Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιά 20-06-11, 16:00
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Έκανα κάποια πρόοδο το Σ-Κ που μας πέρασε. Έδεσα το μπροστά σύστημα, τοποθετήθηκαν σχεδόν όλα, με ταλαιπώτησαν αρκετά οι βίδες που είχαν κοπεί μέσα στο ράμφος αλλα τελικά τις έβγαλα και έκανα ένα χτένισμα στα σπειρώματα. Φωτό δεν έχω βγάλει ακόμα.

Επίσης πέρασα την πλεξούδα......... πιστεύω ότι είναι ότι πιο δύσκολο υπάρχει στο αυτοκίνητο, δεν έχω τελειώσει ακόμα, μπροστά στο χώρο μηχανής είναι εύκολα τα πράγματα, αλλά μέσα και ειδικά κάτω από το τιμόνι είναι πολύ ζόρικα. Τα καλώδια είναι ατελείωτα και θέλει μεγάλη προσοχή πως θα τα περάσεις και από πού. Όταν με το καλό τελειώσω θα έχω και έναν πυροσβεστήρα μαζί μου μόλις συνδέσω την μπαταρία για παν ενδεχόμενο!! :-)
Απάντηση με παράθεση
  #132  
Παλιά 21-06-11, 09:24
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Ωραιος φιλε μου δωστου να καταλαβει!!!


Αχρειαστος να ειναι ο πυροσβεστηρας!!!
Απάντηση με παράθεση
  #133  
Παλιά 21-06-11, 12:31
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alpaneras Εμφάνιση μηνυμάτων
Έκανα κάποια πρόοδο το Σ-Κ που μας πέρασε. Έδεσα το μπροστά σύστημα, τοποθετήθηκαν σχεδόν όλα, με ταλαιπώτησαν αρκετά οι βίδες που είχαν κοπεί μέσα στο ράμφος αλλα τελικά τις έβγαλα και έκανα ένα χτένισμα στα σπειρώματα. Φωτό δεν έχω βγάλει ακόμα.

Επίσης πέρασα την πλεξούδα......... πιστεύω ότι είναι ότι πιο δύσκολο υπάρχει στο αυτοκίνητο, δεν έχω τελειώσει ακόμα, μπροστά στο χώρο μηχανής είναι εύκολα τα πράγματα, αλλά μέσα και ειδικά κάτω από το τιμόνι είναι πολύ ζόρικα. Τα καλώδια είναι ατελείωτα και θέλει μεγάλη προσοχή πως θα τα περάσεις και από πού. Όταν με το καλό τελειώσω θα έχω και έναν πυροσβεστήρα μαζί μου μόλις συνδέσω την μπαταρία για παν ενδεχόμενο!! :-)
Well Done!!!!
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #134  
Παλιά 21-06-11, 21:00
billparas Ο χρήστης billparas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 505
billparas will become famous soon enough
Άντε με το καλό να το δούμε κι εμείς.
Απάντηση με παράθεση
  #135  
Παλιά 22-06-11, 08:03
Το avatar του χρήστη TeoB
TeoB Ο χρήστης TeoB δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 150
TeoB will become famous soon enoughTeoB will become famous soon enough
Καλημέρα!
Αν το είχες βάλει για πώληση το αυτοκίνητο όπως ήταν στην αρχή (μπλε με τις motorsport ζάντες) πρέπει να είχαμε μιλήσει στο τηλέφωνο.
Βλέπω την δουλειά που του κάνεις και εύχομαι τα καλύτερα!
Πάλι καλά που δεν το πήρα γιατί δεν πρόκειται να του έκανα τόση δουλειά (αν κ το θέλω πολύ) λόγω έλλειψης ρευστού....κ ένα τέτοιο project θέλει σωστή δουλειά αν το ξεκινήσεις,
Έχω ένα τέτοιο project στα υπ' όψη για αργότερα.
Καλά τελειώματα, καλές βόλτες κ εύχομαι το τελικό αποτέλεσμα να σε ικανοποιήσει περισσότερο απ' ότι περιμένεις!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #136  
Παλιά 22-06-11, 08:52
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TeoB Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα!
Αν το είχες βάλει για πώληση το αυτοκίνητο όπως ήταν στην αρχή (μπλε με τις motorsport ζάντες) πρέπει να είχαμε μιλήσει στο τηλέφωνο.
Βλέπω την δουλειά που του κάνεις και εύχομαι τα καλύτερα!
Πάλι καλά που δεν το πήρα γιατί δεν πρόκειται να του έκανα τόση δουλειά (αν κ το θέλω πολύ) λόγω έλλειψης ρευστού....κ ένα τέτοιο project θέλει σωστή δουλειά αν το ξεκινήσεις,
Έχω ένα τέτοιο project στα υπ' όψη για αργότερα.
Καλά τελειώματα, καλές βόλτες κ εύχομαι το τελικό αποτέλεσμα να σε ικανοποιήσει περισσότερο απ' ότι περιμένεις!
Καλημέρα, το ότι κάνω όλη αυτή τη δουλειά δεν σημαίνει ότι χρειαζόταν κιόλας, Το αυτοκίνητο κυκλοφορούσε κανονικά και το μόνο που έιχε ήταν κάτι σάπια και μάλιστα εκτός από τη οροφή, σε σημεία που δεν χρειαζόντουσαν βάψιμο γιατί ήταν στο εσωτερικό κυρίως και σε μέρη που δεν φαίνονταν.
Το μοτεράκι του είναι σε άριστη κατάσταση από θέμα λειτουργίας, πιστεψέ με έχω ακούσει αρκετά μοτερ S14 και αυτό δουλεύει πιο ήπια από όλα.
Απλώς εδώ που έφτασα και στο σημείο που το έλυσα δεν αξίζει να μην αλλάξω κάποια πράγματα που είναι πολύ έυκολο τώρα παρά αργότερα. Π.χ χθές πήρα τακάκια μπροστά, λέω ας πάρω και τα πίσω παρόλο που ήταν καλά, ε ας πάρω και τις σιαγόνες για το χειρόφρενο, ε ας πάρω και τα καλωδιάκια για τα τακάκια και κάπως έτσι πάει το όλο θέμα, φεύγουν τα 100ρικα για πλάκα.
Η αλήθεια είναι ότι το ευχαριστιέμαι που κάθε μέρα βάζω και κάτι καινούριο πάνω, από το πρωί χθές που πήρα τα τακάκια δεν κρατιόμουνα να πάω να τα βάλω!!! Πέφτω για ύπνο το βράδυ και σκέφτομαι τι δουλειές θα κάνω την επόμενη μέρα στο αμάξι, μου έχει γίνει έμμονη ιδέα!!
Σου εύχομαι με το καλό να πάρεις και σύ ένα στο άμεσο μέλλον.
Απάντηση με παράθεση
  #137  
Παλιά 22-06-11, 08:53
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billparas Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντε με το καλό να το δούμε κι εμείς.
Σε περιμένω Σ-Κ
Απάντηση με παράθεση
  #138  
Παλιά 22-06-11, 08:59
Το avatar του χρήστη TeoB
TeoB Ο χρήστης TeoB δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 150
TeoB will become famous soon enoughTeoB will become famous soon enough
Καλά κάνεις κ ασχολείσαι τόσο διεξοδικά!
Ο μόνος λόγος που ανέφερα τις εργασίες στο αυτοκίνητο ήταν για το μεράκι σου, όχι για το ότι ήταν απαραίτητες ώστε να κυκλοφορήσει.
Γι αυτό σου είπα ότι αν το έπαιρνα κ εγώ θα ξεκινούσα κάτι τέτοιο, κ εγώ τα ίδια θα έκανα!
Ας πάρω αυτό μήπως και...ας πάρω κ εκείνο, άντε κ εδώ που φτάσαμε ας πάρω κ το άλλο.
Κ ο κουμπαράς θα έπιανε πάτο...:-)
Καλή συνέχεια στο project!
Κράτα μας ενήμερους ε;!;!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #139  
Παλιά 22-06-11, 09:00
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Talking .....................

Aλεξανδρε,ειναι οπως τα λες.Δεν γινοταν να μην τα κανεις ολα αυτα.

Οταν θα ολοκληρωθει και θα ειναι σαν να βγηκε απο την εκθεση-γιατι ετσι θα ειναι-θα παλαβωσεις-ουμε.Περιμενω με αγωνια την ολοκληρωση!

Καπου μεσα στο καλοκαιρι θα τελειωσει και του Νικου Αλ. το ασημενιο οποτε βλεπω τρελη παρεα για βολτες και συναντησεις.Εχω υποψη μου και αλλους φιλους με Μ3 Ε30 που θα θελανε να ερθουνε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #140  
Παλιά 22-06-11, 09:17
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Aλεξανδρε,ειναι οπως τα λες.Δεν γινοταν να μην τα κανεις ολα αυτα.

Οταν θα ολοκληρωθει και θα ειναι σαν να βγηκε απο την εκθεση-γιατι ετσι θα ειναι-θα παλαβωσεις-ουμε.Περιμενω με αγωνια την ολοκληρωση!

Καπου μεσα στο καλοκαιρι θα τελειωσει και του Νικου Αλ. το ασημενιο οποτε βλεπω τρελη παρεα για βολτες και συναντησεις.Εχω υποψη μου και αλλους φιλους με Μ3 Ε30 που θα θελανε να ερθουνε.
Βασικά εγώ υπολογίζω κάνα μήνα από τώρα για να το έχω έτοιμο να κυκλοφορεί με μικροελλείψεις. Την επόμενη εβδομάδα θα αρχίσω να ασχολούμαι με το μοτέρ, σκέφτομαι να κάνω μια γενική φλάντζες τσιμούχες και βαψίματα αλλά θα επειδή δεν θέλω να πάει μακριά η βαλίτσα πάλι μπορεί να κάνω και τσιγγουνιές. Ούτως η άλλως του χρόνου θα το αλλάξω το μοτέρ...... Σήμερα αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσω τον πίσω άξονα, θα ανεβάσω φωτό αύριο.

Μακάρι καλοκαιράκι να πηγαίνουμε βόλτα με τα φουσκωτά ( Μ3 εννοώ) lololol!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.