Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιά 22-11-09, 18:07
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Βασικά για να μη παρεξηγηθώ από κάποιους ... Οι κρίσεις δημιουργούν τις ευκαιρειες .
Αν υπάρχει δυνατότητα αγοράς καλού αυτοκινήτου σε χαμηλή τιμή λόγο ανάγκης είναι ότι καλύτερο ( στο κάτω κάτω όλοι ευκαιρειες ψάχνουμε και όχι μόνο στα αυτοκίνητα )...
Απλά είναι πολύ λίγες... Αυτό που πραγματικά με ενοχλεί είναι η μεγάλη άγνοια από κάποιους που νομίζουν πως ξέρουν από 5-10 μαλακιες που έχουν ακούσει - διαβάσει και νομίζουν πως ξέρουν περισοτερα από τον ιδιοκτήτη που το προσέχει επί 2-3-4 χρόνια για να το πάρει ο κάθε Βλάχος εξυπνακιας στα χέρια του...
Απάντηση με παράθεση
  #212  
Παλιά 22-11-09, 18:12
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Ναι με τρελαίνει το θέμα γιατί θυμάμαι όλες όσες μλκιες άκουγα όταν πουλουσα εγωτο δικό μου.
Έτσι αποφάσισα να χαρώ πριν πουλησω το αμαξακι μου και μπορώ να πω πως δε μετανοιωνω καθόλου... Όταν θα το πουλαω την επόμενη φορά εγώ θα κοιταω τον άλλο με χαμογελαστό πονηρό υφακι και όχι ο άλλος εμένα ...
Αφού μερικούς το ζητάει η ψυ η τους να την φαν και να κάνουν και τους έξυπνους...
Απάντηση με παράθεση
  #213  
Παλιά 22-11-09, 19:53
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
Παιδες ξεκολατε ΟΛΑ τα αμαξια τα εχει παρει η κατω βολτα!
Απο mercedes εως kia!
Εγω αν μου ελεγε καποιος περυσι οτι θα πουλησω οσο πουλησα το Ζ4 με τοσα εξτρα Μ πριν μια εβδομαδα θα τον ελεγα ανετα ΤΡΕΛΟ!και μιλαμε για ενα αμαξι ελληνικο , οχι εισαγωγης!

Εδω αλλοι παρακαλανε να πουλησουν PORSCHE οσο οσο και απο την αλλη λενε και ευχαριστω!

Πλεον η τιμη απο την BMW hellas για Μ3 του 02 ειναι πολυ πολυ κατω απο 30000...
Αληθεια πηγαιντε να δωσετε σε μια BMW σημερα το Μ3 του 02 η? 03 να δειτε οταν σας πουν με το ζορι 20000!

Τωρα αν προτιματε να το καψετε και να το σπασετε ειναι δικο σας θεμα...
καποιοι αλλοι ομως και τα 20000 τα υπολογιζουν...

Τελος να εχετε στο μυαλο οτι τα Χ3 , Χ5 , 330 , Ζ4 κτλ εχουν ξεφτιλιστει σε θεμα τιμης...
Ισα ισα που το Μ3 ακομα κραταει!
Και μην παρασυρεστε τα 316 και 318 και 320 που κρατανε την τιμη τους γιατι αυτα μπορει να παρει ο κοσμος και ειναι πολυ εμπορικα αυτοκινητα...

Ξερω οτι τα πονατε τα αμαξια σας αλλα δυστηχως πρεπει να παμε συμφωνα με την αγορα για να το πουλησουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #214  
Παλιά 22-11-09, 20:24
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από randombk Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες ξεκολατε ΟΛΑ τα αμαξια τα εχει παρει η κατω βολτα!
Απο mercedes εως kia!
Εγω αν μου ελεγε καποιος περυσι οτι θα πουλησω οσο πουλησα το Ζ4 με τοσα εξτρα Μ πριν μια εβδομαδα θα τον ελεγα ανετα ΤΡΕΛΟ!και μιλαμε για ενα αμαξι ελληνικο , οχι εισαγωγης!

Εδω αλλοι παρακαλανε να πουλησουν PORSCHE οσο οσο και απο την αλλη λενε και ευχαριστω!

Πλεον η τιμη απο την BMW hellas για Μ3 του 02 ειναι πολυ πολυ κατω απο 30000...
Αληθεια πηγαιντε να δωσετε σε μια BMW σημερα το Μ3 του 02 η? 03 να δειτε οταν σας πουν με το ζορι 20000!

Τωρα αν προτιματε να το καψετε και να το σπασετε ειναι δικο σας θεμα...
καποιοι αλλοι ομως και τα 20000 τα υπολογιζουν...

Τελος να εχετε στο μυαλο οτι τα Χ3 , Χ5 , 330 , Ζ4 κτλ εχουν ξεφτιλιστει σε θεμα τιμης...
Ισα ισα που το Μ3 ακομα κραταει!
Και μην παρασυρεστε τα 316 και 318 και 320 που κρατανε την τιμη τους γιατι αυτα μπορει να παρει ο κοσμος και ειναι πολυ εμπορικα αυτοκινητα...
Ξερω οτι τα πονατε τα αμαξια σας αλλα δυστηχως πρεπει να παμε συμφωνα με την αγορα για να το πουλησουμε...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικά για να μη παρεξηγηθώ από κάποιους ... Οι κρίσεις δημιουργούν τις ευκαιρειες
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από randombk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερω οτι τα πονατε τα αμαξια σας αλλα δυστηχως πρεπει να παμε συμφωνα με την αγορα για να το πουλησουμε...
Στα παραπάνω σύν ότι ρε παιδιά για μισό λεπτό κιόλας...Μιλάμε για αμάξια του 2001-2004 και έχουμε 2010 πλέον...
Αμάξι 5-10ετίας μαζί με την εκάστοτε κρίση (κρίσεις υπήρχαν πάντα και θα υπάρχουν) πόσο πρέπει να πουλιέται δηλαδή????


Νομίζω τα είπε όλα ο φίλος randombk...
Απλά όποιος δεν συμβιβάζεται με την εκάστοτε αγορά αυτός βγαίνει χαμένος...Εγώ αυτό το ένιωσα προσωπικά στο πετσί μου με τους υπολογιστές που ασχολούμαι τόσα χρόνια...
Πόσο μάλλον στα αυτοκίνητα που μιλάμε και για πολύ μεγαλύτερες αξίες...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 22-11-09 στις 20:28
Απάντηση με παράθεση
  #215  
Παλιά 22-11-09, 20:52
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
αυτη τη στιγμη μεταχειρισμενο και ακριβο πουλιεται μονο το smart δυστυχως. Ta "μεγαλα " πωλιουνται πολυ πιο κατω απο οσο φανταζονται μερικοι. Ο κοσμος εχει τρομαξει. Οταν η τραπεζα πουλουσε παραμυθι παρτο να γουσταρεις ολοι θελαν μεταχειρισμενο θηριο. Τωρα θελουν μικρο ευκολοπαρκαρηστο!!!
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #216  
Παλιά 22-11-09, 20:55
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Εγώ αυτό που λέω είναι πως κανένας μα κανένας ιδιόκτητης δε σκοτώνει ένα τόσο ιδιαίτερο αυτοκίνητο όταν είναι καλοσυντηρημενο-ατρακαριστο, εκτός και αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα ή αν του λείπει ένα συγκεκριμένο πόσο για την αγορά του επόμενου αυτοκινήτου.
Από την άλλη ακόμα και εγώ θυμάμαι όλα τα διαλυμενα ///Μ που είδα όταν έψαχνα για να πάρω. Πόσο μαλον μετά από τόσο καιρό που τα διαλυμενα πλέον είναι τρπλα στον αριθμό.
Υπενθημιζω το ///Μ θα το πληρώσεις είτε στην αρχή είτε στην πορεία .
Στη τελική τελική συμφωνώ ότι υπάρχει πτώση των τιμών και πρέπει να συμορφωθουμε όλοι μας.
Αυτο που προειπα με απλά λόγιο είναι πως αν η αγορά απαιτεί να δώσω το αυτοκίνητο μου σε τιμή ξεφτίλα εγώ με τη σειρά μου θα το ξεφτιλισω και θα το κάνω ισαξιο με τη τιμή του.
Δε θα πουληθεί ;;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #217  
Παλιά 22-11-09, 21:13
Το avatar του χρήστη kostase28
kostase28 Ο χρήστης kostase28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2007
Μηνύματα: 417
kostase28 is on a distinguished road
Απλα θα πουλησεις ενα κακο Μ3 και η τιμη θα ειναι πολυ πιο κατω απ οτι θα ειναι ενος Μ3 στην πενα,την τοτε εποχη.Ολα παλιωνουν παιδια και χανουν την αξια τους δυστυχως,ας χαρουμε τα αμαξια και ας μην σκεφτομαστε τον επομενο ιδιοκτητη που θα το παρει γιατι και εκεινος λεφτα θα μας δωσει και θα απαιτει ενα καλο αυτοκινητο.Φιλικα..
Απάντηση με παράθεση
  #218  
Παλιά 22-11-09, 21:15
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostase28 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα θα πουλησεις ενα κακο Μ3 και η τιμη θα ειναι πολυ πιο κατω απ οτι θα ειναι ενος Μ3 στην πενα,την τοτε εποχη.Ολα παλιωνουν παιδια και χανουν την αξια τους δυστυχως,ας χαρουμε τα αμαξια και ας μην σκεφτομαστε τον επομενο ιδιοκτητη που θα το παρει γιατι και εκεινος λεφτα θα μας δωσει και θα απαιτει ενα καλο αυτοκινητο.Φιλικα..
πολυ σωστα
Απάντηση με παράθεση
  #219  
Παλιά 22-11-09, 21:29
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
ολοι δικιο εχετε απο την πλευρα που το εξεταζετε.
αυτο που λεει ο θωμας, αν καταλαβα καλα, ειναι οτι προτιμαει να χαρει το αυτοκινητο του και να το "λιωσει", παρα να το φυλαξει και να παρει 2-3 χιλιαρικα παραπανω...
κι εγω στη θεση του ισως το στεφτομουν ετσι... πουλησα το 2004 ενα s3 αψογο με 17000 χλμ. επιασα πολυ καλη τιμη... και το αυτοκινητο βεβαια ηταν καινουργιο... με τα σημερινα δεδομενα θα ειχα παρει πολυ λιγοτερα και ισως στεναχωριομουν αν εδινα φθηνα ενα αδουλευτο αυτοκινητο...
αν το εχω σκισει, τι παραπονο να εχω? αυτο εννοει ο θωμας...

δυστυχως η αγορα του μεταχειρισμενου παει προς τη "γερμανοποιηση", πραγμα που αφενός δεν ειχαμε συνηθισει, αφετέρου ο μεσος μισθος και η τιμη του αυτοκινητου διαφερουν αρκετα απο τα αντιστοιχα στη γερμανια...
Απάντηση με παράθεση
  #220  
Παλιά 22-11-09, 21:39
Το avatar του χρήστη kostase28
kostase28 Ο χρήστης kostase28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2007
Μηνύματα: 417
kostase28 is on a distinguished road
Φιλε Σταθη με τα σημερινα δεδομενα παλι θα επιανες καλη τιμη,γιατι στο συνολο των s3 το δικο σου θα ηταν στην πενα αρα θα επιανε παλι καλυτερα απο ενα σκισμενο s3.Βεβαια σαφως χαμηλοτερη απο την αντιστοιχη του 2004.Το παραπονο που θα εχεις αν το εχεις σκισει ειναι η πολυ χαμηλη τιμη που θα το δωσεις
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.