Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Άλλες Σειρές > Άλλες Σειρές - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-04-11, 13:44
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Πρόβλημα τιμονιού σε cooper S

Παίδες καλησπέρα,

ο ξαδέλφος μου που σπουδάζει Σλοβακία έχει ένα πρόβλημα στο Mini S που έχει.
όταν στρίβει το τιμόνι έστω και λίγο ακούει ένα έντονο τριγμό. Πιο πολύ το κάνει όταν είναι σταματημένο το αμάξι.
Πήγε στην τοπική αντιπροσωπεία BMW και καταρχάς του είπαν ότι δεν μπορούν να εγγυηθούν ότι δεν θα πάθει κάτι αν ταξιδέψει για Ελλάδα. Δεύτερον απο ότι κατάλαβα θέλουν να αλλάξουν το μισό αμάξι και θα πάει 1.800 γιούρια!!!

Ο ξαδέλφος μου λεέι ότι δεν είναι απατεώνες και το πιστεύω γιατί έχω πάει και εγώ εκεί...
Ανεβάζω τις φωτογραφίες που του έδωσαν με τα προς αλλαγή εξαρτήματα μπας και βγάλει κάποιος άκρη...

Πιστεύετε ότι μπορεί να ταξιδέψει? Είναι κρίμα γιατί είναι φοιτητής και μπορεί να καταλάβει κανείς πόσο ήθελε να έρθει...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg __________.JPG (264,2 KB, 20 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 2.jpg (108,9 KB, 16 εμφανίσεις)
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-04-11, 15:23
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες καλησπέρα,

ο ξαδέλφος μου που σπουδάζει Σλοβακία έχει ένα πρόβλημα στο Mini S που έχει.
όταν στρίβει το τιμόνι έστω και λίγο ακούει ένα έντονο τριγμό. Πιο πολύ το κάνει όταν είναι σταματημένο το αμάξι.
Πήγε στην τοπική αντιπροσωπεία BMW και καταρχάς του είπαν ότι δεν μπορούν να εγγυηθούν ότι δεν θα πάθει κάτι αν ταξιδέψει για Ελλάδα. Δεύτερον απο ότι κατάλαβα θέλουν να αλλάξουν το μισό αμάξι και θα πάει 1.800 γιούρια!!!

Ο ξαδέλφος μου λεέι ότι δεν είναι απατεώνες και το πιστεύω γιατί έχω πάει και εγώ εκεί...
Ανεβάζω τις φωτογραφίες που του έδωσαν με τα προς αλλαγή εξαρτήματα μπας και βγάλει κάποιος άκρη...

Πιστεύετε ότι μπορεί να ταξιδέψει? Είναι κρίμα γιατί είναι φοιτητής και μπορεί να καταλάβει κανείς πόσο ήθελε να έρθει...
Γιατι δεν αφηνει τ αμαξι εκει και να παρει ενα αεροπλανο να ρθει Ελλαδα για Πασχα;..

Offtopic: Μπρατισλαβα ειναι ο ξαδερφος;.. Πολυ ωραια πολη με ακομα ωραιοτερες γυναικες!

Στο θεμα μας παλι τωρα. Συνηθως οταν ακουγονται τετοιοι τριγμοι απο τιμονια παιζει να ακουγεται απο μεσα η 'σερπαντινα' με τα διαφορα καλωδια που ειναι γυρω απ την κολωνα του τιμονιου. Επισης παιζει να ειναι στραβωμενη και η ιδια κολωνα ακομα χειροτερα. Μηπως επεσε σε καμια λακουβα, μήπως το ΄κυνηγαει' γενικα το Μινι σε πιστες και στροφοδιαδρομες ή ακομα μηπως το κλειδωνει με το τιμονι στραμενο δεξια-αριστερα;.. Ακομα κι αυτη η περιπτωση εχει χαλασει τιμονια σε ασσους...
Προβληματα με κολωνες τιμονιου ειχαν αντιμετωπισει και η σειρα 1.
Τι αλλο του λενε εκει οτι ειναι επικινδυνο να οδηγησει κι αν ναι για ποιο ακριβως λογο; Οκ καταλαβαινω του λενε οτι δε φερουν ευθυνη αν οδηγησει κλπ να μη γινει καμια στραβη για να ναι αυτοι καλυμενοι.
Το πολυ πολυ αμα δε μπορει να ρθει με αεροπλανο και καιγεται να ρθει με τ αμαξι αυτο, ε ας ξεκινησει, μια ευθεια ειναι ως κατω, πλεον και στην Ανατολικη ευρωπη εχουν δρομους επιπεδου autobahn (σε αντιθεση με εδω ακομα...), λογικα εχει και οδικη βοηθεια με πανευρωπαικη καλυψη, χτυπα ξυλο αμα κατσει η στραβη φωναζει οδικη.
Εγω δε θα οδηγουσα παντως.
Περαστικα του.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-04-11, 17:57
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Ειναι κοσιτσε και για να ερθει με αεροπλανο πρεπει να πεταξει για πραγα μετα αθηνα και μετα κερκυρα Χ 2 γιατι ειναι με τον αδελφο του. Τελικα δεν θα ερθει γιατι πηγε και αλλου και του παν τα ιδια... Ευχαριστω παντως
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-04-11, 21:25
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Τα μινι δεν είχαν θέμα γνωστό με τα τιμόνια ? Ή λάθος θυμάμαι ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.