Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 06-03-11, 08:58
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παιδια καλημερα
Τα RF τα βαζει η BMW για εναν λογο οτι δεν εχει ρεζερβα το αμαξι και να σε βγαλει μεχρι το βουλκανιζατερ για να πας να το αλλαξεις.Δεν τα βαζει γιατι εχουν καλυτερο κρατημα δεν τα βαζει γιατι ειναι πιο γερα δεν τα βαζει γιατι ειναι πιο ασφαλες.Ολες οι αλλες μαρκες αυτοκινητων οπως και τα πολυ γρηγορα της BMW φορανε κανονικα λαστιχα με κιτ ελαστικου στο πορτ μπαγκαζ.Οποτε πιος ο λογος να μαμας το αμαξισου στις λακουβες και να τριζει μετα η και να βγαλει μακροχρονια βλαβες στο μπροστινο συστημα??Αν θελετε πιο σπορτιφ χαρακτηρα βαλτετου μια μεγαλυτερη ζαντα με μικροτερο προφιλ ελαστικου και μια αναρτηση και εισαστε κομπλε.Οταν το αμαξι εχει πανω λαμπακι ελαστικου πιο ευκολα θα σας αναψει και θα σας ενημερωσει οτι εχετε χαμηλη πισεση σε καποιο ελαστικο οποτε βγαζετε το κιτ και το φουσκωνετε η και να εχετε μαζισας κορδονια οποτε βγαζετε την προκα η βιδα εκεινη την ωρα βαζετε το κορδονι και μετα φουσκωνετε να συμπληρωσετε και ουτε αφρους ουτε αρωματα μεσα στο ελαστικο.Μην τρελενοσαστε με τα RF ειναι μια βλακεια και μιση διαλυεις το αμαξισου ενκαιρο γιατι ειναι σαν να εχεις βαλει απο καρο ροδες και για πιο λογο???για να σε βγαλει μεχρι το βουλκανιζατερ για να πας να το αλλαξεις???Δεν το λυπαστε το αμαξικισας?Αφου και με το κιτ το ιδιο θα κανεις και μπορει να γλιτωσεις και το λαστιχο.Και να σας πω και κατι αλλο.Τα RF ειναι για οδηγους παπουδες οι γυναικες που δεν θα κατσουν ουτε ξερουν καν να βγουν απο το αμαξι και να χρησημοποιησουν το κιτ για να πανε μεχρι το βουλκανιζατερ.Οποτε γι αυτη την κατηγορια οδηγων συμφερει το RF.Αλλα τωρα ολοι εμεις που το αμαξι ειναι χομπυ και μερακι δεν λυπαστε το αμαξισας να τραβαει τα πανδινα στους ελληνικους δρομους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ttjohn : 06-03-11 στις 09:06
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 06-03-11, 18:06
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Aπο 195/55 σε 205/55 αλλάζεις διάμετρο τροχού όμως..
Να μην το κάνω δηλαδή? Παλιότερα που ρώτησα εδώ μέσα μου είχαν πει ότι είναι οκ..

Επειδή τώρα έψαχνα το θέμα βρήκα αυτόν τον ωραίο μετρητή και το αποτέλεσμα μου είναι το εξής:


Με κόκκινο υπογράμμισα τις αλλαγές που γίνονται.. Ουσιαστικά αλλάζει το φάρδος προφανώς, αλλά ψηλώνει και το λάστιχο κατά 1,2cm... Πειράζει πολύ αυτό?
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 06-03-11, 18:16
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Εγώ πήγα σε αλλαγή από 195 σε 205 (με τα ίδια υπόλοιπα), έτσι και αλλιώς μιλάμε για αλλαγές της τάξης του 1.9%.

Δεν είναι κάτι το τραγικό, μη σου πω δεν αξίζει (θεωρώ) καν να το αναφέρουμε.

Γιατί είσαι διστακτικός αλήθεια;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 06-03-11, 18:29
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Εγώ δεν είμαι!! Ο E36 RULES!! με κάνει με αυτά που γράφει και δεν καταλαβαίνω τι με λέει!

Τώρα αυτή τη βδομάδα θα βγω για ένα σαφάρι σε λαστιχάδικα να βρω τα potenza.. Θα καραφλιάσω πάλι γιατί θα ακούω ότι τα τάδε λάστιχα που φέρνουν είναι καλύτερα, και ότι ο σουμαχερ αυτά φοράει, και ότι τα κινέζικα έχουν πιο ποιοτική γόμα κτλ
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 06-03-11, 18:36
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
http://www.camskill.co.uk/

Αν έχεις κάποια εμπειρία με αγοραπωλησίες μέσω νετ go for it.

Άστον μάριο να κουρεύεται.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 06-03-11, 18:49
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.camskill.co.uk/

Αν έχεις κάποια εμπειρία με αγοραπωλησίες μέσω νετ go for it.

Άστον μάριο να κουρεύεται.
Πλέον μόνο μέσω νετ ψωνίζω, εκτός από supermarket ακόμα :P

Απλά στο camskill και στο elastika-online δεν φερνουν τα potenza και μάλλον αυτά θα βάλω εκτός αν ακούσω καμιά καλή γνώμη για τα conti...
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 06-03-11, 20:15
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια καλημερα
Τα RF τα βαζει η BMW για εναν λογο οτι δεν εχει ρεζερβα το αμαξι και να σε βγαλει μεχρι το βουλκανιζατερ για να πας να το αλλαξεις.Δεν τα βαζει γιατι εχουν καλυτερο κρατημα δεν τα βαζει γιατι ειναι πιο γερα δεν τα βαζει γιατι ειναι πιο ασφαλες.Ολες οι αλλες μαρκες αυτοκινητων οπως και τα πολυ γρηγορα της BMW φορανε κανονικα λαστιχα με κιτ ελαστικου στο πορτ μπαγκαζ.Οποτε πιος ο λογος να μαμας το αμαξισου στις λακουβες και να τριζει μετα η και να βγαλει μακροχρονια βλαβες στο μπροστινο συστημα??Αν θελετε πιο σπορτιφ χαρακτηρα βαλτετου μια μεγαλυτερη ζαντα με μικροτερο προφιλ ελαστικου και μια αναρτηση και εισαστε κομπλε.Οταν το αμαξι εχει πανω λαμπακι ελαστικου πιο ευκολα θα σας αναψει και θα σας ενημερωσει οτι εχετε χαμηλη πισεση σε καποιο ελαστικο οποτε βγαζετε το κιτ και το φουσκωνετε η και να εχετε μαζισας κορδονια οποτε βγαζετε την προκα η βιδα εκεινη την ωρα βαζετε το κορδονι και μετα φουσκωνετε να συμπληρωσετε και ουτε αφρους ουτε αρωματα μεσα στο ελαστικο.Μην τρελενοσαστε με τα RF ειναι μια βλακεια και μιση διαλυεις το αμαξισου ενκαιρο γιατι ειναι σαν να εχεις βαλει απο καρο ροδες και για πιο λογο???για να σε βγαλει μεχρι το βουλκανιζατερ για να πας να το αλλαξεις???Δεν το λυπαστε το αμαξικισας?Αφου και με το κιτ το ιδιο θα κανεις και μπορει να γλιτωσεις και το λαστιχο.Και να σας πω και κατι αλλο.Τα RF ειναι για οδηγους παπουδες οι γυναικες που δεν θα κατσουν ουτε ξερουν καν να βγουν απο το αμαξι και να χρησημοποιησουν το κιτ για να πανε μεχρι το βουλκανιζατερ.Οποτε γι αυτη την κατηγορια οδηγων συμφερει το RF.Αλλα τωρα ολοι εμεις που το αμαξι ειναι χομπυ και μερακι δεν λυπαστε το αμαξισας να τραβαει τα πανδινα στους ελληνικους δρομους.
αρχοντα σε βρισκω ολοσωστο....+1000
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 06-03-11, 20:59
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
και το runflat ειναι για πεταμα μετα απο διαδρομη μερικων χλιομετρων.Μου εσκασε και ξερω απο πρωτο χερι.Οπως επισης και οι ζαντες στραβωνουν με τα runflat και αυτο απο πρωτο χερι το ξερω οταν εβγαλα τα λαστιχα για να τα αλλαξω ολες οι ζαντες ηταν θεοστραβες και πως να μην ειναι αφου τα πλαινα των runflat ειναι μπετον αρμε.Επισης το κιτ το τελευταιο της continetal το πηρα για τον αδερφομου απο εβαυ στα 90 ευρο με ταχυδρομικα 40 ευρο απο αγγλια και δω ζηταγανε οι απατεωνες 160 ευρο.Το καλο με τα κιτακια ειναι οτι εκτος απο το φουσκωμα του σκασμενου ελαστικου εχουν κομπρεσερ οποτε κοιτας τον αερα στα λαστιχα οποτε θες και συμπληρωνεις οταν χρειαστει.Αν πατε στο εβαυ θα βρειτε κιτακια γυρο στα 50 - 60 ευρο με τα ταχυδρομικα.Το ΤΤ μου εχει τετοιο κιτ οπως και αλλες μαρκες και δουλευουν μια χαρα αλλιως δεν θα τα βαζανε.Μονο η BMW εχει αυτην την μακακια με τα runflat οπου κλαι το λαστιχο κανει πιομ ακριβα και το αμαξι κοπανας συνεχεια και τις ζαντες τις στραβωνεις.
σεβαστή η άποψη σου αλλά έχω κάνει πάνω απο 110 χιλιόμετρα χωρίς αέρα με το ίδιο ελαστικό σε 2 φορές (μια απο 30 και μια απο 80+ χιλιόμετρα) και δεν έπαθε τίποτα ούτε το λάστιχο ούτε η ζάντα. Τα λάστιχα δε, έχουν πάνω τους 40.000χλμ και ακόμα τα φοράω
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 06-03-11, 22:48
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
σεβαστή η άποψη σου αλλά έχω κάνει πάνω απο 110 χιλιόμετρα χωρίς αέρα με το ίδιο ελαστικό σε 2 φορές (μια απο 30 και μια απο 80+ χιλιόμετρα) και δεν έπαθε τίποτα ούτε το λάστιχο ούτε η ζάντα. Τα λάστιχα δε, έχουν πάνω τους 40.000χλμ και ακόμα τα φοράω
Εγω φιλεμου εκανα 7 χλμ με σκασμενο το ελαστικο και καταστραφηκε και συ μου λες δυο φορες με αποσταση 110 χλμ +.Δεν το πιστευω και αν θες ελα να παμε μαζι 110 χλμ διαδρομη με πιτα το λαστιχο και αν μετα το φουκωσεις σου κανω δωρο καινουριο το ελαστικο.
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 06-03-11, 23:01
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν είμαι!! Ο E36 RULES!! με κάνει με αυτά που γράφει και δεν καταλαβαίνω τι με λέει!

Τώρα αυτή τη βδομάδα θα βγω για ένα σαφάρι σε λαστιχάδικα να βρω τα potenza.. Θα καραφλιάσω πάλι γιατί θα ακούω ότι τα τάδε λάστιχα που φέρνουν είναι καλύτερα, και ότι ο σουμαχερ αυτά φοράει, και ότι τα κινέζικα έχουν πιο ποιοτική γόμα κτλ
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πήγα σε αλλαγή από 195 σε 205 (με τα ίδια υπόλοιπα), έτσι και αλλιώς μιλάμε για αλλαγές της τάξης του 1.9%.

Δεν είναι κάτι το τραγικό, μη σου πω δεν αξίζει (θεωρώ) καν να το αναφέρουμε.

Γιατί είσαι διστακτικός αλήθεια;


Εγώ ουτως ή αλλως δεν γνωρίζω απ'αυτα...

Αν με τον 1.2 ποντο δεν βλεπεις διαφορά, ή δεν σε νοιαζει, τοτε βάλτα.. Εγώ απλά ανέφερα αυτό που παρατήρησα, και θεώρησα πως ίσως σου διέφυγε.. Αν θα δεις διαφορά ή όχι, επαναλαμβάνω, δεν το ξέρω!


Εδω αλλοι λενε πως αν βαλεις 17αρα σιγουρα θα κοψει

ΕDIT: τώρα το είδα.. Ισως η διαφορα αυτη δεν παιζει ρολο στο 6κυλινδρο 30αρι του oldcarskissmyass Το οποιο, ε, πώς να το κάνουμε, δεν εχει ακριβώς και τις ίδιες επιδόσεις με το 116.. Δεν ξερω, ψάχτο

Εdit2: Δε βαριεσαι, βάλτα! Πόόόόση διαφορα να δεις πια?
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 06-03-11 στις 23:09
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.