Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-02-10, 14:53
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Εγω με τον αδερφο μου μεγαλωσαμε σε 3αρι Ε30, δε νομιζω να πηραν τα παιδια ξαφνικα 40 ποντους υψους, ουτε οι απαιτησεις.
Το να παρεις ενα μεγαλο αμαξι για να βαζεις το καροτσι (που το καροτσι θα το χρησιμοποιεις για 1 χρονο ΜΑΞΙΜΟΥΜ) το θεωρω ασκοπο.ΔΛδ θα εχεις ενα κτηνος που θα σου κανει την καθημερινοτητα ποδηλατο (παρκινγκ) για να εισαι ανετος οταν θα θες να βαλεις ΜΙΑ φορα το καροτσι;

Καλυτερα να ζοριστεις 5 - 10 φορες στον ΕΝΑ χρονο παρα να παρεις ενα τεραστιο αμαξι.

Πιστευω με μερικες χωροταξικες παραχωρησεις (πχ 15μερες διακοπες) που ουσιαστικα θα εισαι αβολα ΜΟΝΟ στο πανε ελα και οχι κατα τη διαρκεια των διακοπων ενας ασσος πενταπορτος ομως θα σε καλυψει.

ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ δε θα τσιγγουνευτεις τα λεφτα για το καθισμα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-02-10, 15:48
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Συγγνωμη ρε παιδια..Ο φιλος εχει Ε46 κουπε...Γιατι να μην κρατησει αυτο και να παρει ασσο πενταθυρο?Για τις δυο παραπανω πορτες?Προσωπικα αποψη ειναι να κρατησει το κουπε αν ειναι να παει σε ασσο...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-02-10, 18:32
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή όυτε Ε90? πενταρα? Εντάξει καλή αη αποψη αλλα έτσι δεν είσαι σαν παππους?....
Τώρα που εχω ειμαι με ενα παιδι και coupe ζοριζομαι μεν αλλα απο την αλλη γουσταρω το coupe
Χρησταρα, αυτο ειναι υποκειμενικό. Μπορεί να αισθάνεσαι παππούς με το ε60. Και να σου πω εγω οτι εχεις αδικο, αυτο είναι από τη δική μου οπτική γωνία η οποία μπορεί να διαφέρει απο τη δική σου. Εμένα το ε60 μου αρέσει, είναι το ομορφότερο τετράπορτο της BMW κατά τη γνώμη μου.

Το ε92 για παράδειγμα εχει κονσόλα πίσω, αυστηρά τετραθέσιο. Δεν το βρίσκω πιό οικογενειακό απο ε87.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-02-10, 18:41
Το avatar του χρήστη drum
drum Ο χρήστης drum δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-01-2009
Μηνύματα: 701
drum is on a distinguished road
ριξε μια ματια σρο γκαραζ μου κ η αποφαση δικη σου.
γνωμη μου ειναι οτι το 46αρι στεσιον ειναι πολυ πιο ομορφο απο τα 90-91...
__________________
..δεν υπάρχουν πολλοί τρόποι να αγαπάς τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...μόνο ένας, ο απόλυτος!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-02-10, 19:11
Το avatar του χρήστη kostase28
kostase28 Ο χρήστης kostase28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2007
Μηνύματα: 417
kostase28 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zed Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρησταρα, αυτο ειναι υποκειμενικό. Μπορεί να αισθάνεσαι παππούς με το ε60. Και να σου πω εγω οτι εχεις αδικο, αυτο είναι από τη δική μου οπτική γωνία η οποία μπορεί να διαφέρει απο τη δική σου. Εμένα το ε60 μου αρέσει, είναι το ομορφότερο τετράπορτο της BMW κατά τη γνώμη μου.

Το ε92 για παράδειγμα εχει κονσόλα πίσω, αυστηρά τετραθέσιο. Δεν το βρίσκω πιό οικογενειακό απο ε87.
Πες τα βρε zed,εγω που εχω Ε60 ειμαι παππους 32 ετων.Εγω θα σου προτεινα πενταρι εννοειται,ειναι αλλου σε ολα του το αμαξι
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-02-10, 20:23
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Οχι ρε μαγκες και παππους με την Ε60....Δεν ειναι E-Class η' Passat.....
Βασικα την περιπτωση σου θα ταιριαζε μια Ε90 shooting brake....
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-02-10, 21:39
Το avatar του χρήστη SpyrosK
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2009
Μηνύματα: 78
SpyrosK is on a distinguished road
Λοιπον η σειρα 1 δεν κανει δεν κανει ουτε για ενα ουτε για περισσοτερα παιδια(γιατι μελλοντικα μπορει να αυξηθειτε...)
ΑΡΑ εξαρταται ποσα διαθετεις.Αν δεν θελεις να ανεβεις πανω απο τα 2000 κυβικα τοτε η 320 touring ειναι ιδανικη και συμβιβαζεσαι με το sedan.AN μπορεις να ανεβασεις το budget τοτε η 5αρα ειναι οτι καλυτερο ειδικα τωρα που βγαινει η νεα!Παντως οδηγικη απολαυση θα εχεις με ολες τις παραπανω επιλογες.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-04-10, 17:40
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Δε ξέρω για σας τι κουβαλάτε,αλλά εμείς με 2 παιδιά στο Δημοτικό (10-12 ετών)μια χαρά τα βολεύουμε στον άσσο.... και ας κουβαλάμε σχεδόν το σπίτι μας...απλά κόψαμε τα περιττά και ογκώδη παιχνίδια και τα χιλιάδες ρούχα...είπαμε,διακοπές πάμε,δεν κάνουμε μετακόμιση...
Καλά τα SUV καλά και τα turing,αλλά αν έχεις "άπλες"να παρκάρεις ή απέραντο πάρκιν στο "μικρό σπίτι στο λιβάδι..." αν ζεις στη πόλη που 9 στις 10 φορές το αμάξι θα κινηθεί για μικρή μετακίνηση και τη μια για ταξίδι,ε, το μεγάλο αμάξι είναι απλά περιττό...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 06-04-10 στις 17:44
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-04-10, 21:29
Το avatar του χρήστη dmyl
dmyl Ο χρήστης dmyl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Μηνύματα: 141
dmyl is on a distinguished road
+ 10000000
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-04-10, 22:21
Το avatar του χρήστη fast-enough
fast-enough Ο χρήστης fast-enough δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Μηνύματα: 288
fast-enough will become famous soon enoughfast-enough will become famous soon enough
Οι χώροι δυστυχώς δεν είναι αντικειμενικό κριτήριο. Άλλος βολεύεται με τη σειρά 1, άλλος θέλει touring & άλλος ταξιδεύει με μηχανή. Συμφωνώ πως σχεδόν όλοι μας μεγαλώσαμε σε μικρότερα αυτοκίνητα (εγώ όχι αλλά δεν έχει σημασία) και πως μπορούμε να βολευτούμε αν κάνουμε παραχωρήσεις. Όμως αφού δεν έχεις ήδη τον άσσο σε συμβουλεύω να ΜΗΝ αλλάξεις το κουπέ σου για αυτόν. Ειδικά για πεντάθυρο. Στα κουπέ λόγω μεγαλύτερης πόρτας προσωπικά βολεύομαι καλύτερα στο βάλε βγάλε του παιδικού καθίσματος και βέβαια τα θεωρώ πιο ασφαλή για τα παιδιά.
Όσο για το φίλο με τον άσσο και τα παιδιά του δημοτικού θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει φουλ καθισματάκια για τα παιδιά ή booster;
Ξανά σου προτείνω να δεις την τριάρα η την Ε60 την οποία και γλυκοκοιτάω για επόμενο αυτοκίνητο (από Ε46 318ci). Μην ξεχνάς πως ο χώρος καλύτερα να σου περισσεύει παρά να βλαστημάς (εσύ ή η σύζυγος) σε κάθε οικογενειακή μετακίνηση...
__________________
Bite me
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=28236
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.