Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 28-04-10, 01:17
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μονο που μπορω να σκεφτω ως 'χειριστικο' σφαλμα απ την πλευρα του οδηγου ειναι να βαζει μπροστα πριν σβησουν ολα τα λαμπακια, .
ΚΙ ΟΜΩΣ ΠΙΑΝΕΙ...!!!!

Απο τα 6 μπεμβε που ειχα στα χερια μου τα 3 ειχαν το ιδιο θεμα(δεν ξερω για τις αλλες 3 διοτι μετα εμαθα το κολπο)και δοκιμασμενο σε τουλαχιστον 5 περιπτωσεις φιλων. Ξοδεψα κι εγω οπως εσεις πανω απο 500 ευρω και ωρες αγωνιας για να φτιαξω κατι τελειο που νομιζα οτι ειναι ελλατωματικο...το κολπο μου το σφυριξε ενα ηλεκτρολογος που δεν τον ειχα σε μεγαλη υποληψη: Ποτε μην ξεκινας αποτομα, αφηνε πρωτα να κανει τη δουλεια του ο εγκεφαλος και μετα βαζε μπροστα...μερικες φορες παιρνει πληροφορια για λαθος μιγμα οποτε αυτοματα αυξομειωνει το ρελαντι...
Σε μενα επιασε παντα...δοκιμαστε το για παντα...τουλαχιστον δεν εχετε να χασετε τιποτα...


ακομα και το Ε34 που εχω τωρα....μια φορα ξεκινησα αποτομα και μετα απο 2 χιλιομετρα που φρεναρα μου εσβησε στο δρομο.!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 28-04-10 στις 01:20
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 28-04-10, 01:46
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
Να σαι καλα για τις πληροφοριες-συμβουλες σου θα το δοκιμασω και θα σου πω αποτελεσματα. Μακαρι να ειναι αυτο που λες και να μπορεσω να ηρεμησω γιατι πραγματικα εχω κουραστει απιστευτα με αυτο το θεμα! Ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 28-04-10, 10:47
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΙ ΟΜΩΣ ΠΙΑΝΕΙ...!!!!

Απο τα 6 μπεμβε που ειχα στα χερια μου τα 3 ειχαν το ιδιο θεμα(δεν ξερω για τις αλλες 3 διοτι μετα εμαθα το κολπο)και δοκιμασμενο σε τουλαχιστον 5 περιπτωσεις φιλων. Ξοδεψα κι εγω οπως εσεις πανω απο 500 ευρω και ωρες αγωνιας για να φτιαξω κατι τελειο που νομιζα οτι ειναι ελλατωματικο...το κολπο μου το σφυριξε ενα ηλεκτρολογος που δεν τον ειχα σε μεγαλη υποληψη: Ποτε μην ξεκινας αποτομα, αφηνε πρωτα να κανει τη δουλεια του ο εγκεφαλος και μετα βαζε μπροστα...μερικες φορες παιρνει πληροφορια για λαθος μιγμα οποτε αυτοματα αυξομειωνει το ρελαντι...
Σε μενα επιασε παντα...δοκιμαστε το για παντα...τουλαχιστον δεν εχετε να χασετε τιποτα...


ακομα και το Ε34 που εχω τωρα....μια φορα ξεκινησα αποτομα και μετα απο 2 χιλιομετρα που φρεναρα μου εσβησε στο δρομο.!!!!
ρε παιδιά σε μας που το αυτοκίνητο παίρνει μπρος με αυτό το κουμπί και όχι με κλειδί, τι πρέπει να κάνουμε? δεν ξέρω αν ανάβουν λαμπάκια πριν πατήσεις το κουμπί για εκκίνηση...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 28-04-10, 11:27
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
αναβουνε και εδω ακριβως οπως και στα αλλα με το κλειδι
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 28-04-10, 11:44
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
απλα εδω ειναι το αντιστροφο πρωτα βαζεις μπροστα και μετα ξεκιναει ο ελεγχος και αναβουνε και σβηνουμε οι ενδειξεις
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 28-04-10, 12:52
Το avatar του χρήστη ///M_Spartan
///M_Spartan Ο χρήστης ///M_Spartan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 550
///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice
Το ιδιο θεμα ειχα κι εγω στο Ε46 μου και υστερα απο πολυ
ψαξιμο, αγχος, στεναχωρια και πολλα.. εξοδα κατεληξα στο συμπερασμα πως
αυτο που λεει ο Στελιος πιο πανω ειναι περα για περα σωστο και αληθινο.

Αλλαξα μπουζι, φιλτρα, κολαρα εισαγωγης και τιποτα (μερικοι μηχανικοι επιμενουν πως ειναι
ο εγγεφαλος ).Τελικα πρεπει να αφηνουμε να γινει το τσεκ (ελεγχος απο τον εγγεφαλο)
και μετα να ξεκιναμε.

Η απορια η δικη μου ειναι : Γιατι τα μπεμβε να τραβανε τετοιο ζορι ????
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 28-04-10, 13:51
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///M_Spartan Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ιδιο θεμα ειχα κι εγω στο Ε46 μου και υστερα απο πολυ
ψαξιμο, αγχος, στεναχωρια και πολλα.. εξοδα κατεληξα στο συμπερασμα πως
αυτο που λεει ο Στελιος πιο πανω ειναι περα για περα σωστο και αληθινο.

Αλλαξα μπουζι, φιλτρα, κολαρα εισαγωγης και τιποτα (μερικοι μηχανικοι επιμενουν πως ειναι
ο εγγεφαλος ).Τελικα πρεπει να αφηνουμε να γινει το τσεκ (ελεγχος απο τον εγγεφαλο)
και μετα να ξεκιναμε.

Η απορια η δικη μου ειναι : Γιατι τα μπεμβε να τραβανε τετοιο ζορι ????
...που ξερεις, μπορει ολα τα αυτοκινητα με πολυ προχωρημενα λογισμικα να εχουν τη ιδια νοοτροπια...ουτως η αλλως αφου υπαρχει ηλεκτρικη αντλια βενζινης πρεπει να αφησεις λιγο χρονο πριν βαλεις μπροστα...κακο παντως δεν κανει...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 28-04-10, 16:04
Το avatar του χρήστη ///M_Spartan
///M_Spartan Ο χρήστης ///M_Spartan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 550
///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
...που ξερεις, μπορει ολα τα αυτοκινητα με πολυ προχωρημενα λογισμικα να εχουν τη ιδια νοοτροπια...ουτως η αλλως αφου υπαρχει ηλεκτρικη αντλια βενζινης πρεπει να αφησεις λιγο χρονο πριν βαλεις μπροστα...κακο παντως δεν κανει...
Η πλακα ειναι να σε "τσακωσουν" σε καμια "περιεργη" φαση και να περιμενεις
να κανει τσεκ ο εγγεφαλος για να φυγεις ενω ο αλλος απ εξω κοντευει να σου σπασει
το τζαμι για να σε βγαλει εξω σηκωτο...... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

(Βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα)
sorry για το off topic......
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 28-04-10, 18:06
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Κοιτα..σε αυτες τις περιπτωσεις.. Δεν σε νοιαζει.. Δεν προκειτε να μεινει και πολυ στο ρελαντι για να σε πειραξει το τρεμουλο..χαχαχαχαχαχαχαχ
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 29-04-10, 19:39
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanblan Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδιά σε μας που το αυτοκίνητο παίρνει μπρος με αυτό το κουμπί και όχι με κλειδί, τι πρέπει να κάνουμε? δεν ξέρω αν ανάβουν λαμπάκια πριν πατήσεις το κουμπί για εκκίνηση...
Ουσιαστικα το ιδιο πραγμα ειναι. Βαζεις το κλειδι στην υποδοχη και περιμενεις να σβησει το λαμπακι ελεγχουν των αεροσακων, αυτη ειναι η ενδειξη πως ο εγκεφαλος εχει κανει την αυτοδιαγνωση του και πως 'ηλεκτρονικα' το αυτοκινητο εχει 'ξυπνησει' και ειναι ετοιμο να μπει μπροστα. Απ την αρχη γι αυτο ρωτησα γι αυτο ως 'σφαλμα' του οδηγου, γιατι μου φαινεται λογικο ενα τετοιο αυτοκινητο, ασχετα αν δεν εχει υπερυπολογιστες πανω οπως τα 'Μ' μοντελα, ειναι και αυτού αρκουντως πολυπλοκα τα ηλεκτρονικα του κι απλα θελει λιγο χρονο μεχρι να 'ξυπνησει' σωστα ο εγκεφαλος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.