Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-03-11, 19:49
kostasdone Ο χρήστης kostasdone δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Μηνύματα: 4
kostasdone is on a distinguished road
λοιπον το προβλημα λυθηκε τελικα ηταν εκτος απο το maf και η βαλβιδα ρελαντι
το αυτοκινιτο αλαξε εντελος ηχο ηρεμισε και περιμενω και τα αποτελεσματα στο καύσιμο γιατι εκαιγε αρκετα εως πολυ.


σας ευχαρισω.
σε οτι μπορω να φανω χρησιμος θα το κανω στο forum.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-03-11, 21:15
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνημμένο Αρχείο 30287
φίλε σγουριασμένε εκέι που έχω βάλει βελάκια υπάρχουν φύσες ή έρχονται σε επαφή με τον κορμό... βγάζεις τοις φύσες και τους αίσθητήρες και τους καθαρίζεις σχολαστικά με σπρέυ wurth(εγώ αυτό έβαλα) και τα τρίβεις απαλά και με ένα πινελάκι. θα βγάλουν πολύ μαυρίλα απο μέσα...!!!!!! Τα φυσάς με αέρα να στεγνώσουν και τα ξανατοποθετείς !!!!!!!
Ευχαριστώ πολύ φίλε Θάνο!! Θα το κάνω το Σαβ/κο και βλέπουμε τα αποτελέσματα
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-03-11, 01:14
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasdone Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον το προβλημα λυθηκε τελικα ηταν εκτος απο το maf και η βαλβιδα ρελαντι
το αυτοκινιτο αλαξε εντελος ηχο ηρεμισε και περιμενω και τα αποτελεσματα στο καύσιμο γιατι εκαιγε αρκετα εως πολυ.


σας ευχαρισω.
σε οτι μπορω να φανω χρησιμος θα το κανω στο forum.
χεχε...μεσα επεσα...κωστη θα μας φανεις χρησιμος αν μας πεις ποσο εκανε η βαλβιδα του ρελαντι σαν ανταλακτικο....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-03-11, 01:15
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zgouriazmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ φίλε Θάνο!! Θα το κάνω το Σαβ/κο και βλέπουμε τα αποτελέσματα
περιμενουμε νεα σου...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-03-11, 02:07
kostasdone Ο χρήστης kostasdone δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Μηνύματα: 4
kostasdone is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
περιμενουμε νεα σου...
λοιπον μαζι με τα εργατικα μου πηρε 50 ευρο μπορουσα να την αλαξω και μονος μου αλλα ( δεν ημουν σιγουροσ τι ειναι )επρεπε να μπει και στον εγγεφαλο για καπια ρεσετ μιας και ηταν και στον μαφ το προβλημα και το εκανα στον μαστορα.

αρα υπολογιζω πως κοστισε γυρο στα 30- 40 ευρο μαχ το ανταλακτικο σαν βλαβη
οταν λειτουργει ι μηχανη κανει ενα φυσηγμα πισω απο τιν εισαγωγη ακουγετε πιο εντονα κατα το σβησημο του κινητήρα γιατι κραταει υποπιεση και οταν σβησει το μοτερ ακουγετε 2-3 δευτερα εντονα το φυσιγμα ( στην ουσια τραβαει αερα ομως )
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-03-11, 12:17
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasdone Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον μαζι με τα εργατικα μου πηρε 50 ευρο μπορουσα να την αλαξω και μονος μου αλλα ( δεν ημουν σιγουροσ τι ειναι )επρεπε να μπει και στον εγγεφαλο για καπια ρεσετ μιας και ηταν και στον μαφ το προβλημα και το εκανα στον μαστορα.

αρα υπολογιζω πως κοστισε γυρο στα 30- 40 ευρο μαχ το ανταλακτικο σαν βλαβη
οταν λειτουργει ι μηχανη κανει ενα φυσηγμα πισω απο τιν εισαγωγη ακουγετε πιο εντονα κατα το σβησημο του κινητήρα γιατι κραταει υποπιεση και οταν σβησει το μοτερ ακουγετε 2-3 δευτερα εντονα το φυσιγμα ( στην ουσια τραβαει αερα ομως )
είσαι σίγουρος οτι τραβάει αέρα και οτι δέ φυσάει το βαρελάκι των αναθυμιάσεων? μου φαίνεται λίγο περίεργο!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-03-11, 20:51
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνημμένο Αρχείο 30287
φίλε σγουριασμένε εκέι που έχω βάλει βελάκια υπάρχουν φύσες ή έρχονται σε επαφή με τον κορμό... βγάζεις τοις φύσες και τους αίσθητήρες και τους καθαρίζεις σχολαστικά με σπρέυ wurth(εγώ αυτό έβαλα) και τα τρίβεις απαλά και με ένα πινελάκι. θα βγάλουν πολύ μαυρίλα απο μέσα...!!!!!! Τα φυσάς με αέρα να στεγνώσουν και τα ξανατοποθετείς !!!!!!!
Σήμερα λοιπόν έβγαλα τα πάντα και τα καθάρισα, έλυσα και την πεταλούδα γκαζιού και την καθάρισα και αυτή. Έβγαλαν πάαααρααα πολύ μαυρίλα. Φαίνεται οτι διορθώθηκε το πρόβλημα σε μεγάλο βαθμό. Μάλλον όμως το βηματικό μοτεράκι για το ρελαντί δεν είναι και στα καλύτερά του έτσι όπως το είδα. Θα δείξει... Ευχαριστώ Θάνο για τη βοήθεια.

@kostasdone: Εσύ φίλε ποιό άλλαξες?
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 31-03-11, 21:37
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zgouriazmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα λοιπόν έβγαλα τα πάντα και τα καθάρισα, έλυσα και την πεταλούδα γκαζιού και την καθάρισα και αυτή. Έβγαλαν πάαααρααα πολύ μαυρίλα. Φαίνεται οτι διορθώθηκε το πρόβλημα σε μεγάλο βαθμό. Μάλλον όμως το βηματικό μοτεράκι για το ρελαντί δεν είναι και στα καλύτερά του έτσι όπως το είδα. Θα δείξει... Ευχαριστώ Θάνο για τη βοήθεια.

?
χμ...μάλιστα...έτσι έκανε και εμένα, τις πρώτες ημέρες ήταν εντάξει. Τώρα δυστυχώς παρατηρώ οτι αρχίζει πάλι και το κάνει. είμαι σίγουρος πλέον οτι χρειάζεται αλλαγή η βαλβίδα...30-40 ευρώ είναι λογική τιμή να το αλλάξω.
Το θέμα με το βηματικό μοτεράκι το έχω και εγώ. νομίζω έχει 170 ευρώ. το ακούς που γρατζουνάει μέσα εεε? πόσα χιλιόμετρα έχειο αμάξι σου?
εμένα μου είπε ο μάστορας μου οτι κάποια στιγμή πρέπει να αλλαχτεί. θα δούμε. προς ώρας το αφήνω έτσι.!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-04-11, 09:23
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
χμ...μάλιστα...έτσι έκανε και εμένα, τις πρώτες ημέρες ήταν εντάξει. Τώρα δυστυχώς παρατηρώ οτι αρχίζει πάλι και το κάνει. είμαι σίγουρος πλέον οτι χρειάζεται αλλαγή η βαλβίδα...30-40 ευρώ είναι λογική τιμή να το αλλάξω.
Το θέμα με το βηματικό μοτεράκι το έχω και εγώ. νομίζω έχει 170 ευρώ. το ακούς που γρατζουνάει μέσα εεε? πόσα χιλιόμετρα έχειο αμάξι σου?
εμένα μου είπε ο μάστορας μου οτι κάποια στιγμή πρέπει να αλλαχτεί. θα δούμε. προς ώρας το αφήνω έτσι.!!!!!
Έτσι ακριβώς Θάνο. Έχω 156000 χλμ. Θα άλλάξω κάποια στιγμή και εγώ τη βαλβίδα του ρελαντί και το βηματικό θα το αφήσω ώς έχει...
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-11-13, 15:20
Το avatar του χρήστη diosak
diosak Ο χρήστης diosak δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-04-2013
Μηνύματα: 37
diosak is on a distinguished road
Παιδιά που παίζουν οι τιμές για maf σε E46 316i του '01?
Στο RealOEM λέει 402$ (άπειρα), αλλά βρίσκω στο ebay από 16 λίρες.
Είναι καλά? Έχει δοκιμάσει κανείς?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.