Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 30-12-07, 16:30
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DesGreg Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!
Μόλις αξιώθηκα να αγοράσω μία "Ελληνική" 840CI από τις τελευταίες- ημερομηνία παραγωγής τέλος 1997 και πινακίδες στην Ελλάδα το 1998, με πολλά χιλιόμετρα στην "καρότσα" αλλά με νέο κινητήρα Μ62. Το αυτοκίνητο είναι γενικά σε καλή κατάσταση, αλλά θα χρειαστώ - σύμφωνα με τα "τελειομανή" γούστα μου- να ανακαινίσω πολλά!
Είμαι νέος στο Site και θα ήθελα να μάθω εάν κάποιος το γνωρίζει, πόσες - ανά έτος από το 1992- BMW 840, εισήχθησαν στην Ελλάδα από την Επίσημη Αντιπροσωπεία.
Επίσης, αν μπορείτε να μου αναφέρετε μερικά "Ευρωπαϊκά" Sites - όχι Αμερικάνικα - που να μπορώ να παραγγείλω "ανταλλακτικά".
Μπορείτε να μου στείλετε και απ ευθείας Email, στο info@dessypris.com
Ευχαριστώ.
Καλορίζικο! Μήπως είναι αυτό που πουλιεται στην ΩΤΟ ΑΞΙΟΝ;
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 30-12-07, 19:39
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Thumbs up 8 series...

Καλοριζικο φιλε μου,εκπληκτικο αυτοκινητο,προσφατα περασα απο τον SITTA-FLASKH στην Καλλιθεα και εαν σου πω τι ειχε απεξω θα παθεις εγκεφαλικο-εγω επαθα τουλαχιστον.....850CSI χειροκινητο σε ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ κατασταση με λευκο σαλονι-δερματινο ταμπλο και μωβ εξωτερικο χρωμα με ζαντες απο Μ5 Ε34 3.8......ΣΙΓΟΥΡΑ το καλυτερο 8 series στην Ελλαδα και σου ευχομαι να το κανεις καλυτερο απο αυτο.ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και παλι φιλε μου!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 31-12-07, 09:20
DesGreg Ο χρήστης DesGreg δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2007
Μηνύματα: 44
DesGreg is on a distinguished road
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
1) @ DoctorAbo
Σ ευχαριστώ για τα θερμά σου λόγια...Τώρα, το να φέρω ένα ολόκληρο αυτοκίνητο προς διάλυση για ανταλλακτικά, δεν είναι κακή σκέψη, αλλά 1ον, δεν έχω που να το...βάλω και 2ον, αυτά που θέλω ν αλλάξω, στην ουσία είναι καινούργια ανάρτηση, με μηδέν χιλιόμετρα, ολοκαίνουριες εξατμίσεις/καταλύτες κλπ., που στην ουσία, ένα αυτοκίνητο προς διάλυση, θα έχει τα ίδια η και περισσότερα χιλιόμετρα απ το δικό μου και άρα μου είναι άχρηστο...Αν μιλάμε για "λαμαρίνες", το δικό μου είναι "Ελληνικό" και άρα με μηδέν σάπια...Πάντως, σ ευχαριστώ...Επανερχόμενος στο αρχικό μου ερώτημα, γνωρίζεις κάποιο Ευρωπαικό Site (κατά προτίμηση Γερμανικό) με "ανταλλακτικά??
2) @ zed
Δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη Εμπορία Αυτοκινήτων...Το δικό μου το αγόρασα από ιδιώτη Κηφισιάς.
3) @ m_power_lunatic
Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-01-08, 00:41
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
καταρχην καλοριζικο το νεο αμαξι
σαπιλα ειχαν ολα τα μπε εμ βε μεχρι την εμφανιση των Ε36,ε34 και ε32...ενα αμαξι αν εχει σκουρια παει να πει εχει φαει χτυπημα...πολλοι γνωστοι οπως και εγω με το Ε34 ολο το χειμωνα με τα αλατια και τις σαβουρες πλεναμε το αμαξι οποτε θυμομασταν και μια κουκιδα δεν υπαρχει..ελεος πλεον με τα σαπακια δεν οδηγατε ντατσουν
225.000 χλμ ειναι εμπορικα τρικ για να σε βαλουν σε πανικο να αγορασεις αλλο αμαξι...αν συνεχισεις το ιδιο τεμπο σερβις θα σου βγαλει πανω απο 400.000 χλμ...τα 2λιτρα Μ50 πιανουν 500.000 χλμ τι να πουνε τα 4λιτρα
καλη επιτυχια με τα ανταλακτικα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-01-08, 13:04
DesGreg Ο χρήστης DesGreg δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2007
Μηνύματα: 44
DesGreg is on a distinguished road
Να σαι καλά για τα "καλορίζικα" και Καλή σου Χρονιά...
Σωστές οι παρατηρήσεις...Έτσι κι αλλιώς, ο καινούριος κινητήρας της έχει μόλις 38.000 χλμ.
Άρα από μηχανικά, είμαστε πολύ εντάξει...Αλλά η ανάρτηση, δεν είναι και τόσο στα κέφια της, όπως και μερικά άλλα πραγματάκια...(Π.Χ. τα τελικά της εξάτμισης)
Και θέλω οπωσδήποτε μαμίσια...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-01-08, 15:03
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DesGreg Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σαι καλά για τα "καλορίζικα" και Καλή σου Χρονιά...
Σωστές οι παρατηρήσεις...Έτσι κι αλλιώς, ο καινούριος κινητήρας της έχει μόλις 38.000 χλμ.
Άρα από μηχανικά, είμαστε πολύ εντάξει...Αλλά η ανάρτηση, δεν είναι και τόσο στα κέφια της, όπως και μερικά άλλα πραγματάκια...(Π.Χ. τα τελικά της εξάτμισης)
Και θέλω οπωσδήποτε μαμίσια...
Είναι κρίμα, θα τα αλλάξεις που θα τα αλλάξεις, να βάλεις μαμίσια.... Καλύτερα πιο ποιοτικά επώνυμα, όπως πχ Supersprint για την εξάτμιση. Για την ανάρτηση, καλύτερα μαμά.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-01-08, 15:27
DesGreg Ο χρήστης DesGreg δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2007
Μηνύματα: 44
DesGreg is on a distinguished road
Καλά είναι τα πιο "επώνυμα", αλλά αν θέλεις να κρατήσεις το αυτοκίνητό σου συλλεκτικό για το πολύ μακρινό μέλλον, τα πάντα πρέπει να είναι στην εργοστασιακή έκδοση...Κι εγώ αυτό το αυτοκίνητο, θα το δώσω στο μέλλον σ έναν απ τους γιους μου!
(Όπως κι εγώ, έχω από τον πατέρα μου και μία Ford Mustang GT (1968) - μπορείς να την δεις στο Φωτογραφικό Υλικό του Site μου http://dessypris.com/site/product_in...42daa8c3845427 - και η αξία της είναι η αρχική της υπερ-original μορφή που την διατηρώ).

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DesGreg : 01-01-08 στις 16:14
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-01-08, 17:17
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Thumbs up Ευγε!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DesGreg Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά είναι τα πιο "επώνυμα", αλλά αν θέλεις να κρατήσεις το αυτοκίνητό σου συλλεκτικό για το πολύ μακρινό μέλλον, τα πάντα πρέπει να είναι στην εργοστασιακή έκδοση...Κι εγώ αυτό το αυτοκίνητο, θα το δώσω στο μέλλον σ έναν απ τους γιους μου!
(Όπως κι εγώ, έχω από τον πατέρα μου και μία Ford Mustang GT (1968) - μπορείς να την δεις στο Φωτογραφικό Υλικό του Site μου http://dessypris.com/site/product_in...42daa8c3845427 - και η αξία της είναι η αρχική της υπερ-original μορφή που την διατηρώ).
Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η !!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-01-08, 17:35
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Ανταλλακτικά μαμα αμα θες και ειδικά γι αυτό τον τομέα (εξατμίσεις,αναρτήσεις) απευθύνσου σε επίσημα συνεργεία...Να βρεις απο μεταχειρισμένα απο τίποτα τροπέτα αν είναι και κυρίως σε τίποτα αγγλίες-γερμανίες,αλλιώς δεν νομίζω ότι υπάρχει ελπίδα...Καλύτερα τράβα σε ένα επίσημο,σκάστα και είσαι κομπλέ καινούργια και no prob...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 01-01-08, 18:57
Το avatar του χρήστη race535
race535 Ο χρήστης race535 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2006
Μηνύματα: 565
race535 has a spectacular aura aboutrace535 has a spectacular aura about
Καλοριζικο και απο εμενα φιλε μου το αυτοκινητο!
Μιας και ειμαι του εξωτερικου και εχοντας αρκετη συμπαθεια στην Ε31 ψαχνοντας εμαθα οτι η Ελλαδα εισηγαγε μεχρι και το 1998 συνολικα 9 Ε31 καθε τυπου.Το 97 πουληθηκαν 3 κομματια και το 98 μονο 1.
Στην Ελλαδα τα ανταλλακτικα για το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι ανυπαρκτα σε μεταχειρισμενα! Θα πρεπει να καταφυγεις μονο σε καινουργια.
Στο εξωτερικο τα ανταλλακτικα ειναι επισης πολυ δυσκολα και ακριβα και χρειαζεσαι καποιον πολυ γνωστη για να ψαξει.
Online καταστημα για Ε31 στην ευρωπη απο οτι ξερω δεν υπαρχει.Ξερω ενα καλο κλαμπ στην Γαλλια,αλλα αν θα σε βοηθησει το ξερεις εσυ.
Κρατησε το γνησιο,οι τιμες εχουν αρχισει να ανεβαινουν επικυνδηνα και μην αγορασεις 840 με 4/5 χιλιαρικα απο Γερμανια,ετσι και δεις την κατασταση τους απο κοντα θα κανεις εμετο.
Για ενα καλο Ε31 απο το εξωτερικο καποιος χρειαζεται τουλαχιστον 10.000€ για να πει οτι δεν θα δωσει αρκετα για μαζεματα!!
Καλη σου διασκεδαση με το αεροπλανο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.