πατας γκαζι κ το αφηνεις,μενει στα χιλιομετρα που το ειχες ρυθμησει?στο φρενο το ακυρωνει??
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 05-07-08, 15:46
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SPYROS-MUSIC-CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο ρε φιλε!!καλοριζικα ξεκουραστα χιλιομετρα!!!!θελω να το δω....οταν πατας γκαζι κ το αφηνεις,μενει στα χιλιομετρα που το ειχες ρυθμησει?στο φρενο το ακυρωνει??
Σε ευχαιστώ Σπύρο. Πατάς γκάζι μέχρι εκεί που θέλεις (π.χ στα 100) και στην συνέχεια πατάς μία φορά το μοχλουδάκι. Αυτό σταθεροποιεί την ταχύτητα. Στην συνέχεια μπορείς να αυξομειώσεις με το μοχλουδάκι, χωρίς γκάζι-φρένο. Ακυρώνεται είτε από το μοχλουδάκι, είτε πατώντας φρένο/συμπλέκτη.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 05-07-08, 16:00
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Μπράβο φίλε μου για το μεράκι σου!!! H περιγραφή σου δείχνει ότι το έφτιαξες με 1000% ποσοστό επιτυχίας...Και πάλι μπράβο!

Υ.Γ πες μας σε μια λίστα τι ανταλλακτικά χρησιμοποίησες γιατί έχω περιέργεια να μάθω πως βολεύεται το γκάζι με την ντίζα στην πεταλούδα...Λογικά κάπως ανάλογα θα γίνεται και στο Ε46 (επειδή με τρώει και εμένα το συγκεκριμένο θέμα εδω και καιρό...χιχιχιχι!)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.