Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιά 04-12-10, 16:12
Το avatar του χρήστη P.S
P.S Ο χρήστης P.S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 224
P.S is on a distinguished road
Καλησπερα σε ολους και συγγνωμη αν γραφω σε λαθος θεμα,αν και πιστευω πως πρεπει να ειναι το σωστο.
Την Τριτη στης 07/12/10 το καναλι mega θα φιλοξενηση για 20 λεπτα τον εκπρωσοπω της εταιρειας nanoshophellas, της οποιας ειμαστε και συνεργατες, στην εκπομπη "το πρωινο μου"που προβαλλεται απο της 10:00π.μ-13:00μ.μ.
Εκει θα εξηγηση τα ωφελη και τα πλεονεκτηματα της νανοτεχνολογιας και παραλληλα θα δειξει ζωντανα και καποιες εφαρμογες της αλλα και πως λειτουργει.
Στην παρουσιαση ομως των προιοντων και των εφαρμoγων της θα παρουσιασθη κατα πολυ μεγαλη πιθανοτητα, και ενα αυτ/το στο οποιο εχουν γινει εξολοκληρου εργασιες και εφαρμογες απο το καταστημα μας,www.auto-star.gr και οι οποιες ειναι οι εξης:
1.Γυαλισμα αυτ/του.
2.Προστασια του Χρωματος.
3.Σφραγιση τζαμιων.
4.Σφραγιση ζαντων.
5.Αδιαβροχοποιηση Κουκουλας cabrio.
6.Αδιαβροχοποιηση Υφασματων.
Οποιος φιλος λοιπον εχει χρονο μπορει να το δει και να ενημερωθει σχετικα με την καινουργια τεχνολογια και τα οφελη της!
Υ.Σ:Το αυτ/το που θα παρουσιασθη φυσικα και δεν θα μπορουσε να ειναι αλλο απο BMW!!
Απάντηση με παράθεση
  #192  
Παλιά 22-12-10, 01:00
gballas Ο χρήστης gballas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Μηνύματα: 38
gballas is on a distinguished road
Παίδες έχω μια BMW E92 coupe μαύρο μεταλλικό 1 έτους το αμάξι. Εντάξει απ' την πρώτη βδομάδα είχα αράχνες. Έκανα βλέπετε το λάθος πρώτο πλύσιμο σε μια BP στο χέρι και καλά.. Τες πα δεν με πειράζει τόσο. Το χα παει μια φορά στην PAINTBULL για ενα χτυπηματάκι και έμεινα ευχαριστιμένος. Επειδή σήμερα που το πλυνα εντόπισα πάλι κάτι γρατζουνιές / γδαρσίματα στα πλαινά (γαμ* τους παρκαδόρους :P) έλεγα μήπως το πάω πάλι στο ίδιο μαγαζί να κάνω και γυάλισμα/κέρωμα. Δεν έχω ξανακάνει τπτ από αυτά. Το πλένω σε ένα στο Χαλάνδρι που έχει αυτά τα υφασματινα πανιά που κρέμονται και πάνε πέρα δόθε. Έχει και καλά υγρό κέρωμα κιολας στο special (το ξέρω ότι δεν κάνει τπτ). Έχετε γενικά καμιά πρόταση συμβουλή να μου δώσετε και για το PAINTBULL είτε εδω είτε PM? θα θελά να το διατηρήσω καινούργιο το χρώμα του όσο μπορώ.

Σας ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gballas : 22-12-10 στις 01:09
Απάντηση με παράθεση
  #193  
Παλιά 22-12-10, 13:29
gballas Ο χρήστης gballas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Μηνύματα: 38
gballas is on a distinguished road
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Στο παμπριζ εχω σε ένα σημείο περιπου μια επιφάνεια 1x2cm κάτι σαν αράχνη. Το πήγα και στην bmw και μου παν δεν υπάρχει κάτι για τις μικρογρατζουνιές στο γυαλί. Έχετε ακούσει κατά προϊόν για το θέμα αυτό χωρίς φυσικά να μου κάνει χειρότερη ζημιά.
Απάντηση με παράθεση
  #194  
Παλιά 21-01-11, 22:08
Το avatar του χρήστη vertherus
vertherus Ο χρήστης vertherus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-01-2011
Μηνύματα: 23
vertherus is on a distinguished road
πολυ καλες οι πληροφοριες σας πανω στο θεμα,μπραβω,τα παρισσοτερα απο αυτα μου ηταν αγνωστα,και σιγουρα θα με βοηθησουν.
οσο αφορα στο θεμα του σφουγγαριου,εχω να σας προτεινω εαν δεν το εχετε δοκιμασει φυσικο σφουγγαρι,το οποιο πωλειται και στα σουπερ-μαρκετ,.
προσωπικα εχω μεινει ευχαριστημενος,το μονο μειονεκτημα,που εχω εντοπισει ειναι η σχετικα γρηγορη φθορα του,και το μεγεθος το οποιο δεν ειναι στανταρ και ποικιλει.
Απάντηση με παράθεση
  #195  
Παλιά 21-01-11, 22:50
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
ΚΑΜΙΑ σχέση!!
Μακρυά από τέτοια σφουγγάρια.
Υπάρχουν ειδικά σφουγγάρια για να πλύνεις το αυτοκίνητό σου...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #196  
Παλιά 21-01-11, 23:00
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΜΙΑ σχέση!!
Μακρυά από τέτοια σφουγγάρια.
Υπάρχουν ειδικά σφουγγάρια για να πλύνεις το αυτοκίνητό σου...
Πολύ σωστά!
Μακριά από τέτοια σφουγγάρια γιατί έχουν μεγάλους πόρους που μπορεί να εγκλωβίσουν βρωμιές και στη χειρότερη κανα πετραδάκι και να κάνουν το χρώμα του αυτοκινήτου καλοκαιρινό (για την ακρίβεια σαν φωλιά αράχνης!).

Τα καλύτερα προϊόντα για το πλύσιμο του αυτοκινήτου είναι τα γάντια μικροϊνών αλλά κυρίως τα γάντια από μαλλί προβάτου όπως της eurow και της sonus το οποίο και έχω, που είναι φοβερά μαλακά ώστε να μην δημιουργούν αράχνη και αρκετά πυκνά ώστε να μην εγκλωβίζουν πετραδάκια κλπ (εννοείται πως και πάλι θέλει προσοχή).
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #197  
Παλιά 21-01-11, 23:20
Το avatar του χρήστη vertherus
vertherus Ο χρήστης vertherus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-01-2011
Μηνύματα: 23
vertherus is on a distinguished road
τιμη γι αυτα θυμασαι?περιπου?
Απάντηση με παράθεση
  #198  
Παλιά 21-01-11, 23:46
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
10-14 ευρώ τα γάντια από μαλλί προβάτου
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #199  
Παλιά 22-01-11, 00:06
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Aπό Ελλάδα, 10.60 το eurow και 11.54 το sonus.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #200  
Παλιά 22-01-11, 00:11
Το avatar του χρήστη vertherus
vertherus Ο χρήστης vertherus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-01-2011
Μηνύματα: 23
vertherus is on a distinguished road
ευχαριστω πολυ .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.