Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 24-12-09, 18:33
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL VUZAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η πτώση των τιμών στα μεταχείρω αυτοκίνητα είναι αποτέλεσμα των πολλών αυτοκινήτων που κυκλοφορούν.Και στο κάτω-κάτω φθηνά θα πουλήσεις αλλά και φθηνα θα αγοράσεις το νέο απόκτημα.Τι ποιο φυσιολογικό?
οι τιμές έπεσαν στο γκρεμό τους τελευταίους μήνες...δε νομίζω να υπήρξε μεγάλη αύξηση στην ποσότητα των αυτοκινήτων

αυτό που υπάρχει είναι ταυτόχρονη αύξηση της προσφοράς με πτώση της ζήτησης και οι λόγοι είναι γνωστοί εξωγενεις παράγοντες που επηρρεάζουν την αγορά
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 24-12-09, 18:36
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 525d individual e39 Εμφάνιση μηνυμάτων
ολα καλα φιλε μου και ωραια.......αλλα το προβλημα ειναι οτι στα μεγαλα κυβικα δεν γινεται καν ανταλλαγη......ολοι ψαχνουν μικρα για ανταλλαγη.....εχουν ερθει φιλε μου τα πανω-κατω....τι εννοω??
εκτος τη μπουμπου εχω και ενα χιουνται ατος.......πηγαινοντας λοιπον σε καποιους εμπορους της πολης μου,η οποια ειναι μικρη και λιγο πολυ ολοι γνωριζομαστε για να δοσω τη μπεμπα για να παρω κατι αλλο,οι πιο πολυ μου ειπαν....εσυ δεν εχεις και ενα χιουνται?? ναι!!!φερε το χιουνται-παρε λεφτα και αν θελεις παρε αμαξι και αν θελεις οχι.........
για την μπουμπου η συζητηση τελειωνε σε 10 δευτρολεπτα........5αρα???2500 κυβικα???πετρελαιο??? οχι μεγαλε με τιποτα.........
εσεις με τα 46αρια ειστε σε πολυ καλυτερη κατασταση,οσων αφορα τη μεταπωληση,ειναι πιο εμπορικο.......
αλλα και παλι μερικες φορες ρε παιδια,ενω ασχολουμαι χρονια με τα αυτοκινητα,καποια πραγματα πραγματικα αδυνατω να τα καταλαβω........
εχω δει ατομα περιπου με υψος 1.90+ και πολλα κιλα να εχουν 3αρι και οταν το αλλαζουν να περνουν παλι 3αρι.....και μπενοντας στο δικο μου να λενε....τι μεγαλη ανεση,ορατοτητα προσφερει κλπ........και μετα ξαναπερνουν 3αρι και ακριβοτερο μαλιστα απο ενα 5αρι ιδιας χρονιας,κυβικων κλπ.........τι να πω......πως ειναι δυνατον ολοι οι λατρεις της bmw να χαρακτηριζουν την οποιαδηποτε 5αρα με τα πλεον κολακευτηκα σχολια......αλλα ολοι να περνουν 3αρα??
η μονη απαντηση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι.....οτι η 5αρα ειναι ΤΑΜΠΟΥ.
δεν εχω αλλη εξηγηση........
έχω ακριβώς την ίδια απορία...η επιλογή μου είναι πάντα 5αρα λόγω χαρισμάτων και λόγω τιμής
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 26-12-09, 19:40
djtasos1 Ο χρήστης djtasos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-09-2008
Μηνύματα: 173
djtasos1 is on a distinguished road
μαγκες επειτα απο πολυ σκεψη και ψαξιμο τελικα αποφασισα να κρατησω την μπεμπα μου απο το να τη σκοτωσω..θα της κανω και καποια update σε αξεσουαρ(τιμονι-λεβγιες-προφυλακτηρες κτλ) και θα τη χαρω εγω και παλι...
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 26-12-09, 23:13
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 525d individual e39 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω αν καταλαβα καλα......αλλα μαλλον σε μενα απευθυνεσε.......φιλε μου δεν διαφονω σε τιποτε απο ολα αυτα που λες.......αλλα αν διαβασες το παραπανω ποστ ειπα οτι με βοηθησε ενας θειος.......οταν λεω με βοηθησε εννοω οτι με πηρε απο το αεροδρομιο-φιλοξενια-φαγητο -μετακινησεις-συννενοηση στα γερμανικα κλπ......οσο για φορτωματα κλπ δεν αμφησβητω αυτα που λες......απλα εγω το εφερα οδικως.

ΑΛΛΑ και αλλιως να ηταν τα πραγματα......υπαρχουν φιλε μου χιλιαδες ''παραλαγες''του σχεδιου.....αλλες ακριβοτερες-αλλες φθηνοτερες.
ενα παραδειγμα......που το εκανα εγω ο ιδιος παλι (αλλη περιπτωση πριν 4 χρονια).
ηρθε ο ιδιος ο γερμανος μαντρας στο αεροδρομιο--μας παρελαβε--πηγαμε μαντρα--ειδαμε το αμαξι--χαρτια,προκαταβολη,τσολ νουμερα κλπ---ολοι μαζι για φαγητο--επιστροφη στο αεροδρομιο.
ΕΞΟΔΑ???τα αεροπορικα εισητηρια και τιποτα αλλο.
μπορω να γραφω ασταματητα και για περιπτωσεις φιλων.......που το πιο ωραιο απο ολα ειναι οτι ολες ειχαν πολλες διαφορες μεταξυ τους αλλα θελω να περιοριζομαι μονο σε πρροσωπικες εμπειριες......

και κατι τελευταιο.......ας το κλησουμε εδω........γιατι το θρεντ εχει θεμα την μεταπωληση και οχι την αγορα......

Και 500% να κερδίζει ο μαντράς ρε παιδιά δεν κατάλαβα;

Με γεια του με χαρά του!Δουλειά του είναι και ΠΡΕΠΕΙ να κερδίζει! Δεν ανάγκασε κανένα με το πιστόλι στον κρόταφο να αγοράσει όχημα.

Δε μιλάω για περιπτώσεις αυτοκινήτων που δεν πρέπει να κυκλοφορούν στο δρόμο, αλλά και ΠΑΛΙ εκεί ΔΕΝ φταίει ΜΟΝΟ ο μαντράς αλλά και εμείς που δεν ελέγξαμε!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M535 E28 Εμφάνιση μηνυμάτων
έχω ακριβώς την ίδια απορία...η επιλογή μου είναι πάντα 5αρα λόγω χαρισμάτων και λόγω τιμής
Ναι αλλά ένα 5άρι είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2000+ κυβικά και κάποια τετραγωνικά μεγαλύτερο από ένα αντίστοιχο 3αρι (βασικά ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ τα αμάξια είναι ΞΕΧΕΙΛΩΜΕΝΑ υπέρ το δέον πλέον, παράδειγμα όταν πήρα τον άσσο και σύγκρινα χώρους (όχι πορτ μπαγκάζ - το οποίο το χρειάζεσαι ΜΟΝΟ σε ταξίδι με γυναίκα) με το Ε46 δε βρήκα και ΤΟΣΟ τρελές διαφορές.)
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.