Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 21-11-07, 10:02
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VS 316TI Εμφάνιση μηνυμάτων
ας μου πει καποιος τι πρεπει να προσεξω-και να ελεγξω για να μην εχω κανενα ατυχες γεγονος..
Eίναι να μην σου κάτσει... Μην σκας κιόλας! Εσύ ευχαριστήσου το αυτοκίνητο, βάρα και τους κόφτες σου, και μην σκέφτεσαι τέτοια.... ΑΝ είναι να σκέφτεσαι έτσι πούλα το από τώρα
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 21-11-07, 10:23
VS 316TI Ο χρήστης VS 316TI δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-10-2007
Μηνύματα: 153
VS 316TI is on a distinguished road
ok καταλαβαινω φιλε μου nick...αλλα και εσυ για τετοιο δεν ψαχνεις..! το καλοκαιρι για τις διακοπες ειχα παρει του πατερα μου (almera) και χτυπησε καπακι μηχανης απο τρομπα νερου αλλα μου εκανε αρκετο καιρο ενα θορυβο και ενω το πηγαινα στην αντιπροσωπεια δεν εβλεπαν τιπιτα...ειμαστε χροναι πελατες στην συγκεκριμενη και αφου δεν βρισκαν τιποτα πριν την ζημια το επισκευασαμε αλλου και τους το πηγαμε για ανταλλαγη αφου δεν ειχε τιποτα μετα απο τοσους διαγνωστικους ελεγχους...αλλα το αμαξι με τετοια ζημια και επισκευαστηκε και την επαθα στην εθνικη με αρκετα χλμ
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 21-11-07, 10:23
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Και το άλλο βασικό είναι γιατί αποζημιώνουν ΜΌΝΟ το 50%.
Πιθανόν τόσο να είναι το κόστος του μοτέρ και το άλλο 50% να είναι το κέρδος τους, οπότε με αυτό τον τρόπο δεν μπαίνουν μέσα…….
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 21-11-07, 11:03
Το avatar του χρήστη vasilis-E36
vasilis-E36 Ο χρήστης vasilis-E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2004
Μηνύματα: 334
vasilis-E36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M3Convertible Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιθανόν τόσο να είναι το κόστος του μοτέρ και το άλλο 50% να είναι το κέρδος τους, οπότε με αυτό τον τρόπο δεν μπαίνουν μέσα…….
αλήθεια πόσο κάνει καινούργιος αυτός ο κινητήρας;;;; πάντως απο πούντο 1,2 80 ίππων που είχε σπάσει ένας γνώστός μου, η φίατ του ζήτησε 5 χιλιάδες ευρώ για καινούργια μηχανή...τι μηχανή δλδ, κορμό σκέτο χωρις εισαγωγή-εξαγωγή μπεκ κλπ κλπ
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 23-11-07, 09:35
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
το 2001 είχα ρωτήσει για το μοτέρ το Μ3 για Ε36 με τα 321 από περιέργεια να μάθω πόσο κάνει.... ε μου λέει ο υπάλληλος της αντιπροσωπείας περίμενε μισό λεπτό.....
μετά από λίγα δευτερόλεπτα:
-ωχχχ..... φίλε πάρε μεταχειρισμένο καλύτερα
-πόσο???
-18.000€ μόνο το μοτέρ......
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 23-11-07, 10:22
VS 316TI Ο χρήστης VS 316TI δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-10-2007
Μηνύματα: 153
VS 316TI is on a distinguished road
παιδες δεν δικαιολογειτε τετοια ζημια με τιποτα..μηπως αντι για λαδια εβαζαν νερο στον κινητηρα η στο ψυγειο ιονοπνευμα αντι για νερο..παντως την επαθα εγω με 220000 χλμ στο μοτερ..!ποι λογικο απο 40000 του φιλου
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 23-11-07, 10:28
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Εμένα η compact μου ακόμα τίποτα. 1 8ερμοστατη εκαψε τον 1ο χρόνο και αλλάχ8ηκε στην εγγύηση. εχω 25.000χλμ ακομα..
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 23-11-07, 10:54
VS 316TI Ο χρήστης VS 316TI δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-10-2007
Μηνύματα: 153
VS 316TI is on a distinguished road
k γω φιλε μου με το almera του πατερα μου την επαθα οχι με το compact
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 03-12-07, 12:38
ykoto Ο χρήστης ykoto δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-12-2006
Μηνύματα: 12
ykoto is on a distinguished road
Είχα γράψει πριν καιρό στο thread και επιστρέφω γιατί φαίνεται να έχει κάποιο ενδιαφέρον. Και εγώ λοιπόν με compact Ν40 1600cc δεν έπαιρνε μια μέρα μπροστά. Όταν ανοίχτηκε, ο ένας εκκεντροφόρος κομμένος σα καρότο και τα κουζινέτα σπασμένα. Δεν είχε χτυπήσει τίποτα άλλο και το καπάκι ήταν εντάξει. Από σύμπτωση το αμάξι ήταν στο συνεργείο μετά από ατύχημα που όμως δεν ήταν ικανό να είχε προκαλέσει τη ζημιά(μόνο προφυλακτήρας). Είχα μείνει λοιπόν με την απορία για το τι είχε φταίξει και μάλλον σε αυτό το thread υπάρχουν και άλλες συμπτώσεις.
Α για την ιστορία τελικά αλλάχτηκε και το καπάκι γιατί πήγαινε μαζί με τα κουζινέτα αλλά λόγο του ατυχήματος γράψαμε μια ωραία έκθεση και πληρώθηκαν όλα από την ασφάλεια. Έτσι και αλλιώς δε ξέρουμε τι πραγματικά ήταν υπεύθυνο για τη ζημια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ykoto : 03-12-07 στις 12:41
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 10-12-07, 16:58
Spanti Ο χρήστης Spanti δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 172
Spanti is on a distinguished road
το δικό μας το Compact 316 ti το μόνο πρόβλημα που έχει παρουσιάσει είναι καποια δυσλειτουργία όταν σβήσει λόγω κουλαμαρίας της αδερφής μου με το που πας το ανάψεις αμέσως υπολειτουργεί για ένα δυο δεύτερα και μετά κανονικά όλα...μας είχαν ειδοποιήσει και από τον Σπανό για αλλαγή νομίζω πολλαπλασιαστή σε συγκεκριμένη παρτίδα....το αμάξι έχει κάνει 50000 σκληρά χιλιόμετρα....μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλώς
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.