Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-03-11, 18:03
Το avatar του χρήστη georgio85
georgio85 Ο χρήστης georgio85 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-03-2009
Μηνύματα: 70
georgio85 is on a distinguished road
Παιδικο καθισμα;τί προτεινετε;

Γεια σας παιδια.Εχω ενα Ε46 coupe.(το ξερω κουπε και παιδια δεν πανε,αλλα τί να κανουμε..)Ενδιαφερομαι για παιδικο καθισμα αυτοκινητου κατηγοριας 1-2-3,δηλαδη απο 9-36 κιλα.Τί θα μου προτεινατε,που να καλυπτει και τις 3 κατηγοριες;Εσεις ποιο καθισμα χρησιμοποιειτε;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-03-11, 18:30
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Γιώργο, κατ' αρχήν, μια χαρά συνδιάζονται coupe και παιδιά... Προσωπικά βρίσκω το coupe πιό ασφαλές. 15-17 χρόνια μπαινοβγαίνουν τα παιδιά μου στο coupe. Mόνο τα τελευταία 3-4 χρόνια περίπου που μεγαλώσανε, ζοριζόμαστε με τα μπες - βγες. Όσο ήσαν μικρότερα, δεν το συζητάω... Το τέλειο αυτοκίνητο!

Στο θέμα μας τώρα: Εγώ την έβγαλα με ένα παιδικό κάθισμα που έβγαζε τότε η BMW, "Carlie" νομίζω το ονόμαζε, και ήταν προδιαγραφών Ι-ΙΙΙ. Εδώ και καιρό, έχει αντικατασταθεί από νεώτερα μοντέλλα Isofix ή και απλά. Ρίξε μια ματιά εδώ -> http://bmwfans.info/parts/catalog/E4...ior_seat_i_ii/, αλλά και στις διπλανές ενότητες (έχει διάφορες παραλλαγές). Βέβαια, εδώ το παρουσιάζει ως προδιαγραφών Ι-ΙΙ, αλλά κάπου εμφανίζεται και ένα "μαξιλάρι" τύπου ΙΙΙ (τμήμα του καθίσματος ή χωριστό κομμάτι; ).
Καλό είναι να κάνεις και μια βόλτα σε μία έκθεση / κατάστημα ανταλλακτικών BMW, να ρωτήσεις και ίσως να τα δεις από κοντά. Μιλάμε είναι χάρμα οφθαλμών... Κάποιες φορές, μέχρι που έχω σκεφθεί "τι κρίμα να μην έχω τώρα μικρό παιδί να αγόραζα ένα καινούργιο κάθισμα..."!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-03-11, 01:16
Το avatar του χρήστη vertherus
vertherus Ο χρήστης vertherus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-01-2011
Μηνύματα: 23
vertherus is on a distinguished road
εγω φιλε μου εχω 2 διαφορετικα,για τα παιδια ενα της chicco και ενα της britax, και τα 2 χωρις isofix,πανω κατω τα ιδια χρηματα εχουν,(170Ε) ,με λιγο καλυτερο για εμενα το britax.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-03-11, 01:24
Το avatar του χρήστη vertherus
vertherus Ο χρήστης vertherus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-01-2011
Μηνύματα: 23
vertherus is on a distinguished road
ελπιζω να σε βοηθησουν http://www.britaxusa.com/car-seats/fit-my-child και http://www.britaxusa.com/car-seats/frontier-85 ,http://wize.com/reviews/britax-roundabout-in-bmw
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-03-11, 15:13
Το avatar του χρήστη RallyArt
RallyArt Ο χρήστης RallyArt δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-09-2010
Μηνύματα: 75
RallyArt is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντών///is Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο, κατ' αρχήν, μια χαρά συνδιάζονται coupe και παιδιά... Προσωπικά βρίσκω το coupe πιό ασφαλές. 15-17 χρόνια μπαινοβγαίνουν τα παιδιά μου στο coupe. Mόνο τα τελευταία 3-4 χρόνια περίπου που μεγαλώσανε, ζοριζόμαστε με τα μπες - βγες. Όσο ήσαν μικρότερα, δεν το συζητάω... Το τέλειο αυτοκίνητο!

Στο θέμα μας τώρα: Εγώ την έβγαλα με ένα παιδικό κάθισμα που έβγαζε τότε η BMW, "Carlie" νομίζω το ονόμαζε, και ήταν προδιαγραφών Ι-ΙΙΙ. Εδώ και καιρό, έχει αντικατασταθεί από νεώτερα μοντέλλα Isofix ή και απλά. Ρίξε μια ματιά εδώ -> http://bmwfans.info/parts/catalog/E4...ior_seat_i_ii/, αλλά και στις διπλανές ενότητες (έχει διάφορες παραλλαγές). Βέβαια, εδώ το παρουσιάζει ως προδιαγραφών Ι-ΙΙ, αλλά κάπου εμφανίζεται και ένα "μαξιλάρι" τύπου ΙΙΙ (τμήμα του καθίσματος ή χωριστό κομμάτι; ).
Καλό είναι να κάνεις και μια βόλτα σε μία έκθεση / κατάστημα ανταλλακτικών BMW, να ρωτήσεις και ίσως να τα δεις από κοντά. Μιλάμε είναι χάρμα οφθαλμών... Κάποιες φορές, μέχρι που έχω σκεφθεί "τι κρίμα να μην έχω τώρα μικρό παιδί να αγόραζα ένα καινούργιο κάθισμα..."!
Με κλειστά τα μάτια πάρε το καθισματάκι της BMW.......
__________________
Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-03-11, 15:33
trueno Ο χρήστης trueno δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2009
Μηνύματα: 80
trueno is on a distinguished road
Για κοιτα και το Recaro young Sport...Eγώ το ειχα πάρει από ebay.de πολύ φθηνοτερα από εδω!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-03-11, 21:32
Το avatar του χρήστη georgio85
georgio85 Ο χρήστης georgio85 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-03-2009
Μηνύματα: 70
georgio85 is on a distinguished road
Παιδια σας ευχαριστω πολύ για την αμεση ανταποκριση.θα κανω μια μικρη ερευνα αγορας για ολα αυτα τα μοντελα και θα δω που θα καταληξω.Γερμανικο e bay παντως ειναι καλη λυση,εχω ψωνισει κι αλλα πραγματα απο εκει..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-03-11, 10:51
BMW-Racing Ο χρήστης BMW-Racing δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-09-2004
Μηνύματα: 373
BMW-Racing is on a distinguished road
Και εγω recaro young sport ειχα παρει απ τη Γερμανια 190 ευρω οταν στην Ελλαδα το εδιναν 320 !Πολυ καλη επιλογη ,ανθεκτικο ,ελαφρυ κ με πολυ καλες στηριξεις για το παιδι.Δεν ειναι τυχαιο που εχει παρει τοσα βραβεια κ ειναι πρωτο σε πωλησεις στη Γερμανια.
__________________
Thomas BMW Racing Car
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-03-11, 13:10
Το avatar του χρήστη vmantas
vmantas Ο χρήστης vmantas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Μηνύματα: 129
vmantas is on a distinguished road
+2 για το recaro ...έχω 2 κομμάτια ένα σε κάθε αυτοκίνητο.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-03-11, 10:16
kch Ο χρήστης kch δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 05-02-2009
Μηνύματα: 7
kch is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από RallyArt Εμφάνιση μηνυμάτων
Με κλειστά τα μάτια πάρε το καθισματάκι της BMW.......
Δε βρίσκω κανένα λόγο να πληρώσει κανείς παιδικό κάθισμα ΒMW. Υπάρχουν πάρα πολλές λύσεις από εξειδικευμένες στο χώρο εταιρείες. Συνιστώ επίσκεψη σε ένα παιδικό πολυκατάστημα (επιλογές για όλα τα γούστα και βαλάντια), διαμόρφωση άποψης και παραγγελία μέσω internet.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.