Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Τι να κανω?????????
Αγορα Μ3 Ε36 coupe (μετατροπιασμενο) 12 23,08%
Αγορα 318is coupe(ξεκινοντας το μπαξιμο) 10 19,23%
Φτιαχνω το δικο μου cabrio μηχανικα 8 15,38%
Μετατροπη στο δικο μου (ποσα λεφτα?) 22 42,31%
Ψήφισαν: 52. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-02-07, 00:28
Το avatar του χρήστη mpempas_cabrio
mpempas_cabrio Ο χρήστης mpempas_cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-02-2007
Μηνύματα: 247
mpempas_cabrio is on a distinguished road
τι να κανω???

Επειδη η προηγουμενη δημοσκοποιση δεν ηταν κατανοητη θα την φτιαξω κουκλα τωρα.
Λοιπον εχω ενα 318cabrio E36.Κατι πρεπει να κανω.Αποψεις
1)παιρνω ενα Μ3 coupe μετατροπιασμενο 36αρι(γιατι τα γνησια πανε πολλα)
2)παιρνω ενα 318is coupe και ξεκιναω δυναμικα το μπαξιμο σε αυτο
3)Φτιαχνω το υπαρχον μοτερ ανοιγοντας το κρατοντας το cabrio
4)κανω μετατροπη στο δικο μου(ποσα λεφτα πανω κατω?)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-02-07, 05:44
Το avatar του χρήστη Johnyb
Johnyb Ο χρήστης Johnyb δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 355
Johnyb is on a distinguished road
Έγω πιστεύω πως η καλύτερη κίνηση από αυτές είναι να κάνεις μετατροπή το δικό σου.Εφόσον όμως γνωρίζεις ότι το σασί σου είναι σε καλή κατάσταση και αξίζει ποιός ο λόγος να πάρεις κάποια έτοιμη μετατροπή?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-02-07, 07:41
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Exclamation μετατροπα

Φιλε μου καταρχην σε ευχαρηστω για τα καλα σου λογια στο γκαραζ μου...επισης το δικο σου ειναι κουκλι!εμεις οι δυο αν αποφασησεις τελικα να πας στην μετατροπα θα κανουμε πολυ παρεα!εγω φιλε μου το δικο μου δεν παιζει να το πουλησω ποτε, γι'αυτο και το προσεχω ετσι...λοιπον...ψαχτηκα πολυ που λες για τουρμπισμα για κομπρεσορα για σκαψημο στο μοτερ και ολα αυτα το κοστος τους φτανει πολυ κοντα στο κοστος μιας μετατροπης σε Μ3 evolution 321hp η αλλιως τα ιδια λεφτα με μια μετατροπα σε Μ3 286hp που εμαθα οτι ειναι και το καλυτερο γιατι μεσα στο μοτερ παιζουν καλυτερα μεταλλα απο οτι στο 321evolution και επισης δεν εχουν ακουστει τοσα προβληματα οπως το 321.Ετσι λοιπον αποφασησα να αραξω λιγακι να μαζεψω κανα φραγκακι και να τσιμπισω ενα Μ3 286 απο γερμανια να κανω την τραμπα (μηχανηκα μερη)μονος μου στο σπιτι και μετα σφεντωνα στη bmw για τα ηλεκτρικα του.αργοτερα που θα συνηθησω το γκαζι του πλεον δηλαδη μετα καμια βδομαδα που θα το εχω λιωσει στη βολτα θα αρχησω να ξανα μαζευω παλι για το κιτ κομπρεσορα της atlantis το οποιο κουμπωνει κατευθειαν στο συγκεκριμενο μοτερ και αγκιζει αμεσως αμεσος τα 380 hp και ξεκολιαζει ολα τα μαμισια Μ3 οποιαδηποτε γενιας...ολα αυτα ομως εγω πιστευω οτι ειναι η πιο σωστη λυση (εφωσον η αγορα εγινε χωρις να ειναι Μ3)γιατι παντα μα παντα ολοι παμε να γλυτοσουμε 5 φραγκα και τα πληρωνουμε 2πλα στο τελος.φιλε μου ειτε πηραξεις το μοτερακι σου ειτε κανεις μια μετατροπα τα ιδια λεφτα ειναι....απλα το ενα μοτερ θα ειναι πηραγμενο και το αλλο μαμα που η μανουλα φροντιζει παντωτε για το καλυτερο...αυτα!καλημερα!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-02-07, 10:09
Το avatar του χρήστη mpempas_cabrio
mpempas_cabrio Ο χρήστης mpempas_cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-02-2007
Μηνύματα: 247
mpempas_cabrio is on a distinguished road
σας ευχαριστω πολυ.Δλδ kabriolakia αν δεν κανω την μετατροπη δεν θα κανουμε παρεα,ωραιο κινητρο. (πλακα κανω)γκα σου πηγε?
Περιπου ολο αυτο ποσα φραγκα σου πηγε?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-02-07, 13:09
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Cool μετατροπα

Γυρο στα 3.500-4.000 το τροπετο ο μηχανηκος ζηταει 1.000 για την τραμπα που θα την κανω μονος μου ομως , και οτι παρει ο ηλεκτρολογος.. δηλαδη συνολο γυρο στα 5.000-6.000 αντε 7.000 οσο δηλαδη θα κοστιζε ενα τουρμπιζμα η ενας κομπρεσορας με τα σωστα πραγματα... αλλα με το τουρμπιζμα η τον κομπρεσορα ουτε ακρα Μ3 θα εχεις ουτε σινεμπλοκ Μ3 θα εχεις ουτε σασμαν Μ3 θα εχεις ουτε διαφορικο Μ3 θα εχεις ουτε αξονες ουτε δισκοφρενα ουτε ουτε ουτε...οσο για την παρεα αμα δεν ασχολιθεις με Μ3 μετατροπη δεν σε κανω παρεα οχι δεν σε κανω!!!χε χε χε οποτε θες κανονιζουμε για κανα καφε ετσι κι αλλιως εχουμε το ιδιο προβλημα!και εγω δεν εχω καταληξει ακομη 1000% στο τι θα κανω τελικα απλα ξερω πιο ειναι το σωστο..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-02-07, 14:21
Το avatar του χρήστη bmw318cabrio
bmw318cabrio Ο χρήστης bmw318cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 943
bmw318cabrio is an unknown quantity at this point
Εγω προτεινω να φτιαξεις το δικο σου αμαξι παντως αμα θεωρεις οτι ειναι καλο...εγω αυτο εκανα με το δικο μου οποτε δεν μου αφηνεις περιθωρια να σου πω κατι αλλο..οσο για το μοτερ που λεει ο καμπριολακιας συμφωνω και εγω αλλα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...ειναι πιο πολυπλοκα ...και το τουρμπο δεν παει 7000 αλλα 4500..2500 ειναι διαφορα..οποτε αποφασισε τι θες με βαση τα δικα σου θελω
__________________
Καλα ειχα συνηθισει στο Cabrio...ποιος μπαινει σε κλειστο τωρα??
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-02-07, 16:44
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
metatropi

gia na ftaseis me turbo ta aloga toy M3 theleis anigma moter sfirilata mesa bieles atsalines kai ena soro pragmata kai mia kali toyrbina se megali piesi kai ola afta den ta kaneis me 4500... gia na ftasei to moter 286 i 320 hp me turbo thelei poli maruli... an thelei o mpebas na to anevasei ligaki tote katharizei kai me 3000...tespa....****SIGNOMI GIA TA GREEKLISH ALLA O IPOLOGISTIS POY GRAFO DEN EXEI ELLINIKA****
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-02-07, 21:36
Το avatar του χρήστη sotiris 328i
sotiris 328i Ο χρήστης sotiris 328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2006
Μηνύματα: 1.424
sotiris 328i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kabriolakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου καταρχην σε ευχαρηστω για τα καλα σου λογια στο γκαραζ μου...επισης το δικο σου ειναι κουκλι!εμεις οι δυο αν αποφασησεις τελικα να πας στην μετατροπα θα κανουμε πολυ παρεα!εγω φιλε μου το δικο μου δεν παιζει να το πουλησω ποτε, γι'αυτο και το προσεχω ετσι...λοιπον...ψαχτηκα πολυ που λες για τουρμπισμα για κομπρεσορα για σκαψημο στο μοτερ και ολα αυτα το κοστος τους φτανει πολυ κοντα στο κοστος μιας μετατροπης σε Μ3 evolution 321hp η αλλιως τα ιδια λεφτα με μια μετατροπα σε Μ3 286hp που εμαθα οτι ειναι και το καλυτερο γιατι μεσα στο μοτερ παιζουν καλυτερα μεταλλα απο οτι στο 321evolution και επισης δεν εχουν ακουστει τοσα προβληματα οπως το 321.Ετσι λοιπον αποφασησα να αραξω λιγακι να μαζεψω κανα φραγκακι και να τσιμπισω ενα Μ3 286 απο γερμανια να κανω την τραμπα (μηχανηκα μερη)μονος μου στο σπιτι και μετα σφεντωνα στη bmw για τα ηλεκτρικα του.αργοτερα που θα συνηθησω το γκαζι του πλεον δηλαδη μετα καμια βδομαδα που θα το εχω λιωσει στη βολτα θα αρχησω να ξανα μαζευω παλι για το κιτ κομπρεσορα της atlantis το οποιο κουμπωνει κατευθειαν στο συγκεκριμενο μοτερ και αγκιζει αμεσως αμεσος τα 380 hp και ξεκολιαζει ολα τα μαμισια Μ3 οποιαδηποτε γενιας...ολα αυτα ομως εγω πιστευω οτι ειναι η πιο σωστη λυση (εφωσον η αγορα εγινε χωρις να ειναι Μ3)γιατι παντα μα παντα ολοι παμε να γλυτοσουμε 5 φραγκα και τα πληρωνουμε 2πλα στο τελος.φιλε μου ειτε πηραξεις το μοτερακι σου ειτε κανεις μια μετατροπα τα ιδια λεφτα ειναι....απλα το ενα μοτερ θα ειναι πηραγμενο και το αλλο μαμα που η μανουλα φροντιζει παντωτε για το καλυτερο...αυτα!καλημερα!
Πολυ σωστος!
Συμφωνω με τον Κabriolakia.
Να το κρατησεις και να βαλεις Μ3 286HP
θα σου βγει γυρω στα 6 χιλιαρικα και θα εισαι αρχηγος!
Και εγω για αυτο το μοτερ λεω σε λιγο καιρο..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-06-07, 12:42
Το avatar του χρήστη bmwangel
bmwangel Ο χρήστης bmwangel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-06-2007
Μηνύματα: 20
bmwangel is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpempas_cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη η προηγουμενη δημοσκοποιση δεν ηταν κατανοητη θα την φτιαξω κουκλα τωρα.
Λοιπον εχω ενα 318cabrio E36.Κατι πρεπει να κανω.Αποψεις
1)παιρνω ενα Μ3 coupe μετατροπιασμενο 36αρι(γιατι τα γνησια πανε πολλα)
2)παιρνω ενα 318is coupe και ξεκιναω δυναμικα το μπαξιμο σε αυτο
3)Φτιαχνω το υπαρχον μοτερ ανοιγοντας το κρατοντας το cabrio
4)κανω μετατροπη στο δικο μου(ποσα λεφτα πανω κατω?)
Φιλαράκι επειδή το έχω ψάξει πάρα πολύ με τα μοτέρ και τις αγοραπωλησίες θα σου πω το πιο απλό.
Μπαίνεις στο www.mobile.de βρισκεις το αμάξι που γουσταρεις
1) Ε36 325 coupe γύρω στα 4000 με μεταφορά
2)Ε36 328 coupe γύρω στα 5000 με μεταφορά
3)Ε36 Μ3 coupe γύρω στα 8000-9000 με μεταφορά

Και μετα γδινεις το δικό σου και τα πετάς όλα επανω και ξέρεις τι έχεις κάνει!
Βεβαια μιλάμε για ένα project από 6000 εως 12000 αλλά έχεις αμάξι της εμπιστοσύνης σου.
Οτι αλλη βοήθεια θες ευχαρίστως
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-06-07, 14:25
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwangel Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλαράκι επειδή το έχω ψάξει πάρα πολύ με τα μοτέρ και τις αγοραπωλησίες θα σου πω το πιο απλό.
Μπαίνεις στο www.mobile.de βρισκεις το αμάξι που γουσταρεις
1) Ε36 325 coupe γύρω στα 4000 με μεταφορά
2)Ε36 328 coupe γύρω στα 5000 με μεταφορά
3)Ε36 Μ3 coupe γύρω στα 8000-9000 με μεταφορά

Και μετα γδινεις το δικό σου και τα πετάς όλα επανω και ξέρεις τι έχεις κάνει!
Βεβαια μιλάμε για ένα project από 6000 εως 12000 αλλά έχεις αμάξι της εμπιστοσύνης σου.
Οτι αλλη βοήθεια θες ευχαρίστως
αυτες ειναι η τιμες αλλα για αρκετα καθαρα αυτοκινητα και το μ3 αν ειναι με τα 321 φτανει η περναει τα 10000 οποτε η μετατροπη θα βγει γυρω στα 13000 το οποιο πιστευω πως ειναι εξωφρενικο ποσο για ε36 και με μοτερ δεκαετιας με αγνωστο παρελθον
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.