Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-11-11, 02:38
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
BMW M3 CSL ή 1Μ

Καλησπερα ονομαζομαι Κωνσταντινος Παπαναγιωτου και φοιτω ως Μηχ. Μηχανικος . Εδω και αρκετο καιρο εχω " ερωτευθει " την M3 csl και τελικα μαλλον οδευω προς αγορα αυτης . Ομως απο κοντα δεν εχω καταφερει ποτε να την δω . Τελευταια οδηγησα την 1Μ ( την λευκη που ηρθε για τον Ελληνικο Τυπο απο BMW Hellas ) και πλεον ειμαι σε διλλημα.... . Μαλλον δεν επρεπε να κανω κατι τετοιο . Για αυτο θα ηθελα να ρωτησω με ολο το σεβασμο , αν υπαρχει καποιο μελλος στην Αθηνα Η' εντος Ελλαδας που να διαθετει μια , και αν θα μπορουσα να τη δω απο κοντα ακομη και σταματημενη - σβηστη .

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας και ελπιζω να μη φερνω κανενα σε δυσκολη θεση .
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-11-11, 04:02
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα ονομαζομαι Κωνσταντινος Παπαναγιωτου και φοιτω ως Μηχ. Μηχανικος . Εδω και αρκετο καιρο εχω " ερωτευθει " την M3 csl και τελικα μαλλον οδευω προς αγορα αυτης . Ομως απο κοντα δεν εχω καταφερει ποτε να την δω . Τελευταια οδηγησα την 1Μ ( την λευκη που ηρθε για τον Ελληνικο Τυπο απο BMW Hellas ) και πλεον ειμαι σε διλλημα.... . Μαλλον δεν επρεπε να κανω κατι τετοιο . Για αυτο θα ηθελα να ρωτησω με ολο το σεβασμο , αν υπαρχει καποιο μελλος στην Αθηνα Η' εντος Ελλαδας που να διαθετει μια , και αν θα μπορουσα να τη δω απο κοντα ακομη και σταματημενη - σβηστη .

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας και ελπιζω να μη φερνω κανενα σε δυσκολη θεση .
1. Αχ και να χα κι εγώ τέτοια διλήμματα.

2. Μην αφήνεις ονοματεπώνυμα σε φόρουμ κάνοντας τέτοιες ερωτήσεις, είναι πονηροί οι καιροί, ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-11-11, 10:53
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Αυτά είναι διλήμματα μελλοντικέ συνάδελφε! Δυστυχώς δεν έχω Μ3 για να σου δείξω αλλά αυτό που έχω να πω είναι ότι τα αυτοκίνητα που προσπαθείς να συγκρίσεις έχουν τελείως διαφορετική φιλοσοφία! κατά την γνώμη μου αν ψαχτείς εσύ εσωτερικά για το τί θέλεις θα πάρεις την απάντηση μόνος σου!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-11-11, 11:47
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα ονομαζομαι Κωνσταντινος Παπαναγιωτου και φοιτω ως Μηχ. Μηχανικος . Εδω και αρκετο καιρο εχω " ερωτευθει " την M3 csl και τελικα μαλλον οδευω προς αγορα αυτης . Ομως απο κοντα δεν εχω καταφερει ποτε να την δω . Τελευταια οδηγησα την 1Μ ( την λευκη που ηρθε για τον Ελληνικο Τυπο απο BMW Hellas ) και πλεον ειμαι σε διλλημα.... . Μαλλον δεν επρεπε να κανω κατι τετοιο . Για αυτο θα ηθελα να ρωτησω με ολο το σεβασμο , αν υπαρχει καποιο μελλος στην Αθηνα Η' εντος Ελλαδας που να διαθετει μια , και αν θα μπορουσα να τη δω απο κοντα ακομη και σταματημενη - σβηστη .

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας και ελπιζω να μη φερνω κανενα σε δυσκολη θεση .
Καλημέρα Κωνσταντίνε,τελικά λεφτά υπάρχουν....αλλά δεν τα έχω εγώ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-11-11, 14:45
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
@ konoss
Κανονικα δεν επρεπε να σου απαντησω γιατι (και χωρίς να θελω να σε προσβάλω) οταν ημουν και εγω φοιτητης ειχα ερωτευτει και "αγοράσει" πολλα αμαξια μεσα στο μυαλό μου.

Τωρα ως προς που αποσκοπει η συγκριση και το διλλημα που εχεις μεταξυ των δυο αμαξιων, ειλικρινα δεν μπορω να καταλάβω αφου ειναι διαφορετικής φιλοσοφίας αυτοκινητα.

Ομως, επειδη απ οτι οπως λες εχεις την οικονομικη δυνατότητα για την αγορα του CSL ή και του 1M, σιγουρα θα εχεις και την οικονομικη δυνατοτητα να αγορασεις ενα αεροπορικό εισητηριο για Κυπρο.
Να ερθεις για 2-3 ωρες, να σε πάω βόλτα με το αμαξι και ισως σου το δωσω και να το οδηγησεις.
Αμα ειναι και Σαββατοκυριακό με κανονισμενο track day, ισως να το δεις τι κανει και σε πιστα.
__________________
http://www.timeattack.com.cy/
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-11-11, 15:02
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αν έχεις πράγματι την δυνατότητα αγοράς και συντήρησης και ταυτόχρονα των παγίων εξόδων τουτέστιν 1100 ευρώ τέλη κυκλοφορίας, άλλα τόσα τουλάχιστον (αν είσαι και στην κατηγορία των νέων οδηγών αρκετά παραπάνω) για ασφάλεια και 1300 ευρώ (χοντρικά) εισφορά για τον επόμενο δεκέμβριο (σιγά μη τη βγάλουν), καλό είναι να πάς σε μια αντιπροσωπεία και να παραγγείλεις ένα καινούριο 1M κουπέ.
Αν έχουν και κανένα σε στόκ θα κάνουν και τούμπες.

Το να δείς ένα CSL απλά από κοντά αν έχεις δει M3 με το πορτ μπαγκάζ CSL δεν έχει νόημα (πλην των καθισμάτων που είναι περίπου σαν τα Recaro Pole Position.

Στην οδήγηση φυσικά είναι πολύ ανώτερο από απλό M3 Ε46 (και το SMG του CSL είναι ρυθμισμένο λίγο διαφορετικά).

Άνθρωπος που έχει την άνεση των 4000 ευρώ το χρόνο μόνο για τέλη κλπ πάγια...που έχουν ''φορέσει'' στους κατόχους 3λιτρων+ άνω, δεν αξίζει να παιδεύεται και να ψάχνει μεταχειρισμένα αυτοκίνητα...πήγαινε πάρε ένα καινούριο.
Γιατί στην περίπτωση τέτοιων οχημάτων (σαν το Μ3) ένα μεταχειρισμένο με ελλιπή (ας το πώ ευγενικά) συντήρηση μπορεί να κοστίσει θεαματικά σε χρήμα και ψυχική ηρεμία.

Μην ξεχνάμε και την άνεση στην κατανάλωση....13λίτρα/100km πάνω κάτω...γιατί αν είναι να πάρεις 350 ps αμάξι για να οδηγείς οικονομικά και να μην κάψει...άστο.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-11-11, 17:08
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Καταρχας σας ευχαριστω για το ενδιαφερον που δειξατε , γιατι πιστευα πως ειναι μια " περιεργη " ερωτηση ως πρωτο ποστ και μαλλον θα με περνατε απο τα μουτρα . Και παλι σας ευχαριστω .

Τωρα το γνωριζω οτι αμεσα δεν συγκρινονται αυτα τα 2 αυτοκινητα τοσο σε εμφανιση ( το οποιο ειναι κατι που μπορω να διαπιστωσω ) οσο και σε οδικη συμπεριφορα το οποιο απο εικονες και βιντεο δεν γινετε . Ειμαι και εγω της αποψης οτι καλητερα ενα καινουργιο αυτοκινητο , ομως επειδη δεν το θελω για να το δειχνω αλλα για να τρεχω σε πιστα , πιστευω ( προσωπικη γνωμη τα οσα εκφερω ) οτι και ο προηγουμενος ιδιοκτητης πανω κατω τα ιδια θα εκανε . Αρα ειμαι οσο το δυνατον υποψιασμενος για τυχον προβληματα .

Τελος , αν ο Chief οντως το εννοει σοβαρα και οχι μεταξυ σοβαρου και αστειου , φυσικα και θα ηθελα να ερθω και να το δω απο κοντα , και φυσικα χωρις να εχω ουτε την απαιτηση αλλα ουτε την προσδοκια να το οδηγισω , γιατι θα ηταν κατι που θα με εφερνε σε δυσκολη θεση και φανταζομαι , πολυ περισσοτερο και εσενα .
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-11-11, 18:22
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Αυτα που εγραψα τα εννοω .
Οποτε θες βγαλε ενα εισητηριο να ερθεις μεσημερι και να φυγεις απογευμα.
Οταν θα εισαι ετοιμος στειλε πμ με το τηλεφωνό σου να συνενοηθουμε.
__________________
http://www.timeattack.com.cy/
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-11-11, 18:27
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Ρε παιδιά το λέει και η λέξη. Ένα... Εμ;;;

Απέναντι ΣΤΟ ΚΤΗΝΟΣ δεν πρέπει να υπάρχει δίλημμα, και από την στιγμή που δεν το πληρώνω εγώ ας πάρει ακόμα ένας Έλληνας ένα CSL. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ και δεν θα με πάρεις σοβαρά στην απόφασή σου, δλδ αν θες να πράξεις αντικειμενικά σε αυτό το μπουρδέλο το κράτος/έθνος η σωστή απάντηση είναι του Dim77, απλά έπρεπε να το πω. Καλό το 1 αλλά...

Είναι Ε46 θα μου πεις, και τα Ε46 σπάνε χαλάνε και δεν πάνε, αλλά είναι και CSL.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-11-11, 19:09
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Να την πώ την αμαρτία μου πάντως, άν είχα τέτοια διλλήματα θα χτυπούσα χωρίς δεύτερη σκέψη το 1Μ.

+ Νεότερο
+ Πανέμορφο (υποκειμενικό κριτήριο)

Δεν είναι ατμόσφαιρα αλλα τι να κάνουμε ! Εγώ θα το πάρω. Κρατήστε μου 5 τέτοια εκεί στο Σπανό !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.