Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - DIY

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιά 18-04-13, 23:32
sergi8 Ο χρήστης sergi8 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-09-2012
Μηνύματα: 56
sergi8 is on a distinguished road
λεω πως μπορουν να κερδισουν εναν πελατη...ειναι δουλεια 2 λεπτον θα μπορουσαν να το κανουν δωρεαν η εστω 20Ευρω...οχι ταριφα 50...

τεσπα μαλλον δεν εχω αλλη λυση στη λαμια δεν εχει αλλος gt1 νομιζω οποτε καποια στιγμη θα τους το δωσω το 50αρι...
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 18-04-13, 23:42
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Θέλεις να σου πώ κάτι?

Μπορεί αν ήσουν πελάτης κανονικός του συνεργείου, μια μέρα που θα έκανες ένα σέρβις, να σου το έκαναν ακόμα και δωρεάν.

Αλλά αυτός που κάνει τα πάντα μόνος του (και καλά κάνει), και χρειαστεί μια μέρα τον εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο, θα πρέπει να πληρώσει την τεχνογνωσία (η αγορά του εκάστοτε συστήματος επικοινωνίας με τους εγκεφάλους είναι τόσο ακριβή που αναγκαστικά χρεώνουν τη χρήση).

Μάγκας ο μαστρομήτσος χωρίς να πληρώσει φράγκο, βλάκας ο εξειδικευμένος που πήρε 60.000 ευρώ το GT1, βλάκας ο αντιπρόσωπος που πήρε 150.000 το καινούριο.


Απατεωνιά δεν είναι να σου λένε ''εγώ θέλω 50 ευρώ για να κάνω κάτι''.
Απατεωνιά είναι να σου λέει αρχικά 50 ευρώ και μετά να σου ζητάει 100.
Απατεωνιά είναι να σου λέει κάποιος ''έλα να στο βάλω εγώ με 20 ευρώ'' και όταν δεν λειτουργεί να μην ψάχνει τη λύση αυτός, αλλά να τρέχεις εσύ για να σκάσεις το 50αρικο.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #143  
Παλιά 18-04-13, 23:42
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sergi8 Εμφάνιση μηνυμάτων
λεω πως μπορουν να κερδισουν εναν πελατη...ειναι δουλεια 2 λεπτον θα μπορουσαν να το κανουν δωρεαν η εστω 20Ευρω...οχι ταριφα 50...

τεσπα μαλλον δεν εχω αλλη λυση στη λαμια δεν εχει αλλος gt1 νομιζω οποτε καποια στιγμη θα τους το δωσω το 50αρι...
Δε συμφωνώ μαζί σου.Στο δικό μου που έχει cruise control από καινούριο,πληρώθηκε σαν έξτρα αξεσουάρ το 1999 205000 δραχμές.Οπότε τα 50 ευρώ φαντάζουν απειροελάχιστα...
Απάντηση με παράθεση
  #144  
Παλιά 18-04-13, 23:45
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Η επίσημη εργασία που μου χρεώθηκε σωστά κιόλας με βάση τον κατάλογο της BMW ήταν 180 ευρώ το set (καλωδίωση, πλήκτρα, τριμ τιμονιού με κενά) και 120 ευρώ εργασία (προφανώς με τον προγραμματισμό και την τοποθέτηση).

Σαν καινούριο με παραγγελία έκανε τόσο και αν είχες Μ43, πρέπει να έκανε τα διπλά γιατί είχε άλλη πεταλούδα κλπ.κλπ..
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 19-04-13, 01:58
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η επίσημη εργασία που μου χρεώθηκε σωστά κιόλας με βάση τον κατάλογο της BMW ήταν 180 ευρώ το set (καλωδίωση, πλήκτρα, τριμ τιμονιού με κενά) και 120 ευρώ εργασία (προφανώς με τον προγραμματισμό και την τοποθέτηση).

Σαν καινούριο με παραγγελία έκανε τόσο και αν είχες Μ43, πρέπει να έκανε τα διπλά γιατί είχε άλλη πεταλούδα κλπ.κλπ..
Το τριμ τιμονιού με κενά τί είναι; 180 έχει το σετ αλλά νομίζω περιλαμβάνει την καλωδίωση και τα πλήκτρα.

picasa
Άν εννοείς τριμ τιμονιού τις τρύπες για τα κουμπάκια δεν ισχύει γιατί τα κουμπάκια βγαίνουν μαζί με το τριμ σαν ανταλλακτικό, δεν μπορείς να πάρεις μόνο τις τρύπες ή μόνο τα κουμπάκια.
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 19-04-13, 12:02
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Άν εννοείς τριμ τιμονιού τις τρύπες για τα κουμπάκια δεν ισχύει γιατί τα κουμπάκια βγαίνουν μαζί με το τριμ σαν ανταλλακτικό, δεν μπορείς να πάρεις μόνο τις τρύπες ή μόνο τα κουμπάκια.
Δίκαιο έχεις. Δεν το θυμόμουν πώς ήταν ακριβώς το πακέτο. Πέρασαν και 7 χρόνια
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 03-05-13, 19:37
adior8otos Ο χρήστης adior8otos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-10-2009
Μηνύματα: 12
adior8otos is on a distinguished road
ωραιος ο φιλος,και κατατοπιστικοτατος
Απάντηση με παράθεση
  #148  
Παλιά 28-07-13, 13:34
covaman Ο χρήστης covaman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-12-2009
Μηνύματα: 20
covaman is on a distinguished road
Crouise Control E46 318 ci

Λοιπον παιδια, για οσους θελουν να περασουν crouise control στην μπεμπα τους ,μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα εδω,δεν βρηκα πουθενα φθηνοτερα : http://www.salesafter.eu/product_inf...lenkrad.html&= . Στην αντιπροσωπεία μου ζητησανε 209 ευρω!!! χωρις την εργασια ,μετα κλαιγονται γιατι δεν εχουν δουλεια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη covaman : 28-07-13 στις 13:41
Απάντηση με παράθεση
  #149  
Παλιά 15-11-13, 09:22
sergi8 Ο χρήστης sergi8 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-09-2012
Μηνύματα: 56
sergi8 is on a distinguished road
εγω μετα αρκετο καιρο πηγα στην αντιπροσωπια για προγραμματισμο του cruise μετα απο παροτρυνση του μηχανικου μου...τελικα ητανε κολλημενη μια επαφη στην αντλια του συμπλεκτη που διαβαζε οτι ο συμπλεκτης ειναι λιγο πατημενος παντα γιαυτο και δεν δουλευε το cruise...ουτε προγραματισμο ουτε τπτ...αλλαξε την επαφη και δουλεψε μια χαρα..
Απάντηση με παράθεση
  #150  
Παλιά 28-07-16, 16:47
Το avatar του χρήστη Dokimos e36
Dokimos e36 Ο χρήστης Dokimos e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-05-2013
Μηνύματα: 311
Dokimos e36 is on a distinguished road
Μολις εβαλα το εν λογω τιμονι κομπλε(ειχε το κλασσικο τετραγωνο)καλα οκ το cruise θα παραγγειλω την καλωδιωση..αλλα με το ραδιοφωνο?τα χειριστηρια πως μπορω να τα κανω να δουλεψουν?εχω το εργοστασιακο r/c bmw
__________________
"ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ.....ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ"..!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.