Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-03-17, 16:42
geo Ο χρήστης geo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2005
Μηνύματα: 39
geo is on a distinguished road
Προβλημα με διακοπτη μιζας Ε36

Καλησπερα. Το γνωστο προβλημα με τον διακοπτη των Ε36. Εδω και καμποσα χρονια, καποιες φορες το κλεδι γυρνουσε "τρελα" αλλα εφτιαχνε αμεσως. Την προηγουμενη βδομαδα ομως τελικα παρεδωσε πνευμα αφηνοντας τον διακοπτη στο on με τα λαμπακια αναμμενα και το κλειδι να μπαινοβγαινει χωρις να γυρναει.

Στην αντιπροσωπεια μας ειπαν για παραγγελια κλειδαριας απο Γερμανια ωστε να λειτουργει με τα ηδη υπαρχοντα κλειδια, οπως και εγινε εντελει και αναμενουμε. Σε ερωτηση μου αν γινεται να αλλαχθει μονο ο μυλος της κλειδαριας και να εχουμε 2 κλειδια πλεον, δηλαδη αυτο που υπαρχει για να ξεκλειδωνουμε και ενα καινουργιο για τη μιζα, μου αποκριθηκαν αρνητικα "λογω υπαρξης immobilizer". Εγω παντως ξερω οτι αυτο γινεται σε αλλα αυτοκινητα και οτι τα κλειδια προγραμματιζονται στην Ελλαδα.

Το ερωτημα λοιπον ειναι αν οντως μας δουλεψανε στην αντιπροσωπεια ή αν τελικα επρεπε να ακολουθηθει αυτη η διαδικασια και αδικα τα κατηγορουμε τα παιδια.

Υ.Γ Το αυτοκινητο ανηκει στον πατερα μου, ο οποιος ειναι ενας κολλημενος μεσηλικας που νομιζει οτι μονο στην αντιπροσωπεια γινεται "σωστη" δουλεια και πηγαινει ακομα το 20ετιας Ε36 εκει να του βαζουν κωλοδαχτυλο. Αν ηταν στο χερι μου ουτε αποξω... Να φανταστειτε οτι ουτε αμαξι εξυπηρετησης δεν του εχουν δωσει. Στον Νταγκουνακη ολα αυτα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-03-17, 01:11
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Έπρεπε να πας σε ένα κλειδαρά που ασχολείται με ιμομπιαιζερ . Η θα σου έφτιαχνε την ίδια η θα σου έφτιαχνε καινούριο κλειδί με νέο κωδικό . Εδώ στην καλαματα τα φτιάχνουν για πλάκα. .... ακομη κι αν έχεις χάσει όλα τα κλειδιά σου και το αμάξι είναι κλειδωμένο.
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-03-17, 13:34
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα. Το γνωστο προβλημα με τον διακοπτη των Ε36. Εδω και καμποσα χρονια, καποιες φορες το κλεδι γυρνουσε "τρελα" αλλα εφτιαχνε αμεσως. Την προηγουμενη βδομαδα ομως τελικα παρεδωσε πνευμα αφηνοντας τον διακοπτη στο on με τα λαμπακια αναμμενα και το κλειδι να μπαινοβγαινει χωρις να γυρναει.

Στην αντιπροσωπεια μας ειπαν για παραγγελια κλειδαριας απο Γερμανια ωστε να λειτουργει με τα ηδη υπαρχοντα κλειδια, οπως και εγινε εντελει και αναμενουμε. Σε ερωτηση μου αν γινεται να αλλαχθει μονο ο μυλος της κλειδαριας και να εχουμε 2 κλειδια πλεον, δηλαδη αυτο που υπαρχει για να ξεκλειδωνουμε και ενα καινουργιο για τη μιζα, μου αποκριθηκαν αρνητικα "λογω υπαρξης immobilizer". Εγω παντως ξερω οτι αυτο γινεται σε αλλα αυτοκινητα και οτι τα κλειδια προγραμματιζονται στην Ελλαδα.

Το ερωτημα λοιπον ειναι αν οντως μας δουλεψανε στην αντιπροσωπεια ή αν τελικα επρεπε να ακολουθηθει αυτη η διαδικασια και αδικα τα κατηγορουμε τα παιδια.

Υ.Γ Το αυτοκινητο ανηκει στον πατερα μου, ο οποιος ειναι ενας κολλημενος μεσηλικας που νομιζει οτι μονο στην αντιπροσωπεια γινεται "σωστη" δουλεια και πηγαινει ακομα το 20ετιας Ε36 εκει να του βαζουν κωλοδαχτυλο. Αν ηταν στο χερι μου ουτε αποξω... Να φανταστειτε οτι ουτε αμαξι εξυπηρετησης δεν του εχουν δωσει. Στον Νταγκουνακη ολα αυτα.
Ολα γίνονται..
Ο πατέρας σου όμως έκανε την ορθότερη ασφαλέστερη και ξεκούραστη επιλογή..
Και εξηγώ..
Αν ψάξεις θα βρείς περισσότερες απο 4 περιπτώσεις που κάποιος πήγε να λύσει τον μύλο
και να τον δορθώσει, ή να τον αντικαταστήσει με και να αλλάξει ελλατήρια για να ταιριάζει το κλειδί, και μετά έτρεχε και το ξαναφτιαχνε και το ξαναφτιαχνε...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-03-17, 00:34
geo Ο χρήστης geo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2005
Μηνύματα: 39
geo is on a distinguished road
Ορθοτερη και ασφαλεστερη ναι, ξεκουραστη υπο προυποθεσεις... Ετυχε και ειναι συνταξιουχος και μπορει να μεινει καποιες μερες χωρις αμαξι. Ενας εργαζομενος οικογενειαρχης χωρις εναλλακτικη πως θα ανταπεξελθει χωρις αυτοκινητο αν δεν υπαρχει εναλλακτικη?? Αυριο κλεινουμε 10 μερες αναμονη και η πιθανη παραλαβη του ανταλλακτικου ηταν για σημερα αλλα δεν ειχαμε καποια ενημερωση. Θεωρω μεγαλο ατοπημα την μη χορηγηση αυτοκινητου εξυπηρετησης. Ισως μια μεγαλυτερη αντιπροσωπεια να ειχε εξυπηρετησει καλυτερα, πχ ο Σφακιανακης.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-03-17, 12:20
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ορθοτερη και ασφαλεστερη ναι, ξεκουραστη υπο προυποθεσεις... Ετυχε και ειναι συνταξιουχος και μπορει να μεινει καποιες μερες χωρις αμαξι. Ενας εργαζομενος οικογενειαρχης χωρις εναλλακτικη πως θα ανταπεξελθει χωρις αυτοκινητο αν δεν υπαρχει εναλλακτικη?? Αυριο κλεινουμε 10 μερες αναμονη και η πιθανη παραλαβη του ανταλλακτικου ηταν για σημερα αλλα δεν ειχαμε καποια ενημερωση. Θεωρω μεγαλο ατοπημα την μη χορηγηση αυτοκινητου εξυπηρετησης. Ισως μια μεγαλυτερη αντιπροσωπεια να ειχε εξυπηρετησει καλυτερα, πχ ο Σφακιανακης.
Αυτά που λές δεν έχουν καμία βάση, το καταλαβαίνεις?
Δεν έχει κάποια αντιπροσωπεία την υποχρέωση να σου δώσει αυτοκίνητο αντικατάστασης για το διάστημα που περιμένεις το ανταλλακτικό σου.
Μπορείς να νοικιάσεις αυτοκίνητο αν θές και να κάνεις τη δουλειά σου.
θα σου βγεί μόλις 30 ευρώ τη μέρα.. Δηλαδή 300 ευρώ αυτές τις δέκα μέρες..
Φαντάσου τώρα πόσο εκτός πραγματικότητας είσαι, 300 κόστος, και η αντιπροσωπεία
θα βγάλει απο την αλλαγή του μύλου 50-60 ευρώ.. που δεν καλύπτουν ούτε την καλημέρα..
Δεν ξέρω ποιός σας βάζει τέτοιες ιδέες στα μυαλά, καλό είναι όμως να κοιτάζετε πιο ρεαλιστικά τα πράγματα και πριν κατηγορήστε τον οποιοδήποτε να είστε και λιγο ακτικειμενικοι.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-03-17, 15:07
geo Ο χρήστης geo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2005
Μηνύματα: 39
geo is on a distinguished road
Δε θα μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου. Εξαλλου εδω μεσα ειμαι κομητης. Εχω τυχει παντως σε παρομοιες καταστασεις με αλλες μαρκες, οπου υπηρξε ακινητοποιηση και οι αντιπροσωποι παρειχαν αυτοκινητο εξυπηρετησης κανονικοτατα χωρις καν να βρισκεται το αυτοκινητο σε εγγυση. Ειναι θεμα μεγεθους και δυναμικοτητας θεωρω. Ο Νταγκ ειναι μια μικρη σχετικη μοναδα σε σχεση με αλλα μεγαθηρια του δικτυου.

Για την ιστορια, τελικο κοστος 273€
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-03-17, 17:20
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Κοίταξε, ο Νταγκουνάκης, δεν είναι αντιπροσωπεία.
Είναι απλά εξειδικευμένο συνεργείο.

Γενικά δεν είναι εύκολη η BMW σε αυτοκίνητα εξυπηρέτησης (και οι αντιπροσωπείες).
Είναι λογικό. Ακόμα και 3-5 να έχουν, μπορεί να έχουν μπεί 10 πελάτες με πρόβλημα που να έχει αναμονή.
Σε ποιόν να πρωτοδώσουν?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-03-17, 18:20
geo Ο χρήστης geo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2005
Μηνύματα: 39
geo is on a distinguished road
Ειναι εξουσιοδοτημενος επισκευαστης bmw hellas.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-03-17, 20:21
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι εξουσιοδοτημενος επισκευαστης bmw hellas.
δεν είναι τόσο τραγικό να μην πάρεις αυτοκίνητο εξυπηρέτησης.Προσωπικά δεν έχω πάρει ποτέ όσες μέρες χρειάστηκε να μείνω χωρίς αυτοκίνητο.Είμαι και εγώ της άποψης ότι καλά έκανε ο πατέρας σου και ακολούθησε την ενδεδειγμένη λύση.Καλύτερα αναμονή,παρά να μένεις στον δρόμο από έναν ανεπιτυχώς επισκευασμένο διακόπτη(και στο τέλος να καταλήγεις στην λύση της αντιπροσωπείας).
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.