Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 16-05-08, 14:54
Το avatar του χρήστη stefos
stefos Ο χρήστης stefos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-01-2006
Μηνύματα: 715
stefos will become famous soon enoughstefos will become famous soon enough
Πρέπει να το δω με τα μάτια μου για να καταλαβω τι λετε...Πάντως για λάμπες H7R και D2R δεν γνωρίζει κάποιος κατι..
__________________

Μεγάλωσα αλλά δεν έγινα 330....
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 16-05-08, 14:54
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από saikoE39 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ti διαφορα εχει αν ειναι ελληνικο η εισαγωγης..????
Ελα ντε...Δεν ξερω!!

Παντως ολα τα Γερμανικα ειχαν προβλημα (αναβοσβηναν στην αρχη, εβγαζαν σφαλμα στο καντραν κτλ) και λυθηκε με αλλαγη των ballast.

Εμενα που ειναι Ελληνικο, εκτος του οτι δουλεψε απο την αρχη χωρις "ιστοριες", δεν χρειαστηκε να βαλω καν τα cancellers..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 17-05-08, 02:15
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Τα Ελληνικά και τα εισαγωγής έχουν καποιες διαφορές στο Canbus, γι αυτό κατα την παραγγελία , μας ζητηθηκε η προέλευση του αυτοκινήτου, αν ειναι Ελληνικό ή εισαγωγής, για πλήρη συμβατότητα των ballast με το κάθε αυτοκίντο.
Δεν ξέρω αν σε κάλυψα, αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες, μπορείς να επικοινωνήσεις με την εταιρεία, είναι πρόθυμοι να σου λυσουν καθε σου απορία.

Όσο αφορά τις λάμπες D2R, αυτές κυκλοφοράνε στην αγορά ως αντικατάσταση των ΟΕΜ λαμπτήρων xenon, έχουν δε μεταλλικό anti-glare shield, για να μην διαχέεται η δέσμη, το οποίο είναι πρόσθετο στην λάμπα επάνω και βιδωνει-ξεβιδώνει...

__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 17-05-08, 22:58
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
ελληνικοτατο......!!!



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Στεφανε... Και εγω και ο Αργυρης με το compact, πηγαμε σε ηλεκτρολογειο και μας τα ρυθμισαν (απο τις πλαστικες βιδες που υπαρχουν πανω στα φαναρια) στο σωστο υψος ωστε να μην ενοχλουμε τους αλλους..(το εχουμε τσεκαρει και μεταξυ μας με τον Αργυρη, δεν ενοχλουν ουτε τους απεναντι, ουτε τους μπροστα).

Φεγγουν πολυ ωραια, η διαφορα ειναι αισθητη και με το παραπανω..
Το κιτ ειναι καλο και η εταιρεια ειναι ψαγμενη και "ξηγημενη" (καποια θεματα με λαμπακια κτλ που ειχαν αυτα τα 46αρια που ειναι εισαγωγης, απευθειας εστειλαν αλλα ballast και ολα οκ)(Και ο Αργυρης με το compact ειχε προβλημα αλλα ολα οκ). Εμενα που ειναι ελληνικο δεν χρειαστηκε αλλα ballast, δουλεψαν απευθειας και χωρις κανενα προβλημα.

Σε καποια συναντηση δες του KATSARAIOS και του bmw318vasilis (που ειναι και πιο οικονομικο) και αποφασιζεις.

Βασιλη, το αμαξι σου ειναι ελληνικο ή εισαγωγης?
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 18-05-08, 00:52
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
bmw318vasilis αυτό το κίτ που έχεις ανάβει κατευθείαν φούλ???????ρωτάω επειδή θέλω να βάλω στη μεγάλη σκάλα....το κοίταξα αλλά δεν έλεγε τίποτα για ψηφιακά ballast....ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 18-05-08, 09:31
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
φιλε μου καλημερα......γραφει το κουτι οτι σε 0,5sec αναβει φουλ και οντως οταν το τσεκαρα δειχνει να λεει αληθεια.δεν αναφερει για ψηφιακα ballast πουθενα αλλα οντως δινει αμεσα το 100% των δυνατοτητων του.δεν ξερω αν θα σε καλυωει στη μεγαλη σκαλα λογω σινιαλου.αν θες ελα να το δεις και απο κοντα να το αξιολογησεις μονος!!




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tomi Εμφάνιση μηνυμάτων
bmw318vasilis αυτό το κίτ που έχεις ανάβει κατευθείαν φούλ???????ρωτάω επειδή θέλω να βάλω στη μεγάλη σκάλα....το κοίταξα αλλά δεν έλεγε τίποτα για ψηφιακά ballast....ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 01-06-08, 20:22
tasospou44 Ο χρήστης tasospou44 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-06-2008
Μηνύματα: 314
tasospou44 is an unknown quantity at this point
παιδες ενδιαφερομαι για χενον και ειμαι νεος μπορει καποιοσ να μου στειλει π.μ απο που τα περνουμε και ποσο?
ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 23-09-08, 16:10
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
λοιπον παιδες το γραφω εδω για να μην ανοιγω καινουριο θρεντ για xenon παλι.βρηκα αυτα απο το ebay http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2002-...mZ350100206665
ξερει κανεις αν γινεται ευκολα η αλλαγη???και τι ακριβως χρειαζεται
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.