Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-08-11, 00:00
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
Μπλόκε για z3

Καλησπέρα σας!
είμαι κάτοχος ενός z3 1,8 με ελεύθερο διαφορικό και θα ήθελα να βρω για αγορά ένα μπλόκε με βήμα 3,45 η ας είναι και λίγο πιο μακρύ δεν με πειράζει μιας και το τούτου μου είναι "ψιλοφτιαγμενο" οποτε και λίγο μακρύτερο δεν θα με χαλούσε.
θα ήθελα την βοήθεια σας για να βρω κάτι καλο και σωστό..
ακόμα αν κάποιος ξέρει αν μπορώ να κάνω το δικό μου μπλόκε?
που και ποσο θα μου κόστιζε αυτό?
ευχαριστώ εκ τον προτέρων παίδες!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-08-11, 00:05
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Καλώς σε βρήκαμε,

Για να βρεις μπλοκέ Ζ3 λίγο δύσκολο ΑΛΛΑ το Ζ3 έχει ίδιο άξονα πίσω με το Ε30. Μπορείς να βρεις ένα μπλοκέ από Ε30 325 με βήμα 3.73 και να βάλεις αυτό, αλλά θα είναι κοντύτερο από αυτό που ζητάς (κοντύτερες σχέσεις, γρηγορότερα φορτώματα). Αν σώνει και καλά θέλεις μακρύ βήμα, μπορείς να βάλεις τον μηχανισμό του μπλοκέ με το δικό σου κορώνα/πηνίο αλλά το διαφορικό δεν θα ζήσει πάρα πολύ έτσι (τα εξαρτήματα του διαφορικού κάνουν πατούρες μεταξύ τους και όταν "παντρεύεις" εξαρτήματα συνήθως μειώνεται σημαντικά η αντοχή).
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-08-11, 00:17
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
καλώς ήρθες
http://bmw-motorsport.gr/forums/show...F%EA%E5&page=2
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-08-11, 00:34
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
από παρελθον
http://bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=22570
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-08-11, 00:35
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς σε βρήκαμε,

Για να βρεις μπλοκέ Ζ3 λίγο δύσκολο ΑΛΛΑ το Ζ3 έχει ίδιο άξονα πίσω με το Ε30. Μπορείς να βρεις ένα μπλοκέ από Ε30 325 με βήμα 3.73 και να βάλεις αυτό, αλλά θα είναι κοντύτερο από αυτό που ζητάς (κοντύτερες σχέσεις, γρηγορότερα φορτώματα). Αν σώνει και καλά θέλεις μακρύ βήμα, μπορείς να βάλεις τον μηχανισμό του μπλοκέ με το δικό σου κορώνα/πηνίο αλλά το διαφορικό δεν θα ζήσει πάρα πολύ έτσι (τα εξαρτήματα του διαφορικού κάνουν πατούρες μεταξύ τους και όταν "παντρεύεις" εξαρτήματα συνήθως μειώνεται σημαντικά η αντοχή).
Τα εξαρτηματα του διαφορικου που κανουν πατουρα μεταξυ τους ειναι ακριβως αυτα που θα κρατησει απ'το δικο του!Κορωνα-πινιον...αρα προχωρα αφοβα φιλε μου,βρες ενα γκρουπ απο Ε30 μπλοκε και βαλτο στο δικο σου καβουκι....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-08-11, 00:40
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
η εάν έχεις χρήμα μπορείσ να πας σε κάτι τέτοιοhttp://car.gr/parts/view/1666073/
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-08-11, 00:51
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Προχώρα φίλε Θωμά και ΒΑΛΕ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕ!
Θα δεις άλλο αυτοκίνητο...Θα αλλάξουν οι συνήθειές σου..Θα χωρίσεις τη γυναίκα..θα πουλήσεις όλα τα ακίνητα...και θα πλαγιάζεις σαν σκυλί όλη μερα!

Πέρα από την πλάκα είναι η καλύτερη μακράν αναβάθμιση που μπορεί να κάνει κανείς σε ένα πισωκίνητο. Βάζεις τη δύναμη κάτω που πήγαινε χαμένη και δεν έφτανε ποτέ στον χρήστη. Με λίγο καλό ψάξιμο και κάνα 400άρι βρίσκεις μεταχειρισμένο μαμά. Πρόσεξε μόνο μην είναι φαγωμένο και έχει μπόσικα. Αλλιώς πάς σε advanced λύση σαν του φίλου ziaba που όμως είναι ολίγον κόντρα στην εποχή και στο ΔΝΤ λόγω κόστους...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-08-11, 03:23
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα εξαρτηματα του διαφορικου που κανουν πατουρα μεταξυ τους ειναι ακριβως αυτα που θα κρατησει απ'το δικο του!Κορωνα-πινιον...αρα προχωρα αφοβα φιλε μου,βρες ενα γκρουπ απο Ε30 μπλοκε και βαλτο στο δικο σου καβουκι....
Σωστά, μα η κορώνα και το πηνίο κάνουν επαφή και με άλλα μέρη, αλλά και ο μηχανισμός του μπλοκέ. Γενικώς οι μεταμοσχεύσεις είναι κάπως επικίνδυνες και αυτά τα μπλοκέ είναι και κάποιας Α ηλίκιας πλέον...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-08-11, 08:09
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
Καλός σας βρήκα παίδες μιας και ξέχασα να αναφέρω εχθές πως είμαι καινούριος στο φόρουμ..
Φιλε God το ξέρω πως z3 και e30 έχουν τον ειδιό άξονα αλλα φαντάσου δεν μπορώ να βρω καλο από z3 διαφορικό πως να βρω από e30 μιας και είναι και καμια 10αιτια παλιότερα!
Σε μικρότερο βήμα δεν πάω με τίποτα ειδικά τώρα που το ζετάκι μου το έχω συνεχώς σε ταξίδια.
Αν κάποιος έχει η γνωρίζει κάποιον να έχει ένα τέτοιο διαφορικό που ψάχνω θα ήθελα να μου στείλει ένα pm.
θα ήθελα ακόμα και ένα μάστορα αν ξέρει κάποιος που να μπορεί να κάνει το δικό μου μπλόκε και με τι κόστος φυσικά!
Σας κούρασα με το έβρος του μηνύματος μου και ζητάω συγγνώμη!
Ευχαριστώ και πάλι για όλες τις απαντήσεις που μου δώσατε ως τώρα!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-08-11, 08:27
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
...Πρόσεξε μόνο μην είναι φαγωμένο και έχει μπόσικα....
πως το ελέγχουμε?
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.