Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: ΟΛΙΚΗ ΒΑΦΗ Ε39
ΜΑΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ 16 61,54%
ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ 0 0%
ΑΝΘΡΑΚΙ Μ3 CSL 9 34,62%
ΧΡΥΣΑΦΙ Μ3 Ε46 1 3,85%
Ψήφισαν: 26. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 28-05-13, 15:27
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Άσχετο, "181 Diamantschwarz Diamond Black Metallic Black" αυτό έχω εγώ.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 05-06-13, 18:58
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
τελικα η κυρια παει παλι για μαυρη!θα δοκιμασω μερικα μαυρα που εχω δει κ μου αρεσουν κ στο τελος θα αποφασισω οριστικα.σκεφτομαι κατι απο γκολφ-φορντ-ε46-α92- κ εννοειται κ το δικο μου 668...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 05-06-13, 19:37
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Exclamation ...

Tσαμπα λεφτα θα ριξεις Γιαννη,πηγαινε γυαλισε το σε επαγγελματια αριστο.

Στην αναγκη θα το τριψει σε ορισμενα κομματια με 1500-2000αρι και αντε να κανεις καποιο κομματι που πασχει πολυ.

Σκεψου τί αλλο μπορεις να κανεις με αυτα τα χρηματα απο το να τα ριξεις σε βαφη.

Ζυγισε το καλα παντως....προσωπικα ΔΕΝ θα το εβαφα γενικο (πρεπει να εχει σοβαρο προβλημα) και απο τις φωτο δεν φαινεται οτι εχει τετοιο.

Σιγουρα παντως δεν θα αλλαζα αποχρωση.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 08-06-13, 22:56
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Tσαμπα λεφτα θα ριξεις Γιαννη,πηγαινε γυαλισε το σε επαγγελματια αριστο.

Στην αναγκη θα το τριψει σε ορισμενα κομματια με 1500-2000αρι και αντε να κανεις καποιο κομματι που πασχει πολυ.

Σκεψου τί αλλο μπορεις να κανεις με αυτα τα χρηματα απο το να τα ριξεις σε βαφη.

Ζυγισε το καλα παντως....προσωπικα ΔΕΝ θα το εβαφα γενικο (πρεπει να εχει σοβαρο προβλημα) και απο τις φωτο δεν φαινεται οτι εχει τετοιο.

Σιγουρα παντως δεν θα αλλαζα αποχρωση.
η καθυστερηση στην ολη δουλεια εχει ξεκινησει λογο φορτου εργασιας του μαστορα.
γιαννη ο λογος που θελω να το βαψω ειναι οτι θελω να ειναι το αμαξι κουκλα.αν το δεις απο κοντα θα δεις οτι σοβαρο προβλημα δεν εχει αλλα το σηκωνει ενα φρεσκαρισμα τωρα που μπορω.επειτα η εποχη ειναι καλη για τετοιες δουλειες κ το πιο δαπανηρο κομματι που χρειαζεται το αμαξι (για μενα) ειναι αυτο.επειτα (δεν ξερω ποτε) θα κοιταξω να φρεσκαρω κ το σαλονακι της αλλα ειναι πολυ λιγοτερα λεφτα.κ μολις γινουν αυτα το αμαξι θα ειναι για αλλα δεκα χρονια,με σωστη συντηρηση παντα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 10-07-13, 22:57
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
επανερχομαι στο θεμα με την ''πικρα'' οτι το καλοκαιρι θα περασει κ μετα θα γινει το φρεσκαρισμα που θελω......(δεν βαριεσαι)!μια απορια εχω....το σαβ/κο εσπασα το προφυλαχτηρα κ μετα απο μια διαδικασια κολληματος στοκαρισματος κλπ πηγα να παρω χρωμα σημερα για να το βαψω....οταν του εδωσα το κωδικο (.....668) βαση bmw στον υπολογιστη του εβγαλε 4 επιλογες αποχρωσης βαση αυτου του κωδικου (εγω τα εβλεπα ιδια στο ματι στο δειγματολογιο).ξερει κανεις τι παιζει?εν τω μεταξυ δεν το εβγαζε σαν jet black αλλα με Schwarz 2 668,μονο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 11-07-13, 00:34
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
λοιπον ειναι ετσι οπως σου τα ειπαν , το χρωμα λεγετε 668 Schwartz II Black II Standard Black και η αποχρωση του ειναι JET . ολοι ξερουν το σκετο JET που υπαρχει απο τα μεσα τις δεκαετιας του 80 . τα τελευτεα χρονια η BMW προσθεσε στο χρωμα schwarz 2 και αλλες αποχρωσεις βαζοντας ακομα και λιγο πρασινο μεσα, και εγιναν 4

δηλαδη το jet χρησημοποιητε παντου. για παραδειγμα η οθονη ειναι χρωμα jet black (στο off).
κανε ενα ψαξιμο στο color-online.glasurit.com , βαλε μαρκα χρωμα κτλ. εσυ θες το schwarz 2 που βγηκε το 1989 οχι τα καινουργια schwarz , ειναι λιγο μπλεξιμο αλλα θα σου λυσει αρκετες αποριες πιστευω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 11-07-13 στις 08:04
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 14-07-13, 00:06
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
αφου τελικα λυσαμε το θεμα με το χρωμα (ητανε πολυ απλο...βαση κωδικου τι αλλο ο προφυλαχτηρας βαφτηκε με πολυ καλο αποτελεσμα.δεδομενου οτι δεν ειμαι επαγγελματιας στο ειδος κ ζεσταινουν την τσεπη μου 200 - 250 ευροπουλα για το ολο εγχειρημα.κοστος υλικων...
8 ευρω πολυεστερας 1λιτρο
2 ευρω μαλλι της (γριας) 1.20x1.00
3 ευρω 2 πινελα
2 ευρω γυαλοχαρτα (χοντρα - ψιλα)
3 ευρω σιδηριστοκος
15 ευρω 3 σπρευ σουρφασερ
30 ευρω χρωμα - καταλυτης δυαλιτικο
2 φραπεδες κ ο ολος χαβαλες
συνολικα 5 ωρες δουλεια
ολα μαζι........61 ευρω
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 14-07-13, 16:17
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Πηγαινε δες και το μαυρο 20R της Opel,αυτο που χρησιμοποιει στα OPC μοντελα της Απο τη στιγμη που δεν σ'ενδιαφερει να'ναι ΟΕΜ το χρωμα,προσωπικα τη βρισκω την καλυτερη αποχρωση μαυρου που εχω δει!
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 15-07-13, 08:10
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNHS M Εμφάνιση μηνυμάτων
αφου τελικα λυσαμε το θεμα με το χρωμα (ητανε πολυ απλο...βαση κωδικου τι αλλο ο προφυλαχτηρας βαφτηκε με πολυ καλο αποτελεσμα.δεδομενου οτι δεν ειμαι επαγγελματιας στο ειδος κ ζεσταινουν την τσεπη μου 200 - 250 ευροπουλα για το ολο εγχειρημα.κοστος υλικων...
8 ευρω πολυεστερας 1λιτρο
2 ευρω μαλλι της (γριας) 1.20x1.00
3 ευρω 2 πινελα
2 ευρω γυαλοχαρτα (χοντρα - ψιλα)
3 ευρω σιδηριστοκος
15 ευρω 3 σπρευ σουρφασερ
30 ευρω χρωμα - καταλυτης δυαλιτικο
2 φραπεδες κ ο ολος χαβαλες
συνολικα 5 ωρες δουλεια
ολα μαζι........61 ευρω
για προφυλακτηρα δεν επρεπε να χρησιμοποιησεις σιδηροστοκο..αλλα ειδικο στοκο( bumber soft), που ειναι ευλυγιστος και δεν σπαει.
οπως και να χει ..και εγω ειμαι του DIY...oποτε ασχετως αποτελεσματος, μπραβο για την προσπαθεια.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 15-07-13, 13:11
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
για προφυλακτηρα δεν επρεπε να χρησιμοποιησεις σιδηροστοκο..αλλα ειδικο στοκο( bumber soft), που ειναι ευλυγιστος και δεν σπαει.
οπως και να χει ..και εγω ειμαι του DIY...oποτε ασχετως αποτελεσματος, μπραβο για την προσπαθεια.
εχεις δικιο το σκεφτηκα κ εγω αυτο αλλα τον ειχα παρει ηδη κ μετα ειχαν κλεισει ολα κ επειδη δεν ηθελα να χασω τη μερα ψιλοκανιβαλιασα.αλλα μην φανταστεις οτι εφαγε πολυ στοκο.το 90% της δουλειας το εκανα με το πολυεστερα (θαυματα κανει το ρημαδι).κ μετα στοκαρισα τους πορους του πολυεστερα κ το σβησιμο μεταξυ πολυεστερα κ προφυλαχτηρα.θα δειξει αν αντεξει κ ποσο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.