Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-09-15, 00:33
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν απο τα λίγα που ξέρω και βρήκα στο ίντερνετ...
τα νούμερα σου είναι μια χαρά...
7,3-7,5 είχες μαμά ολοκαίνουριος..
Με καινούρια λάστιχα, και άριστη πρόσφυση...
Και σίγουρα δεν προέρχεσαι απο σέρβις..
Και σίγουρα δεν έχεις αλλάξει ποτέ καταλύτη, οπότε και απο εκεί έχεις ένα
βούλωμα...
Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να δώ οτι έχεις θέμα..
Για να ψάξεις, χωρίς να σε φάνε....
Μέτρα και δες καυσαέρια...
Ταυτόχρονα μέτρα απο το διαγνωστικό την διόρθωση του Λ στα οξυγόνα...
Απο εκεί θα καταλάβεις αν έχεις θέμα με έλλειψη αέρα ή καυσίμου..
κανει το 320κουπε 0-100 σε 7,5 ??????????

εμεις σε ενος φιλου κατω απο 9 δεν ειχαμε δει ποτε
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-09-15, 08:25
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Το 328 i-Ci
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατέχω ένα Ε46 328
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-09-15, 19:12
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρέπει να πας σε μηχανικό να τσεκάρει αυτα που είπαν τα παιδιά πιο πανω (τιμες μαφ, λ κτλ) με καλο διαγνωστικό.
Εγω στο 330 που ειχα κατι αντίστοιχο άλλαξα αισθητήρες εκκεντροφόρων. Μπορει να εχει θεμα εσενα ο ένας απο τους 2. Εγω τοτε ειχα σκοπό να τους αλλάξω και μιας και ένιωθα ότι το αμαξι δεν πήγαινε, άλλαξα και τους 2.
Κανεις μετα και μια αρχικοποιηση τιμών αν το λέω καλα (clear values-adaptation) και λογικά μετα θα είσαι οκ.
Τελικά ηταν αυτό που είπες φίλε αισθητήρας εκκεντροφόρου και μου εβγαλε και σφάλμα για διακόπτη συμπλέκτη που δεν νομίζω οτι έχει να κάνει με το πρόβλημα μου. Πόσο σου είχε βγει εσένα σε τιμή;
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-09-15, 20:06
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά ηταν αυτό που είπες φίλε αισθητήρας εκκεντροφόρου και μου εβγαλε και σφάλμα για διακόπτη συμπλέκτη που δεν νομίζω οτι έχει να κάνει με το πρόβλημα μου. Πόσο σου είχε βγει εσένα σε τιμή;
Πάνε 3-4 χρονια Σπύρο, δε θυμαμαι ρε φιλε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-09-15, 11:00
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Καλημερα! Αλλάξαμε λοιπόν τον αισθητήρα εκκεντροφόρου κάναμε αρχικοποιηση τιμών και αλλάξαμε και μαφ. Σιγουρα ειδα διαφορά αλλα και πάλι ειναι λιγο χειρότερα απο πριν. Μετρηςα 0-100 7.8-7.9. Στο αυτοκίνητο εχω βάλει και υγραέριο. Και τα ερωτήματα μου ειναι τα εξής. Μήπως επειδή εχω βάλει το κιτ υγραερίου εχει αυξηθεί το βάρος του αυτοκινήτου και δεν μπορω να κάνω τιποτα η μήπως εχω βουλωμενους καταλύτες και μου κόβει και αυτο? πως μπορω να τους ελέγξω τους καταλύτες? μετρήσαμε καυσαέρια και ήταν οκ.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-09-15, 11:10
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Σπύρο, εννοείται πως έχεις και αυξημένο βάρος από το υγραέριο. Αλλά όταν λέμε ότι ένα αμάξι κάνει 7.3 0-100...εννοούμε σε καλή άσφαλτο με την καλύτερη δυνατή εκκίνηση και αλλαγές.

Λίγο κάτι να μην είναι τέλειο και να το 0.5 (και βάλε) παραπάνω. Όμως αν μέτραγες απόσταση η διαφορά θα ήταν μικρότερη (γιατί το αυτοκίνητο συνεχίζει να κινείται και ενδιαμέσως των αλλαγών).

Καλύτερα να μέτραγες 50-120 με 3η ταχύτητα που περιορίζεις τα τυχόν σφάλματα από διαφορές σε εκκίνηση και αλλαγές.

Μην αγχώνεσαι άλλο.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.