Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-12-09, 18:59
djtasos1 Ο χρήστης djtasos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-09-2008
Μηνύματα: 173
djtasos1 is on a distinguished road
μεταπωληση bmw e46

γεια σας παιδια,καταλαβαινω οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι και δεν υπαρχουν φραγκα αλλα ειναι λογος για να μας ισοπεδονουνε τα παντα στην πωληση του αυτοκινητου μας?αυτοκινητο που αγορασα πριν 1,5 χρονο(φωτο κ λεπτομερειες στο γκαραζ μου) 15.500 ευρω συν 3.000 εξτρα που εβαλα,εφτασαν να μου δινουν εμποροι σημερα 7.000-7.500!!!! και ιδιωτες μεχρι 8.500 και να μου κανουν και χαρη λενε?επειδη υπαρχουν κατι φτηνα απο γερμανια σημαινει οτι ολοι πρεπει να ριξουμε τις τιμες σε ενα επιπεδο του ποιο φτηνου μεταχειρησμενου που υπαρχει στην αγορα?τωρα δεν ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις?πρεπει εγω να ριξω την τιμη του αμαξιου μου με ενα ιδιο που εχει 200.000 χλμ οταν εμενα εχει 80.000?μια αλλη δικαιολογια ειναι τα καινουργια τελη κυκλοφοριας....και ξαναρωτω,επειδη χρεωνεται ενα αμαξι ξαφνικα με το τρελο ποσο των 50 ευρω παραπανω στο σημα του πρεπει να χασει και 4000 ευρω τις αξιας του?ελεος.....και αντε αν εχεις λεφτα και δεν σε νοιαζει το σκοτωνεις το αμαξακι και δεν πειραζει,αν ομως ειχες δουλεψει σκληρα γι αυτο και ενιωθες οτι εκανες μια επενδηση για καλη μεταπωληση τοτε τι γινεται?συγγνωμη που θα το πω αλλα bmw δεν θα ξαναγορασω,καταντησα να ντρεπομαι οταν παω σε καποιο εμπορα για να το δει η οταν με παιρνουν τηλ για την αγγελια πωλησης,με κανουν να νοιωθω οτι πουλαω κανα zastava yuko....ελεος..ειναι το δευτερο bmw μου και επαθα το ιδιο πραμα και στα 2,δηλ με εβαλαν πολλα χιλιαρικα μεσα..ακουω την γνωμη σας και ισως και τα δικα σας χασιματα λεφτων!..για την ενημερωση σας σας λεω οτι εγω δεν ζηταω κανα τρομερο ποσο απο το αμαξι μου,το δινω 12.000 ευρω,μηπως κανω λαθος εγω?καλα δεν τα ειπα πριν?για βοηθειστε ρε παιδια και ευχαριστω εκ τον προτερων..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-12-09, 19:14
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Είσαι λίγο άδικος φίλτατε djtasos1!!! Αυτή τη στιγμή όλοι ξέρουμε ότι η κατάσταση στην αγορά γενικώς είναι χάλια γι' αυτό και γίνονται αυτά που βλέπουμε... Νομίζω ότι αν είχες άλλη μάρκα αυτοκίνητο, δεν θα είχε το αμάξι σου το ίδιο ενδιαφέρον για μεταπώληση και είμαι 100% σίγουρος ότι θα έχανες σίγουρα και πολύ περισσότερα χρήματα, απ'ότι με τη 'μπέμπα'!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-12-09, 19:15
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
εγώ έψαχνα αμάξι 6 μήνες μέχρι να πάρω το δικό μου. Αλλά στην ελλάδα όπως και να το κάνουμε τα bmw είναι υπερτιμημένα και σαν καινούρια και σαν μεταχειρισμένα. Δεν πάω να στο παίξω έξυπνος και δεν θέλω να μαλώσουμε, απλά λέω την γνώμη μου.
Πρώτον το ότι έβαλες 3000euros στο αμάξι δεν σημαίνει ότι ο άλλος πρέπει να στα δώσει γιατί μπορεί π.χ να έχει άλλο γούστο. Δεύτερον απ΄'οτι είδα το αμάξι σου είμαι μοντέλο 2000, 1600cc και το πουλάς 12(κατά την γνώμη μου ακριβό) όταν στα ίδια λέφτα+/- πέρνεις του κουτιού κάτι από τα καινούρια 1600 με τα 120++ άλογα και μια 10ετία πιο καινούριο. Σίγουρα η αγορά είναι πεσμένη αλλά και οι τιμές δεν είναι ότι καλήτερο. και πίστεψε με άμα είχες κανα άλλο αμάξι θα δεις τι θα άκουγες και με ποσή απαξίωση θα σου μιλούσανε π.χ ''εντάξει ρε φίλε...''τάδε μάρκα δίνεις'' σιγά το αμάξι που το ζητάς και τόσο'' (στο λέω από προσωπική εμπειρία)

ΚΑΙ ξαναλέω Δεν πάω να στο παίξω έξυπνος και δεν θέλω να μαλώσουμε, απλά λέω την γνώμη μου.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-12-09, 19:28
djtasos1 Ο χρήστης djtasos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-09-2008
Μηνύματα: 173
djtasos1 is on a distinguished road
δεν θα μαλωσουμε ρε παιδια αλλωστε εγω ζητησα την γνωμη σας και εγω σεβομαι την γνωμη του καθενα ξεχωριστα γιατι ειναι η γνωμη του και δεν εκφραζει ολους..απλως εγω προτιμησα bmw 8 χρονων απο το να επαιρνα ενα αμαξι αλλης μαρκας εστω και καινουργιο, αλλο prestige και απολαυση η μπεμπα,απλα τωρα δεν το εκτιμαει κανενας πια αυτο?δεν μπορω να πιστεψω οτι καποιος θα προτιμουσε ενα χ αμαξι καινουργιο οταν με τα ιδια λεφτα θε μπορουσε να παρει bmw μεταχειρησμενη..(γνωμη μου)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-12-09, 19:31
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
υπομονη θα φτασουνε στο 5χιλιαρο και θα πουλιουνται πιο ευκολα !!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-12-09, 19:33
djtasos1 Ο χρήστης djtasos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-09-2008
Μηνύματα: 173
djtasos1 is on a distinguished road
πλακα πλακα σε κανα 2 χρονια για εκει τη πανε την δουλεια!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-12-09, 19:35
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Κατα τη γνωμη μου φιλε μην το πουλας καθολου...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-12-09, 19:42
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
πραγματικά χαίρομαι που δεν το πείρες στραβά το σχόλιο μου και ουσιαστικά αυτό που σου προτείνω και γω είναι αυτό που σου λέει και ο γιάννης δηλαδή να το κρατήσεις γιατί πραγματικά πίστεψε με είναι αρκετοί αυτοί που τέτοια περίοδο θέλουν να αποκτήσουν 46άρι λόγο χαμηλών τιμών και επειδή όλοι θα θέλανε bmw παλιά-καινούρια και το παίζουν και καλά ότι δεν τους νοιάζει. Καλήτερα κράτα το και δώστο μετά από 1-2 χρόνια που θα χουν ξεφτυλσιτεί οι τιμές και τουλάχιστον θα πεις ότι το κράτισες και μια 10ετια και τα βγαλε τα λεφτά του
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-12-09, 19:45
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
πραγματικά χαίρομαι που δεν το πείρες στραβά το σχόλιο μου και ουσιαστικά αυτό που σου προτείνω και γω είναι αυτό που σου λέει και ο γιάννης δηλαδή να το κρατήσεις γιατί πραγματικά πίστεψε με είναι αρκετοί αυτοί που τέτοια περίοδο θέλουν να αποκτήσουν 46άρι λόγο χαμηλών τιμών και επειδή όλοι θα θέλανε bmw παλιά-καινούρια και το παίζουν και καλά ότι δεν τους νοιάζει.
Αυτο ακριβως...Και εγω πηρα περυσι Ε46 και εχω βαλει αρκετα πραγματα..Αν ηξερα πως θα το πουλησω απλα δε θα εβαζα τιποτα..Ειναι πολυ κριμα να το σκοτωσεις ετσι το αυτοκινητο...(15.500+3000=18.500)...Και σου δινουν απο 7μιση εως 8...Μην το δωσεις φιλε Τασο...Ειναι πολυ κριμα...Δεν εχει και χιλιομετρα...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-12-09, 19:48
djtasos1 Ο χρήστης djtasos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-09-2008
Μηνύματα: 173
djtasos1 is on a distinguished road
βαρια φανελα η bmw που λεει και ο γεωργιου,δεν μπορουν την μπεμπα μας οι εμποροι να την βαζουν στο ιδιο καζανι με αμαξακια...γι αυτο τρελενομαι και γραφω αυτα,οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.