Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-10-11, 08:16
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Το έγραψα και στο 2ο post...να πάει ο φίλος σε ένα καλό εξειδικευμένο και να μας γράψει τι του είπαν εκεί.


Αφού ξεκίνησε το θέμα, δεν είναι σωστό να μείνει έτσι. Πρέπει να πάει και σε δεύτερο και τρίτο μάστορα, και χωρίς να του πει τι του "βρήκε" ο προηγούμενος στο αυτοκίνητο, να πάρει μια δεύτερη ή και τρίτη άποψη. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΔΩ ΠΑΛΙ..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ihatch : 14-10-11 στις 08:20
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-10-11, 12:13
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Το 2008 αγορασα απο γνωστοτατο μαντρα(vt) ενα απο τα πολλα μπεμβε που περασαν απ'τα χερια μου.
Ηταν ενα ε46 σενταν 1,9.
Μια βδομαδα μετα,καθως το επλενα και το καμαρωνα,παρατηρησα πως απ'την πλευρα του συνοδηγου
το καπω δεν καθοταν καλα και εξειχε μερικα χιλιοστα απο την γραμμη του φτερου.
Πηγα το αμαξι σε 5 φανοποιους. Αλλος μου ελεγε πως ειχε τρακαρει και αλλος οχι.
Αλλος μου ελεγε πως το καπω ειχε αλλαχτει και αλλος οχι και 1002 αλλα σεναρια. Τα ιδια δηλωναν και οι μηχανικοι
που το παρατηρουσαν. Μεγαλη διχογνωμια. Αποφασισα καποια στιγμη πως επρεπε να αλλαξω καπω αφου
καταληξαμε οτι το υπαρχον καπω ηταν ιμιτασιον και δεν καθοταν καλα...
Ενα βραδυ στου ταμ-ταμ σε μια συναντηση με φαγητο, εδειξα στα παιδια το προβλημα μου...
Ξαφνικα πεταχτηκε ο μεγαλος και ανεπαναληπτος γιος του σατανα Geo 3d και ειπε:
Καλα ρε μαλακα,δε βλεπεις τη μπαταρια που ειναι πιο ψηλη και δεν αφηνει το καπω να κλεισει?
Την επομενη μερα ο ηλεκτρολογος, που δεν το εβρισκε πριν, επιβεβαιωσε πως η μπαταρια ηταν λαθος
γι'αυτο τα αμαξι και επρεπε να αλλαχτει. Μαλιστα στο σημειο του ενος πολου ειχε ενα μικρο
καψιμο και βλεποντας το μου ειπε πως θα μπορουσα να παρω και φωτια καποια στιγμη. Μολις αλλαχτηκε η μπαταρια το καπω εκλεισε κανονικα.

Αυτα με τους μαντραδες, τους μηχανικους και τους λοιπους ειδημονες του χωρου των αυτοκινητων....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 14-10-11 στις 12:17
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-10-11, 16:18
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Αν πας σε μια αντιπροσωπεία με το κλειδί ρώτα τους τι σερβις βλέπουν στον υπολογιστή.. Αν δεις κανά service στις 30.000 ενώ το έχεις από τις 20.000 εσύ τότε άρχισε να ψάχνεις τα χιλιόμετρα..

5 λεπτά υπόθεση είναι και ίσως βγάλεις άκρη έτσι..

Όσο για τους μαντράδες ισχύει το ένοχος μέχρι αποδείξεως του αντίθετου όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω.. Παράδειγμα να αναφέρω τα smart που στις μάντρες δεν υπάρχει smart από 60000km και πάνω.. Και ότι όλα τα είχε μια γυναίκα που πήγαινε για καφέ στο κέντρο..
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-10-11, 10:13
giannis_leoncupra Ο χρήστης giannis_leoncupra δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 01-10-2011
Μηνύματα: 4
giannis_leoncupra is on a distinguished road
να πας να νοικιασεις ενα 116 να κανεις τραμπα οτι θελεις και παπαλα.λιγο απατεωνιστικο αλλα αποτελεσματικο
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-10-11, 11:47
Το avatar του χρήστη joseph
joseph Ο χρήστης joseph δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Μηνύματα: 513
joseph will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_leoncupra Εμφάνιση μηνυμάτων
να πας να νοικιασεις ενα 116 να κανεις τραμπα οτι θελεις και παπαλα.λιγο απατεωνιστικο αλλα αποτελεσματικο
Tι σκεφτηκες βρε θηριο!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-10-11, 12:05
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παιδιά, συγνώμη αλλά δεν είναι σοβαρά αυτά.

Να προτείνονται δημόσια σε φόρουμ.

Δηλαδή κάποιος θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο και να έχει τη συνείδηση του ήσυχη?
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-10-11, 19:20
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, συγνώμη αλλά δεν είναι σοβαρά αυτά.

Να προτείνονται δημόσια σε φόρουμ.

Δηλαδή κάποιος θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο και να έχει τη συνείδηση του ήσυχη?

υπαρχουν υπαρχουν υπαρχουν κ ομως υπαρχουν πολυ χειροτεροι φιλε ντιμ77!διαφωνεις?γιαυτο εγω οταν εψαχνα για αμαξη ειχα αποκλεισει τα λιζινγκ..
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-10-11, 19:23
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Τι να διαφωνώ? Μα τι λέτε ρε παιδιά?

Και οι ληστές βγάζουν λεφτά...δηλάδή να το προτείνουμε και αυτό σαν λύση?

Αν είναι δυνατόν.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 16-10-11, 19:31
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Εγώ λέω να βγάλω το πιστόλι από το συρτάρι, να μπουκάρω στην αντιπροσωπεία και να κλέψω μία αντλία βενζίνης που μου σφυρίζει. Κατόπιν να σταματήσω έναν με ίδιο στο δρόμο, να του ρίξω στα πόδια μην τυχόν του μπει και καμία ιδέα να με ακολουθήσει, να του φάω το αυτοκίνητο και να το κάνω ανταλλακτικά, έτσι για να μην τύχει τίποτα. Και τα δύο κλοπή είναι, σιγά που έχει και διαφορά που θα είναι ένοπλη - ίσα ίσα η δική μου θα είναι και αντρίκια, όχι στα μουλωχτά.

Και μετά μας φταίνε οι βουλευτές, οι έτσι, οι αλλιώς. Όταν εμείς κλέβουμε ασύστολα και χωρίς ίχνος ντροπής, "δεν πειράζει, μήπως δεν το κάνουν και άλλοι;".

Το μόνο που έχω να πω για την παραπάνω "πρόταση" είναι ότι μερικούς δεν τους φτύνω γιατί ούτε καν αξίζουν το σάλιο μου.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 16-10-11, 19:55
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
ΦΙΛΕ JOKERR KATA ΑΡΧΗΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΤΩΝ 2500 ΕΥΡΩ. ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΣ ΕΝΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΚΟΣΤΟΥΣ 80 ΕΥΡΩ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΑΝΤΙΠ. ΣΑΝ ΤΟ ΣΠΑΝΟ (ΠΡΙΝ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ) ΣΕ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΤΩΝ ΜΑΣΤΟΡΙΩΝ.Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΘΕΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ 200000 ΧΙΛΙΟΜ. ΝΑ ΕΙΧΕΣ.ΨΑΧΤΟ .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.