Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 19-01-09, 19:52
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
χαχα. Δεν αντεξες ε?
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 19-01-09, 19:57
Το avatar του χρήστη tassos
tassos Ο χρήστης tassos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 480
tassos will become famous soon enough
Για τον καφουνη στα 4κυλινδρα ξερω οτι βαζει ΑΣΑ και περιφεριακα δικα του καθως δεν υπαρχει καποιο ετοιμο πακετο γι αυτα τα μοτερ..
Πριν 3 χρονια μου ειχε ζητησει 5.500 για το 316, 170αλογα- 24κιλα ροπη!
+ενας γνωστος με 316 εχει τοποθετησει 2-3 χρονια και ειναι οκ! Αυτες οι γνωσεις μου για το θεμα..
Βεβαια σκεψου και ψαξε σ αυτα τα χρηματα και τη μετατροπη!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 19-01-09, 20:03
Το avatar του χρήστη toumbas
toumbas Ο χρήστης toumbas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2007
Μηνύματα: 119
toumbas is an unknown quantity at this point
ροτρεξ ειναι ο compressoras.......
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 19-01-09, 20:21
Το avatar του χρήστη nickvas19
nickvas19 Ο χρήστης nickvas19 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2007
Μηνύματα: 315
nickvas19 is an unknown quantity at this point
Παιδες thanx...ναι θα τον πω να δω 1-2 βελτιωμενα....δεν βιαζομε...οπως ειπε και ένας φίλος είναι το τι θέλεις και εγώ δεν ξέρω πως πάει ένα 316 ή ένα 116ι με κομπρεσορα...και μετά μπαινεις και στο τρυπακι να λες αλλαγή μοτερ η κομπρεσορα?...εμενα μου αρεσει αυτη η βελτίωση γιατι δεν έχει πολυ βάλε βγάλε...κάτι αλλό αληθευει οτι πχ αν το μοτερ βγάζει 170hp με το ιντερκοολερ θα ανένει και άλλο...πάντως μου φαίνετε λίγο απίθανο να μην βάλει με το κιτ ιντερκοολερ
__________________
Όλα είναι δρόμος μάγκα
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 19-01-09, 20:44
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Nαι αλλά το μοτερ αυτο Αlex ειναι Crysler,οχι bmw
Μιλάς σωστά Γιώργο.
Το ανέφερα πιο πολύ σαν concept, ότι ένα 1600 κομπρεσσέρ μπορεί να έχει καλά νούμερα ιπποδύναμης, ροπής και κατανάλωσης.
Δεν διαφωνώ ότι ένας πιο μεγάλος κινητήρας έχει άλλα πλεονεκτήματα, ένα εκ'των οποίων είναι η αίσθηση στην οδήγηση, αλλά έχει και μειονεκτήματα.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 19-01-09, 20:56
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλάς σωστά Γιώργο.
Το ανέφερα πιο πολύ σαν concept, ότι ένα 1600 κομπρεσσέρ μπορεί να έχει καλά νούμερα ιπποδύναμης, ροπής και κατανάλωσης.
Δεν διαφωνώ ότι ένας πιο μεγάλος κινητήρας έχει άλλα πλεονεκτήματα, ένα εκ'των οποίων είναι η αίσθηση στην οδήγηση, αλλά έχει και μειονεκτήματα.
Μα δεν εχει διαφωνησει κανεις σε αυτο.Ισα ισα που υπαρχουν μελη (βλ SUPERCHARGER Θεμης) που εχουν ακολουθησει αυτη την μεθοδο.

Αυτο που λεμε και ορισμενοι δεν θελουν να το καταλαβουν ειναι οτι πλεον ΔΕΝ μπορουν να γινουν αυτα τα πραγματα στα υπαρχοντα μοτερ.Ολα τελειωσαν στον τελευταιο Μ43 στο Ε46,αλλά τι ξερουμε και εμεις???Εμεις απλα σνομπαρουμε τα μικρα κυβικα και ειμαστε ρατσιστες απεναντι τους.Ετσι μας παρουσιαζουν τουλαχιστον οσοι δεν δεχονται αυτα που ειπα πιο πανω.

P.S.-Μου αρεσει που εχει και επιλογη intercooler αναλογα με το μοντελο!!!!!!!!....
P.S.2-Aν βρεθει αλλο,που κυκλοφορει στον δρομο με αυτη την βελτιωση,σφυρηξτε μου κλεφτικα
P.S.3-Τι αλλο θα ακουσουμε.......
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 19-01-09, 20:56
lykos_m3 Ο χρήστης lykos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 115
lykos_m3 is on a distinguished road
φιλε παρε τηλεφωνο και τον Καρρα στο αργος που απ οτι ξερω κανει πολυ καλη δουλεια δινει εγγυηση.και λενε οτι δεν σπανε ποτε τα μοτερ.πιστευω οτι ειναι πολυ καλη λυση απ το να βαλεις μεγαλυτερο μοτερ μετα πρεπει να το δηλωσεις και ιστοριες για αγριους
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 19-01-09, 21:04
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα δεν εχει διαφωνησει κανεις σε αυτο.Ισα ισα που υπαρχουν μελη (βλ SUPERCHARGER Θεμης) που εχουν ακολουθησει αυτη την μεθοδο.

Αυτο που λεμε και ορισμενοι δεν θελουν να το καταλαβουν ειναι οτι πλεον ΔΕΝ μπορουν να γινουν αυτα τα πραγματα στα υπαρχοντα μοτερ.Ολα τελειωσαν στον τελευταιο Μ43 στο Ε46,αλλά τι ξερουμε και εμεις???Εμεις απλα σνομπαρουμε τα μικρα κυβικα και ειμαστε ρατσιστες απεναντι τους.Ετσι μας παρουσιαζουν τουλαχιστον οσοι δεν δεχονται αυτα που ειπα πιο πανω.

P.S.-Μου αρεσει που εχει και επιλογη intercooler αναλογα με το μοντελο!!!!!!!!....
P.S.2-Aν βρεθει αλλο,που κυκλοφορει στον δρομο με αυτη την βελτιωση,σφυρηξτε μου κλεφτικα
P.S.3-Τι αλλο θα ακουσουμε.......
Οκ, δεν το ήξερα ότι παίζει αντι-ρατσιστικό κίνημα κτλ.
Εγώ δεν έχω τίποτα με τα μικρά κυβικά, απλά δεν θέλω να έχω.

Πάντως, για να λέμε και την αλήθεια τι να κάνεις στο βλαβητρόνικ....
Επισκευή και πέταμα που λέγαμε κάποτε.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 19-01-09, 21:15
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Φιλε μου εχω ενα 316ι ε46 valvetronic μην του κανεις τιποτε θα το πληρωσεις ακριβα μονο αν θελεις το γνωστο φπε τιποτε αλλο . ειμαι ΠΑΘΩΝ αν θελεις να με ακουσεις ισως ειμαι ο πιο ειδικος (χωρις παρεξηγηση )για αυτο εδω μεσα (δοκιμασα τουρμπο και ακομα το πληρωνω).
Παράθεση:
Ναι ειναι 16 βαλβιδη 115 αλογα και η μονη μετατροπη που μπορεις να κανεις και να εχεις και το αμαξι σου ενταξει ειναι φιλτρο μεσα στο κουτι που εχεις, ενα προγραμμα και μια εξατμιση πραγμα που δεν στο συμβουλευω γιατι μονο θορυβο θα κανεις και δεν θα μπορεις να κανεις ενα ταξιδι γιατι θα σου περνει το κεφαλι.ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΩΝ.Εχω δοκιμασει τουρμπο ,εχω δοκιμασει φιλτροχωανες, εξατμισεις κλπ κλπ. Και μολις τωρα αλλαξα το maf εξαιτειας μιας φιλτροχωανης(360 ευρω).
Δεν χρειαζεται να λεμε ονοματα αλλά ο συγκεκριμενος ανθρωπος απο το 2005 το ελεγε....Δεν εχει αλλαξει τπτ απο τοτε μεχρι τωρα στην βελτιωση αυτων των μοτερ
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 19-01-09, 21:19
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
H ζωη μου κυκλους κανει....
Εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια (πως σε καταλαβαινω Mr. Geo....)

Ρε συ Αλεξ, οχι και επισκευη και πέταμα....χαχαχα πολυ μας ριχνεις....
Απλα δεν σηκωνει βελτιωσεις.
Εχει ομως αλλα προσοντα. πχ πολυ οικονομικος vs απόδοση ( ε οτι αποδοση εχει...)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.