Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-10-14, 20:31
sstauross Ο χρήστης sstauross δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-10-2014
Μηνύματα: 16
sstauross is on a distinguished road
Αγορα bmw 316i coupe 2008

Καλησπερα σε ολους,
Θα ηθελα τη γνωμη σας για το συγκεκριμενο αμαξι... Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω;βγαζει τπτ προβληματα; Το μοντελο αυτο ποτε αλλαζει δλδ του 2009 η 2010 τι διαφορες εχουν; Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το αγορασω οποτε μετραει πολυ η γνωμη σας...

Ευχαριστω πολυ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-10-14, 22:11
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Το αμάξι αυτό (Ε92) έχει ήδη αλλάξει με την σειρά 4 (F32)
Ποιος ο σκοπός του αυτοκινήτου εαν επιτρέπεται? (πχ καθημερινό, βόλτα κλπ..)
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-10-14, 23:12
sstauross Ο χρήστης sstauross δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-10-2014
Μηνύματα: 16
sstauross is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αμάξι αυτό (Ε92) έχει ήδη αλλάξει με την σειρά 4 (F32)
Ποιος ο σκοπός του αυτοκινήτου εαν επιτρέπεται? (πχ καθημερινό, βόλτα κλπ..)
Το αμαξι το θελω για τις καθημερινες μου μετακινησεις κ για εκτος το σκ 50χιλ απο το τοπο μου... Εχετε εμπειρια με το συγκεκριμενο εχει καποια θεματα που πρεπει να γνωριζω;τι εξοδα εχει;Δε θελω να παμε τη κουβεντα στο 320 μιας κ εχει πολλα τελη κτλ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-10-14, 11:18
Το avatar του χρήστη ppiccasso
ppiccasso Ο χρήστης ppiccasso δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 34
ppiccasso is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sstauross Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αμαξι το θελω για τις καθημερινες μου μετακινησεις κ για εκτος το σκ 50χιλ απο το τοπο μου... Εχετε εμπειρια με το συγκεκριμενο εχει καποια θεματα που πρεπει να γνωριζω;τι εξοδα εχει;Δε θελω να παμε τη κουβεντα στο 320 μιας κ εχει πολλα τελη κτλ.
Γνωστα τα προβληματα του Ν43 με μπεκ, πολλαπλασιαστες κτλ.
Το χρησιμοποιω σε καθημερινη εταιρικη χρηση, εντος και εκτος πολης και πραγματικα προσωπικα, οσον αφορα την αξιοπιστια του, δεν θα μπορουσα να το συστησω, ουτε σε φιλο ουτε σε εχθρο.
Εφοσον η leasing με καλυπτει οικονομικα και με αυτοκινητο αντικαταστασης, το απολαμβανω τα μεσοδιαστηματα που δουλευει σωστα.
Κατα τα αλλα, απιστευτη απολαυση και στησιμο στο δρομο, οπως παραδοσιακα και τα περισσοτερα αυτοκινητα της εταιρειας
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-10-14, 11:46
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sstauross Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αμαξι το θελω για τις καθημερινες μου μετακινησεις κ για εκτος το σκ 50χιλ απο το τοπο μου... Εχετε εμπειρια με το συγκεκριμενο εχει καποια θεματα που πρεπει να γνωριζω;τι εξοδα εχει;Δε θελω να παμε τη κουβεντα στο 320 μιας κ εχει πολλα τελη κτλ.
Κοίτα καλύτερα κάτι άλλο σε αμάξι μιας και το 2λιτρο δεν το κουβεντιάζεις...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-10-14, 12:52
sstauross Ο χρήστης sstauross δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-10-2014
Μηνύματα: 16
sstauross is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ppiccasso Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωστα τα προβληματα του Ν43 με μπεκ, πολλαπλασιαστες κτλ.
Το χρησιμοποιω σε καθημερινη εταιρικη χρηση, εντος και εκτος πολης και πραγματικα προσωπικα, οσον αφορα την αξιοπιστια του, δεν θα μπορουσα να το συστησω, ουτε σε φιλο ουτε σε εχθρο.
Εφοσον η leasing με καλυπτει οικονομικα και με αυτοκινητο αντικαταστασης, το απολαμβανω τα μεσοδιαστηματα που δουλευει σωστα.
Κατα τα αλλα, απιστευτη απολαυση και στησιμο στο δρομο, οπως παραδοσιακα και τα περισσοτερα αυτοκινητα της εταιρειας
Συγγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι λιγο ασχετος.. Ν43 τι ακριβως ειναι; Επισης, θα μπορουσες να μου πεις πιο συγκεκριμενα τα προβληματα που εχει; Μιας κ θα παω να το δω απο καποιον που το πουλαει για να ξερω; Τι συστηνετε σε εναλλακτικη; Εκτος audi λογω γουστου..κ πανω απο ολα οχι 2λιτρο..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-10-14, 14:01
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Απλα μακρια λογω αξιοπιστιας.
Ο Ν43 ειναι ο κινητηρας και ειναι ο πιο αναξιοπιστος ισως που εχει βγαλει ποτε η εταιρεια ενω κι απο επιδοσεις υστερει οπως ειναι φυσικο αλλωστε αφου μικαμε για 1600αρι ατμοσφαιρικο.
Πολλαπλασιαστες και μπεκ κανουν το αμαξι να ρεταρει ενω το κοστις για πληρη αλλαγη τους ειναι αρκετο.
Εχει γινει ανακληση αλλα και παλι υπαρχουν προβληματα.

Εναλλακτικη σε πισωκινητο δεν υπαρχει στα κυβικα που θες και στην κατηγορια αυτη.
Καλη επιλογη ειναι η 159 με τον τουρμπο 1750αρη, αλλα εχει κι αυτη θεματα αξιοπιστιας. Τουλαχιστον εχει και πολυ καλες επιδοσεις.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-10-14, 16:16
sstauross Ο χρήστης sstauross δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-10-2014
Μηνύματα: 16
sstauross is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα μακρια λογω αξιοπιστιας.
Ο Ν43 ειναι ο κινητηρας και ειναι ο πιο αναξιοπιστος ισως που εχει βγαλει ποτε η εταιρεια ενω κι απο επιδοσεις υστερει οπως ειναι φυσικο αλλωστε αφου μικαμε για 1600αρι ατμοσφαιρικο.
Πολλαπλασιαστες και μπεκ κανουν το αμαξι να ρεταρει ενω το κοστις για πληρη αλλαγη τους ειναι αρκετο.
Εχει γινει ανακληση αλλα και παλι υπαρχουν προβληματα.

Εναλλακτικη σε πισωκινητο δεν υπαρχει στα κυβικα που θες και στην κατηγορια αυτη.
Καλη επιλογη ειναι η 159 με τον τουρμπο 1750αρη, αλλα εχει κι αυτη θεματα αξιοπιστιας. Τουλαχιστον εχει και πολυ καλες επιδοσεις.
Μετα κοιταζα τα mercedes τα C class κ τα clk που πανε στα 1800 αλλα κ αυτα δε ξερω τι προβληματα κ κοστος συντηρησης μπορει να εχουν.. Εχετε αποψη;
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-10-14, 21:38
Το avatar του χρήστη ppiccasso
ppiccasso Ο χρήστης ppiccasso δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 34
ppiccasso is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sstauross Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι λιγο ασχετος.. Ν43 τι ακριβως ειναι; Επισης, θα μπορουσες να μου πεις πιο συγκεκριμενα τα προβληματα που εχει; Μιας κ θα παω να το δω απο καποιον που το πουλαει για να ξερω; Τι συστηνετε σε εναλλακτικη; Εκτος audi λογω γουστου..κ πανω απο ολα οχι 2λιτρο..
Και για να μην πουμε οτι μπορει να ετυχε ενα αυτοκινητο κτλ.
να διεκρινισω οτι μιλαμε για δυο ενα του 2008 και ενα του 2012, με πολλα και διαφορα το καθενα.
Το πρωτο ειχε κυριως το θεμα με πολλαπλασιαστες ρεταρισματα κτλ, ενω το δευτερο πολλα αλλα ( δες σχετικα ποστ ) , ενω τωρα αρχιζει και αυτο με προβληματα τροφοδοσιας, αναφλεξης με αλλα συμπτωματα, οχι ρεταρισματα.
Αυριο παω συνεργειο για τριτη φορα μεσα σε 40 περιπου μερες.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-10-14, 08:13
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
Φιλε μου η συμβουλη μου ειναι να πας σε Μercedes ιδιας χρονολογιας. O 1800 kompressor απλα ειναι πολυ αξιοπιστος με πολυ καλες ιπποδυναμεις(οχι ομως με τα 143 αλογα) και οπωσδηποτε αυτοματο. Ειναι πολυ αξιοπιστο αυτοκινητο, κοστη συντηρησης τα ιδια με το 316 αρκει να το πας σε εξειδικευμενο. Ειχα και τα δυο αυτοκινητα mercedes sportcoupe c230 και bmw 316 e90. Το bmw οσο καλα και στημενο να ειναι δεν παει απλα βημα και θα ξενερωσεις τη ζωη σου σε διαδρομη πχ επαρχιακου δρομου οταν θα χρειαστει να προσπερασεις γρηγορα και με ασφαλεια. Το Ε90 οσο το ειχα μου εβγαλε κολωνα τιμονιου. Με πολλαπλασιαστες δεν ειχα προβλημα γιατι ευτυχως δεν ηταν το ED. Με το Μercedes οσο καιρο το ειχα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα. Δυο φιλοι μου παντως ο ενας με 116 ΕD (ιδιο μοτερ με αυτο ποθ σε ενδιαφερει) και ο αλλος με 320 Ε92 ED εχουν αρκετα θεματα με πολλαπλασιαστες. Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. Τωρα η τελικη αποφαση θα ειναι δικη σου. Περα απο τις συμβουλες που θα ακουσεις εδω καλο ειναι να παρεις αυτο που σου αρεσει περισσοτερο. Καλυτερα να οδηγεις κατι που σου αρεσει παρα κατι αλλο επειδη συμβιβαστηκες... στο λεω απο πειρα. Και ετσι οπως ειναι τα πραγματα δεν ειναι ευκολο να αλλαζεις αυτοκινητα ευκολα...
Εγω πχ πηγα σε Mini Cooper S R56 και ας ελεγαν οι γωνστοι μου οτι ειναι ευαισθητα και βγαζουν προβληματα... Μου αρεσε πολυ, αυτο ηθελα, το εψαξα και μετα απο σχολαστικο ελεγχο κατεληξα στο αυτοκινητο που τελικα αγορασα. Τωρα αν κατσει στραβη τι να πω... τουλαχιστον οταν το οδηγω εχω ενα ομορφο χαμογελο και μου φτιαχνει το κεφι μου...
__________________
Love my Mini

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drmdtsap : 27-10-14 στις 08:19
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.