Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-11-09, 15:25
marioboni Ο χρήστης marioboni δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-02-2008
Μηνύματα: 112
marioboni is on a distinguished road
Σπασμένη βίδα στην πολλαπλή(Ε36)

Εδώ και 2-3 βδομάδες ακουγόταν ένας θόρυβος από μπροστά σαν Alfa 33 ένα καρ καρ σε κατάσταση φόρτου...πχ με 3η από χαμηλά να φορτώνει να κρεμάει με λίγα λόγια

Λέω θα είναι από καύση(πιράκια κλπ κλπ)....με καθαρές βενζίνες, καθαριστικά τροφοδοσίας κλπ κλπ δεν έγινε τίποτα

Το έβαλα σε μια ράμπα και τελικά από την πολλαπλή στον τελευταίο κύλινδρο(αυτόν στον ταμπλώ και όχι στην μούρη) έχει κοπεί η μια βίδα από τις 2 και έχει καπνίσει κάπως εκεί γύρω
Θα το αφήσω αύριο μάλλον στον εξατμισά για εγχείρηση
Υπάρχει περίπτβση να γίνει στραβή έτσι?Γιατί όσο ναναι το κομμάτι που είναι μέσα θα είναι σκουριασμένο και δύσκολα θα βγει
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-11-09, 15:29
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα χρειαστει ειδικος τεχνιτης για να βγαλει το κομμενο μπουζωνι απο το καπακι.
Θα πρεπει ακομα να βγει ολη η πολλαπλη για να μπορεσει να δουλεψει ο τεχνιτης και να αλλαχτει και η φλατζα γιατι εχει θα τσουρουφλιστει ασχημα!
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-11-09, 22:01
marioboni Ο χρήστης marioboni δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-02-2008
Μηνύματα: 112
marioboni is on a distinguished road
o εξατμισάς μου είπε είναι συχνό φαινόμενο στα 36άρια και στην ίδια βίδα μάλιστα
φίλος σε Ε30 έπαθε το ίδιο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-11-09, 22:08
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Κι εμένα κάτι τέτοιο παίζεται γιατί χάνει αέρα και ακούγεται όλο και πιο πολύ. Μόλις βρω ευκαιρία θα το πάω για φτιάξιμο.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-11-09, 22:52
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
επειδη μου εχει τυχει, πανω σε πολλαπλη ομως ,να μου μεινει σπασμενο μπουζονι, υπαρχει τροπος και χωρις προβλημα! θα ανοιξει τρυπα στο κεντρο με ενα τρυπανακι..και με αναποδο καλαουζο θα το ξεβιδωσει προς τα εξω! αν δεν τα καταφερει ετσι, ανοιγει ακομα την τρυπα (τρωει το μπουζονι τελειως ) και ανοιγει νεο σπειρωμα και προσθετει και χελικοιλ...(βεβαια , με την προυποθεση οτι υπαρχει χωρος για να δουλεψει σε αυτο το σημειο του μοτερ)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.