Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 04-06-09, 07:59
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
μαλλον θα παω για 18αρες με λαστιχα toyo.εχω βρει ενα online μαγαζι που εχει απιστευτες τιμες και σε 8-10 μερες ερχονται σπιτι σου.το τελευταιο που θελω να εξακριβωσω ειναι αν το αμαξι χοροπηδαει με τις 18αρες.για να σας δωσω να καταλαβετε ειχα ενα ιμπιζα φρ.απο 16'' πηγα σε 17''.ομως το αυτοκινητο μετα χοροπηδαγε σε οποιαδηποτε ανωμαλια του οδοστρωματος της εθνικης(δεν εννοω λακουβες) λες και το ειχα χαμηλωσει και ειχα βαλει σκληρα αμορτισερ...αυτη την αισθηση εδινε.βεβαια δεν ξερω αν επαιξε ρολο το λαστιχο.αντι για 205/40/r17 που φορανε τα ιμπιζα με 17αρες εβαλα 215/40/r17.μηπως αυτο εφταιγε?ρωταω γιατι το bmw το εχω για ταξιδια περισσοτερο και βαζω την κορουλα μου πισω και δεν θελω να τραβαει τα ιδια που τραβαγε με το ιμπιζα.πολυ χοροπηδητο ομως στον εθνικο(η εθνικη μας δεν ειναι κ πιστα της ιμολα)ιδιαιτερα πισω που μαλλον ηταν πιο ελαφρυ απο μπροστα...ειλικρινα οποιος καθοταν πισω δεν την παλευε.ισως στο bmw λογω βαρους αμαξωματος να μην κανει τετοια...απλα ρωταω εσας ωστε καποιος να μου πει με την καρδια στο χερι αν θα εχω αυτο το προβλημα...δεν εννοω τις ανωμαλιες που θα μεταφερονται στο εσωτερικο λογω χαμηλου προφιλ αλλα αυτο το ενοχλητικο χοροπηδημα λες και εισαι σε κωλοπειραγμενο civic με κουτσουρο αναρτηση...
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 04-06-09, 09:12
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drmdtsap Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον θα παω για 18αρες με λαστιχα toyo.εχω βρει ενα online μαγαζι που εχει απιστευτες τιμες και σε 8-10 μερες ερχονται σπιτι σου.το τελευταιο που θελω να εξακριβωσω ειναι αν το αμαξι χοροπηδαει με τις 18αρες.για να σας δωσω να καταλαβετε ειχα ενα ιμπιζα φρ.απο 16'' πηγα σε 17''.ομως το αυτοκινητο μετα χοροπηδαγε σε οποιαδηποτε ανωμαλια του οδοστρωματος της εθνικης(δεν εννοω λακουβες) λες και το ειχα χαμηλωσει και ειχα βαλει σκληρα αμορτισερ...αυτη την αισθηση εδινε.βεβαια δεν ξερω αν επαιξε ρολο το λαστιχο.αντι για 205/40/r17 που φορανε τα ιμπιζα με 17αρες εβαλα 215/40/r17.μηπως αυτο εφταιγε?ρωταω γιατι το bmw το εχω για ταξιδια περισσοτερο και βαζω την κορουλα μου πισω και δεν θελω να τραβαει τα ιδια που τραβαγε με το ιμπιζα.πολυ χοροπηδητο ομως στον εθνικο(η εθνικη μας δεν ειναι κ πιστα της ιμολα)ιδιαιτερα πισω που μαλλον ηταν πιο ελαφρυ απο μπροστα...ειλικρινα οποιος καθοταν πισω δεν την παλευε.ισως στο bmw λογω βαρους αμαξωματος να μην κανει τετοια...απλα ρωταω εσας ωστε καποιος να μου πει με την καρδια στο χερι αν θα εχω αυτο το προβλημα...δεν εννοω τις ανωμαλιες που θα μεταφερονται στο εσωτερικο λογω χαμηλου προφιλ αλλα αυτο το ενοχλητικο χοροπηδημα λες και εισαι σε κωλοπειραγμενο civic με κουτσουρο αναρτηση...
Φίλος αυτό που λες απλά δεν υφίσταται!!
Έχω και εγώ 18αρες και τέτοιο πρόβλημα δεν υπάρχει, ότι έχουμε χάσει σε άνεση ναι αλλά όχι χοροπηδητό
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 04-06-09, 13:08
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
ωραια.σε παρακαλω οταν λες οτι εχασες στην ανεση τι εννοεις;απλα οτι θα την ακους που λεμε στις λακουβες κ τα γαο γκουπ μεταφερονται στην καμπινα λογω χαμηλου προφιλ;
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 04-06-09, 14:17
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drmdtsap Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια θελω την αποπψη σας.εχω 316 ε90 με 116 ιππους.θα του αλλαξω ζαντα.σκεφτομουν για17 αρα ρεπλικα.λετε με το ιδιο σχεδιο σε 18αρα ρεπλικα να μην πηγαινει βημα?
υπερβολη 18αρα με 116 αλογα.....
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 04-06-09, 17:30
Το avatar του χρήστη tolis_k
tolis_k Ο χρήστης tolis_k δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 25
tolis_k is on a distinguished road
παιδια θα σας κώψει αρκετά..εγώ έβαλα 18αρες σε Ε46 2.2 με 170 άλογα και κατάλαβα οτι μου έκοψε..
αλλα έγινε ποιο καλό το αμάξι στο πάτημα.μπορεί ο κώλος να φύγει αλλα το τιμόνι(μούρι)με τίποτα
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 04-06-09, 18:25
Το avatar του χρήστη gant
gant Ο χρήστης gant δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Μηνύματα: 300
gant is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolis_k Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια θα σας κώψει αρκετά..εγώ έβαλα 18αρες σε Ε46 2.2 με 170 άλογα και κατάλαβα οτι μου έκοψε..
αλλα έγινε ποιο καλό το αμάξι στο πάτημα.μπορεί ο κώλος να φύγει αλλα το τιμόνι(μούρι)με τίποτα
Μα αν φοράς 18αρες και τις διαστάσεις ελαστικών που προτείνει η BMW, 225 μπροστά και 255 πίσω, είναι δυνατόν να σου φεύγει ο κώλος σε σχέση με τα 17άρια;
Για να περιορίζεται αυτό ακριβώς το φαινόμενο φοριούνται αυτές οι διαστάσεις στα δυνατά μοντέλλα, καθώς και για να βάζουν σωστά την ιπποδύναμη τους στον δρόμο.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 04-06-09, 19:42
Το avatar του χρήστη montoya
montoya Ο χρήστης montoya δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2007
Μηνύματα: 1.910
montoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to all
νομίζω πως δεν υπάρχει η πολυτέλεια να χαθεί ούτε ένα άλογο από τα 116. Το αυτοκίνητο θα γονατίσει. Ας μην πούμε για τους ελληνικούς δρόμους. Οι 18άρες στην Ελλάδα είναι κάπως υπερβολικές. Αν και θα χάσεις σε ομορφιά θα σου πρότεινα να μείνεις στις 16άρες. Κάτι ξέρει οι μαμά και τις φοράει.....
__________________
Από τη θέση του οδηγού.....
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 04-06-09, 20:41
Το avatar του χρήστη sv2
sv2 Ο χρήστης sv2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Μηνύματα: 154
sv2 will become famous soon enough
Εχω κάνει αρκετές δοκιμές σε διάφορα αυτοκίνητα και το συμπέρασμά μου είναι ότι πάντα η καλύτερη διάσταση είναι η στάνταρ που φοράει το αυτοκίνητο.Από εκεί και πάνω ότι βάλεις μόνο αρνητικά χαρακτηριστικά έχει εκτός από εμφάνιση.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 04-06-09, 21:01
Το avatar του χρήστη ATOMO
ATOMO Ο χρήστης ATOMO δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-01-2009
Μηνύματα: 17
ATOMO is an unknown quantity at this point
Ειμαι παθον απο 18αρες ρεπλικα και εχω αγανακτησει.Προσφατα σε ταξιδι εχασα τα δυο λαστιχα πισω (255/35/18) μεσα σε 5 λεπτα γιατι ειναι πολυ χαμιλω το προφιλ στραβωσαν οι ζαντες σε μια< μικρη> λακουβα και εχασαν τον αερα τα λαστιχα.Φαντασου την συνεχεια να εχεις μονο μια ρεζερβα και να ειναι και κυριακη.Ωραια δεν μπορω να πω η 18αρες αλλα δεν κανουν για τους ελλινηκους δρομους. φιλικα....
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 04-06-09, 22:31
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Γιαυτο εγω λεω 17αρες..

Και λιγοτερο απο τις 18αρες θα κοψει.. Και εχει και λιγο παραπανω προφιλ.. Και οσο να ναι, θα αλλαξει καπως η εμφανιση του αυτοκινητου αφου απο 16 θα πας σε 17.. Αλλα γνωμη μου ειναι μην παρεις ρεπλικα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.