Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-05-11, 00:24
Το avatar του χρήστη jkarpas
jkarpas Ο χρήστης jkarpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-02-2006
Μηνύματα: 277
jkarpas is on a distinguished road
Θόρυβος εμπρός αριστερά Μ3 Ε46

Γειά σας και καλό μήνα,

Εδώ και 2 μήνες περίπου το αυτοκίνητό μου παρουσιάζει ένα περίεργο θόρυβο στον εμπρόσθιο αριστερό τροχό που μάλλον προέρχεται από το σύστημα διεύθυνσης.
Όταν το οδηγήσω κρύο από το γκαράζ δεν ακούγεται τίποτα, μετά από μερικά χιλιόμετρα όμως όταν σταματήσω και μετά σε πολύ χαμηλή ταχύτητα ή όταν στρίβω σταματημένος το τιμόνι κάτι κάνει θόρυβο σαν να έχει τζόγο και ακούγεται κρακ κρακ.
Στο συνεργείο του φίλου Μήτση δεν μπόρεσαν να βρουν κάτι έπειτα από εξονυχιστικό έλεγχο. Σήμερα το πρωί πήγα από τον σπανό για μια δεύτερη γνώμη αλλά ούτε εκεί κατάφεραν να βρουν τι φταίει.

Είχε πάθει ποτέ κανείς κάτι παρόμοιο? (σινεμπλοκ , ρουλεμάν κτλ είναι εντάξει γιατί τους τα έπρηξα να τα ελέγξουν αφού πίστευα ότι είναι αυτά.) Στο δρόμο δεν παρουσιάζει κάτι στη συμπεριφορά του , ούτε τραβάει απλά ακούγεται σαν να είναι κάτι λάσκα εκεί πέρα.
Πρέπει να βρω τι είναι γιατί έχω πεισμώσει και δεν μου εμπνέει και εμπιστοσύνη να σκέφτομαι οτι κάτι δεν πάει καλά εκεί μπροστά...
__________________


σνίτσελ πάουερ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-05-11, 09:59
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
και εγω ακουγα κρακ κρακ και μετα εστρωσε δεν ξαναεκανε τπτ
δουλευει στεγνα κανενα ημιμπαρο και κανει αυτον τον θορυβο τωρα απεκτησε και λιγο τζογο και βρεθηκε ο φταιχτης και θα αλαχτη ενω πριν τον τζογο δεν γινεται να καταλαβεις απο που ερχεται, στο κτεο πριν 2 χρονια το ψαχνανε 1 ωρα απο που ερχεται ο θορυβος δεν βρισκανε τιποτα, την τελαιυτεα φορα στο κτεο δεν ακουστικε κιχ και
τωρα σε προληπτηκο ελενχο βρεθηκε απλα τζογος σε ενα ημιμπαρακη

αν ειναι το κρακ κρακ πολυ αδυναμο και οχι δυνατο πιθανων να ειναι ο δισκος που ειναι πλευστος , εχει δηλαδη λιγο τζογο και με την αλαγη θερμοκρασιας ακουγεται (συμβαινει σπανια)
εγω το ειχα παθει αυτο με τους πισω δισκους στο 46 μ3 που ειχα και οταν τους αλαξα εξεφανιστηκε ο θορυβος

απο θεμα ασφαλειας εφοσον δεν σου βρικανε και τιποτα μην φοβασαι τιποτα οτι ειναι
θα φανει στο μελον με τον τζογο που θα αποκτηση
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.