Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-08-11, 13:57
pacman Ο χρήστης pacman δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 230
pacman will become famous soon enough
Με εσωσε!!! ξεπλήρωσε τα λεφτά του και με το παραπάνω...

Βράδυ Σαββάτου προς Κυριακή (01.00) εθνική οδό Κορίνθου Τριπόλεως στις ανηφόρες μετά την Νεμέα (καλός δρόμος με 2 λωρίδες σε κάθε πλευρά και στηθαίο στην μέση).
Πηγαίνω με 200 και τον αυτόματο ενεργοποιημένο. Ανοιχτός και δικάβαλος….
Και όπως απολαμβάνω μουσικούλα βραδιά και παρέα ξαφνικά βλέπω στην λωρίδα μου αλεπού να με κοιτάζει με το βλέμμα του bobit….
Ενστικτωδώς και αντί να πατήσω φρένα ή να την πατήσω κανονικά….. τραβάω τιμονιά δεξιά και αμέσως αριστερά….
Όπως καταλαβαίνετε…. διπλώνει στην δεύτερη τιμονιά, ευτυχώς δεν αφήνω γκάζι και κάνω ανάποδο (ενστικτωδώς και σκεφτόμενος «όχι ρε πουστη…»
Ξαφνικά νιώθω μια δύναμη να με τραβάει και το αμάξι ευθυγραμμίστηκε πλήρως με την ευθεία του δρόμου σαν να μην είχε γίνει τίποτα…
Η δικιά μου δεν πρόλαβε καν να τρομάξει… με κοιτάζει και μου λέει τι έγινε????
Και τις λέω «εσύ τι κατάλαβες?»
Μου απαντάει «πέταξε κώλο και το μάζεψες με 150???» Αφού έριξε μια ματιά στο καντράν….
Και την ενημερώνω ότι με 200 πηγαίναμε αλλά μετά το drift πέσαμε στα 150…
Αφού αλλάξαμε 200 χρώματα και τις εξήγησα τι θα παθαίναμε…. αρχίσαμε να χαϊδεύουμε το ταμπλό και να της λέμε πολλά γλυκόλογα…
Πέρα από την πλάκα… το αμάξι μας έσωσε και ξεπλήρωσε την αξία του και με το παραπάνω….
__________________
When the lights go off, the bullshit stops...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-08-11, 14:04
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Oh Shit....

Κάτι το αμάξι, κάτι ο Άγιος που είχατε μαζί, κάτι που δεν λέρωσες το σώβρακο..... Πήγαινε και άναψε κανα κεράκι αδερφέ!

Όσο για τη μπέμπα στάθηκε άξια στις 4 ρόδες της! Απο δώ και πέρα θα της φέρεσαι με στοργή και προδέρμ! Με το που μπαίνεις μεσα θα της λες μου έλειψες καρδιά μου, πόσο ωραία μάτια έχεις, πόσο σ'αγαπώ και τέτοια!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-08-11, 14:15
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
θεωρω λιγο λαθος τον τιτλο:

δηλαδη αν τρακαρες θα ελεγες οτι δε σε εσωσε? απλα εισαι εμπειρος με τις αντιδρασεις του αμαξιου σου και ησουν και τυχερος.

αμα ψαξεις στο φορουμ θα δεις θεμα με ενα 335 που τρελαθηκε και πηγαινε απο μπαριερα σε μπαριερα.


ειναι κορωνα γραμματα οι υψηλες ταχυτητες το βραδυ, προσφατα εκανα μικρο ταξιδι με τη μηχανη το βραδυ και δεν εχω να πω τα καλυτερα
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-08-11, 14:22
pacman Ο χρήστης pacman δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 230
pacman will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
θεωρω λιγο λαθος τον τιτλο:

δηλαδη αν τρακαρες θα ελεγες οτι δε σε εσωσε? απλα εισαι εμπειρος με τις αντιδρασεις του αμαξιου σου και ησουν και τυχερος.

αμα ψαξεις στο φορουμ θα δεις θεμα με ενα 335 που τρελαθηκε και πηγαινε απο μπαριερα σε μπαριερα.


ειναι κορωνα γραμματα οι υψηλες ταχυτητες το βραδυ, προσφατα εκανα μικρο ταξιδι με τη μηχανη το βραδυ και δεν εχω να πω τα καλυτερα
φιλε το ανάποδο που έκανα ήταν ενστικτωδως και απλά έκατσε
το αμάξι δεν το κρ'ατησα εγώ αλλά τα συστήματα που έχει και το στησιμο που έχει πέσει μετα...
φυσικά όπως ο άλλος φίλος είπε ένα αγιος καθόταν στα πίσω καθίσματα....και φυσικά πήγα και αναψα κερι...
φανταστειτε βρήκα κλειδιά από εκκλησάκι που το ανοιγουν 2 φορές το χρόνο και το ανοιξα...
όσο για το εσώρουχο.....οταν εφτασα δεν φοραγα!!! ειχε εξατμιστεί!!!!
__________________
When the lights go off, the bullshit stops...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-08-11, 16:17
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Μου ειχε τυχει ακριβως το ιδιο! Σε autobahn απο Αμβουργο προς Βρεμη σε σημειο χωρις οριο με 180 και βρεγμενο οδοστρωμα αλλα με χειμερινα λαστιχα, αυτα κι αν βοηθησαν!
Η σκηνη ηταν ακριβως οπως το περιεγραψε ο pacman! Αλεπου στο δρομο και ενστικτωδως κοψιμο δεξια αποτομα το τιμονι μετα αριστερα και αναποδο!
Να συμπληρωσω πως οτι δεν ηταν βιδωμενο ή δεμενο μεσα στην καμπινα πεταξε! Κινητα, πορτοφολια, κλειδια κλπ μικροαντικειμενα εγιναν ιπταμενα κατα τον ελιγμο!
Επισης να συμπληρωσω πως οι ζωνες ενεργοποιησαν την προενταση τους και μας κρατησαν σωστα στη θεση μας κι ηταν ετοιμες για το κακο που ευτυχως δεν εγινε ποτε.
Ο τρομος σε μενα και το συνοδηγο ηταν οπως ακριβως τα περιεγραψε ο pacman...
Αυτα ισως αποδυκνειουν πως ειτε εχεις 116 ειτε Μ3, η προσοχη που δινεται απ τον κατασκευαστη για την ασφαλεια ειναι η ιδια.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-08-11, 16:59
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
τυχερος εισαι φιλε μου...και ειναι αυτο που λεω παντα οτι οταν κανεις μπαντιλικια κτλ γινεσαι καλυτερος στις αντιδρασεις σου σε καταστασεις πανικου στο δρομο...φαντασου να πετουσε κωλο σε καποιον που δεν ειχε πλαγιασει ποτε στη ζωη του...απλα δεν θα εκανε αναποδο τιμονι...ενω οταν το κανεις συχνα και επειδη το θες γινεται δευτερη φυση σου...δεν σου φαινεται κατι δυσκολο...ο πατερας μου ειχε χτυπησει με 200χλμ/ωρα εναν σκυλο πριν αρκετα χρονια με μια Μ3 Ε36...δεν μπορεις να φανταστεις τι ζημια εκανε...μεχρι το καπο στραβωσε ολοκληρο...σε μεγαλους δρομους και μεγαλες ταχυτητες τα ηλεκτρονικα παντα μεσα...και εγω μεσα στην πολη το πρωτο που κανω οταν βαλω μπροστα το αμαξι ειναι να βαλω ζωνη και μετα να βγαλω το antispin...αλλα μολις παω σε μεγαλο δρομο παντα το ενεργοποιω...σε μεγαλες ταχυτητες κανει θαυματα...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-08-11, 17:00
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
Ακριβως το ιδιο σκηνικο μου χει συμβει και μενα και ημουν και γω ανοιχτος.Στην κηφισου πηγαινα προς πειραια με 1*0 και ξαφνικα 2 αμαξια μπροστα συγκρουστηκαν.Ηταν μετα την τελευταια δεξια στροφη και εγινε το ιδιο πραγμα.Αριστερη τιμονια μετα καπακι δεξια και αναποδο και το αμαξι ευθυγραμμησε μονο του.Μετα απο μενα και το συνοδηγο ακολουθησε και το ιδιο.Χαιδεμα στο ταμπλο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-08-11, 17:26
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Ωραίος! τέλος καλό όλα καλά
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-08-11, 17:44
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Πραγματικά συγχαρητήρια για την Άμεση αντίδρασή σου , και για την συμπεριφορά του οχήματός σου
Μιλάμε για E93 ?

Πάντως αυτό που γράφεις
"Πηγαίνω με 200 και τον αυτόματο ενεργοποιημένο. Ανοιχτός και δικάβαλος….
Και όπως απολαμβάνω μουσικούλα βραδιά και παρέα ξαφνικά...."

δεν μου πολυκολάει ! 200χαω με κάμπριο και απολαμβάνεις μουσική ?????
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-08-11, 19:29
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Μπράβο για το αυτοκίνητο και για τα αντανακλαστικά σου.

Ελπίζω όμως από αυτή την ιστορία να μη κρατήσεις το στήσιμο και τα ηλεκτρονικά της M3 σου, αλλά να μη ξανατρέξεις με 200κμ/ω σε επαρχιακό δρόμο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.