Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 08-10-11, 10:44
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Διαφήμιση δεν είναι να λέμε για λάστιχα νομίζω Λεφτά γλυτώνουμε και ταλαιπωρία

Κι εγώ τα potenza re050 έψαχνα που είπε ο bimmer-corfu αλλά δεν έβγαιναν στην διάσταση μου..
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 04-11-14, 00:01
stefanos9 Ο χρήστης stefanos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 137
stefanos9 is on a distinguished road
Εγω μετα απο 7 χρονια με bmw, αμαξι χωρις run-flat για μενα δεν παιζει...(και στην αρχη δεν τα χα παρει με καλο ματι..) Αν δεν παθεις δεν θα μαθεις...ΟΤΙ και να λετε...
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 04-11-14, 16:04
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
δλδ στεφανε τι επαθες και εμαθες;;;
ρωταω καλοπροαιρετα κ μιας κ εισαι τοσο καθετος στην αποψη σου καλο ειναι να μοιραστεις μαζι μας το παθημα-μαθημα σου ωστε να ζυγισουμε κι εμεις με τη σειρα μας την γνωμη σου πιο σωστα
φιλικα
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 04-11-14, 16:16
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Υπαρχουν πλεον ενα καρο αυτοκινητα που δεν εχουν run flat ουτε ρεζερβα παρα μονο κιτ επισκευης. Για να παθεις κατι το οποιο θα σε ταλαιπωρησει πρεπει να σκιστει το λαστιχο σε βαθμο που να μην μπαλωνεται. Πραγμα ναι μεν πιθανο αλλα οχι και το πιο συνηθες.
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 04-11-14, 17:49
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
H αλήθεια είναι πως με τα runflat δε θα έχεις ποτέ ένα κλατάρισμα με πολλά χιλιόμετρα με επικίνδυνες συνέπειες αλλά το κόστος είναι πολύ μεγάλο και το λάστιχο είναι πραγματικά τσιμέντο.
Είδα πρόσφατα ξεμοντάρισμα runflat 18 ιντσών και ο λαστιχάς πραγματικά ίδρωσε για να ξεμοντάρει-μοντάρει!
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 04-11-14, 19:17
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να μην έχει καταλάβει κανείς την διαφορά στην οδική συμπεριφορά του αυτοκινήτου με αλλαγή σε συμβατικά λάστιχα. Εκτός και αν δεν είναι αυτό το ζητούμενο οπότε έχετε αγοράσει λάθος αυτοκίνητα.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 04-11-14, 21:43
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
νομιζω ολοι εχουν αναφερθει σχετικα. κ εγω εχω γραψει οτι νιωθω τον πισω αξονα πλεον πολυ πιο ασταθη με τα συμβατικα...μαλιστα, δεν θα ξεχασω την απιστευτη ξενερα που ενιωσα κατα την 1η μερα της αλλαγης, που πηγα στο μαγαζι με runflat πισω και εφυγα με συμβατικα πισω, ποσο απαισιος μου φανηκε ο κωλος μου σε σχετικα νορμαλ ταχυτητες...αλλα δν μπορω να πω το ιδιο και για τον μπροστινο αξονα..
επισης δεν νομιζω οτι οποιος βαζει συμβατικα ειναι κουλαδι ή θα πρεπει να αλλαξει μαρκα, ουτε θεωρω οτι η ολη τεχνογνωσια της αγαπημενης μας φιρμας στηριζεται στα runflat πλεον...
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 04-11-14, 21:53
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να μην έχει καταλάβει κανείς την διαφορά στην οδική συμπεριφορά του αυτοκινήτου με αλλαγή σε συμβατικά λάστιχα. Εκτός και αν δεν είναι αυτό το ζητούμενο οπότε έχετε αγοράσει λάθος αυτοκίνητα.
Δημητρη στο Ζ4 forum το 90% που εχουν αλλαξει απο rft σε μη αναφερουν βελτιωση στην συμπεριφορα, λιγοτερο tramlining και βεβαια σε συνδυασμο με το λιγοτερο κοπανημα μια απο τις καλυτερες αλλαγες που μπορει να κανει κανεις(στο συγκεκριμενο αμαξι) .

Τα παραπανω μπορω να τα επιβεβαιωσω και εγω. Βεβαια εγω πηγα απο 17αρα σε 18αρα με μικροτερο προφιλ και φαρδυτερα λαστιχα πισω οποτε ειχα και μια μεγαλη βελτιωση στην συμπεριφορα μονο και μονο απο αυτα.

Θα ηθελα να ακουσω την δικη σου αποψη με στοιχεια πχ σε τι αμαξι το δοκιμασες, τι αλλαγη εγινε και τι ακριβως παρατηρηθηκε???
Απάντηση με παράθεση
  #189  
Παλιά 05-11-14, 01:22
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Το να νομιζουμε οτι ενα αμαξι ειναι σπορ επειδη φοραει κουτσουρα λαστιχα ειναι λαθος.
Το ιδιο ισχυει αν νομιζουμε οτι επειδη το αμαξι ειναι πιο μαλακο με μη rft λαστιχα ταυτοχρονα εχασε και το στησιμο του.

Εγω ουτε ασαφεια εχω καταλαβει με τα συμβατικα ουτε τιποτα, ισα ισα το αμαξι δεν "διαβαζει" πλεον τοσο εντονα το οδοστρωμα και ειναι πολυ καλυτερα ελεγχομενο.

Τα rft υπερτερουν μονο στην ασφαλεια (διολου αμελητεο) και πουθενα αλλου.
Αν καποιος θελει να εχει την ψευδαισθηση του απολυτου στησιματος που υποτιθεται οτι προσδιδουν τα rft, ας βαλει 2-3 psi αερα παραπανω και θα εχει σχεδον ιδιο αποτελεσμα.
Οποιος θελει πραγματικα σπορ στησιμο κι οχι ψευδαισθησεις, ας αλλαξει αναρτηση.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #190  
Παλιά 05-11-14, 08:23
tacos Ο χρήστης tacos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-12-2006
Μηνύματα: 260
tacos is an unknown quantity at this point
Παντα κατι καινουργιο εχει στην αρχη προβληματα και βεβαια δεν γινεται αμεσως αποδεκτο.Το ιδιο εγινε με τα Radial kai ta Tubeless.Πιστευω οτι εαν δεν αλλαζε κατι ο καθε κατασκευαστης θα εδινε και την εναλακτικη των συμβατικων.Το να γινεται καλυτερο και φθηνοτερο με συμβατικα και ο κατασκυαστης να μην το θελει τι να πω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.