Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-09-15, 21:33
Soum Ο χρήστης Soum δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 08-06-2015
Μηνύματα: 9
Soum is on a distinguished road
Τα είδα ένα ένα και κοιτούσα αν είναι ραγισμένα η οχι.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-09-15, 22:48
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
Έυκολος τρόπος να τσεκάρεις είναι το σπρέι καρμπυρατέρ,πολύ μικρά ψεκάσματα σε ενώσεις και ύποπτα σημεία έχοντας το αμάξι σε λειτουργία,εάν δείς πτώση στροφών απο εκεί τραβάει αέρα.
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-09-15, 21:08
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έυκολος τρόπος να τσεκάρεις είναι το σπρέι καρμπυρατέρ,πολύ μικρά ψεκάσματα σε ενώσεις και ύποπτα σημεία έχοντας το αμάξι σε λειτουργία,εάν δείς πτώση στροφών απο εκεί τραβάει αέρα.
Ήταν η επόμενη απάντηση μου , με την προϋπόθεση αν κάνει δουλειά αυτό το σπρέι ακόμη κι αν η τρύπα είναι πολύ μικρή.
Γνωρίζει κανείς ….να το έχει δοκιμάσει;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-09-15, 12:29
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Soum Εμφάνιση μηνυμάτων
Επανέρχομαι στο θεμα.
Έλεγξα ολα τα σωληνάκια με βάση τις συμβουλές του rapid fast. Δεν ηταν καποιο κομμένο. Έλεγξα φούσκα μαπ και τις Φλάντζα πεταλούδας.
Ολα ηταν κανονικα και το προβλημα συνέχιζε. Ετσι πηρα το ρίσκο να πειραματιστώ με τη βίδα που υπαρχει πανω στην πεταλούδα η οποία ρυθμίζει το ρελαντί; Το άνοιγμα της πεταλούδας; Δεν ξερω αλλα καπως το διόρθωσα αφου αν το ξεσφίγγα ώστε να εχω το επιθυμητό ρελαντί η πεταλούδα δεν άνοιγε. Το άφησα λογο πριν και ειναι κάπου στις 900. Τα κλωτσηματα ισως να διορθώθηκαν καπως αλλα δεν μπορω να πω με σιγουριά αφου δεν ειχα δρόμο να το δοκιμάσω.
Υπαρχει περίπτωση να φταίει η πεταλούδα ώστε αν ηταν καλη οσο ξεσφίγγα θα ρύθμιζε χωρις να κολλάει; Εχετε κατι αλλο κατα νου; Επισης για τα κλωτσηματα μπορει να φταίει ο λάμδα ;
Να διευκρινήσω οτι ρωτάω γιατι θελω να μάθω και να μπορω να ψάχνω μονος μου το αμαξι γιατι το γουσταρω, και οχι να πορευτώ το μηχανικό και τα λεφτα. Φυσικα αν δεν το λύσω τις επόμενες μερες θα το παω σε καποιο γνωστή μάστορα.
Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Για τα κλωτσιματα κοιτά λιγο και τους πολλαπλασιαστές. Είχα και εγω παρόμοιο θέμα και είχε σπάσει σε έναν πολλαπλασιαστή ενα μικρό κομμάτι πλαστικού που ειναι εκει που κουμπώνει με το μπουζί . Τον άλλαξα και ήταν μια χαρα μετα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-09-15, 14:36
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα κλωτσιματα κοιτά λιγο και τους πολλαπλασιαστές. Είχα και εγω παρόμοιο θέμα και είχε σπάσει σε έναν πολλαπλασιαστή ενα μικρό κομμάτι πλαστικού που ειναι εκει που κουμπώνει με το μπουζί . Τον άλλαξα και ήταν μια χαρα μετα.
Ναι, αλλά έχει σταθερά αυξημένο ρελαντί..
Δεν έχει βουλιάγματα στο ρελαντί του...
Εσύ είχες ρελαντι 1300???
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-09-15, 19:10
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, αλλά έχει σταθερά αυξημένο ρελαντί..
Δεν έχει βουλιάγματα στο ρελαντί του...
Εσύ είχες ρελαντι 1300???
Ρελαντί είχα κανονικό και εμενα μου το έκανε αυτο το κλωτσιμα στις 2500-3000. Αλλα αφού μου συνέβη και το βρήκα γιατι να μην το κοιτάξει και αν ειναι αυτο να του φύγει το ενα απο τα προβλήματα που εχει..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.