Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 07-02-07, 06:12
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Πεστα 325ιχΕ30!πως ειναι δινατον να μιλαμε με βεβαιοτητα για κατι χωρις αποδειξεις και με το μονο στοιχειο οτι ειναι στη φυση του ελληνα η οτι μου ειπαν καποιοι μεσα απο μια εφημεριδα!αν δουμε εξαλλου και οι εφημεριδες δεν λενε ολα τα πρατηρια νοθευουν,αλλα δινουν λιστες που δινει το υπουργειο!Αν γνωριζουμε για συγκεκριμενα πρατηρια τα λεμε και τα αποδοκιμαζουμε!!αλλιως οχι ολους στο ιδιο τσουβαλι!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 07-02-07, 07:37
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
στα 9 πρατιρια που γεμιζω(παντα),ενω εχω παει εκει,προφανως με βενζινη στο ντεποζιτο και οχι αερα,στο 80αρι ντεπο μου βαζουν απο 84 εως και 89 λιτρα ΚΑΙ τα 9 πρατιρια.δλδ χανω απο 10 λιτρα και πανω σε καθε γεμισμα.εγω ξερω οτι με κλεβουν στην ποσοτητα ΟΛΟΙ.δεν υπαρχει νομιμο περιθωριο κλεψιας(για μενα).
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 07-02-07, 09:39
Το avatar του χρήστη 325ixE30
325ixE30 Ο χρήστης 325ixE30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Μηνύματα: 182
325ixE30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stauros772000 Εμφάνιση μηνυμάτων
στα 9 πρατιρια που γεμιζω(παντα),ενω εχω παει εκει,προφανως με βενζινη στο ντεποζιτο και οχι αερα,στο 80αρι ντεπο μου βαζουν απο 84 εως και 89 λιτρα ΚΑΙ τα 9 πρατιρια.δλδ χανω απο 10 λιτρα και πανω σε καθε γεμισμα.εγω ξερω οτι με κλεβουν στην ποσοτητα ΟΛΟΙ.δεν υπαρχει νομιμο περιθωριο κλεψιας(για μενα).

φίλε μου μπορώ να σου εγγυηθώ ότι αποκλείεται 9 στα 9 πρατήρια να κλέβουν ~5%. Μάλλον το ρεζερβουάρ σου δεν είναι ακριβώς 80άρι. Ακόμα και σε συγκεκριμένη εταιρία που ανέχεται την κλοπή, το ποσοστό των πειραγμένων βενζινάδικων είναι <50%
Και υπάρχει "νόμιμο περιθώριο κλεψιάς" για το κράτος, και είναι 0,5%
__________________
BMW's All Wheel Drive System
Every other option is accessible to anyone
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 07-02-07, 11:52
Το avatar του χρήστη bmw maniac
bmw maniac Ο χρήστης bmw maniac δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-01-2007
Μηνύματα: 85
bmw maniac is on a distinguished road
Angry

Πριν από δέκα ημέρες είχα ένα παρόμοιο περιστατικό.. Είχα βέλει 100άρα - σε ένα από τα δύο έμπιστα βενζινάδικα μάλιστα- και κατέβαινα από τις καφετέρειες της Αγίου Ιωάννου, όταν προσπάθησα να σανιδώσω την δευτέρα και είδα ότι ρέταρε το μοτέρ και βάρεσε κόφτη στις 3500 σαλ(!!!). Στη συνέχεια έκοψα και πήγα να σταματήσω. Άφησα το γκάζι, κατέβηκε κάτω από τις 800 σαλ και πήγε να σβήσει. Τράβηξα ξερόγκαζο και το κράτησα "ζωντανό". ΄Φοβήθηκα μήπως έχω πρόβλημα είτε με μπεκ είτε με πολλαπλασιαστή. Τελικά διένυσα περίπου ένα χιλιόμετρο χωρίς να ξεπεράσω τις 2500 σαλ και στη συνέχεια δοκίμασα να "ανοίξω". Σα να μην είχε συμβεί τίποτα, δευτέρα, τρίτη και τετάρτη κόφτιασαν στις 6700 σαλ. Όπως όλα δείχνουν το πρόβλημα πρέπει να ήταν όπως μου είπε και ο μηχανικός μου σκουπιδάκι στην βενζίνη...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 07-02-07, 14:44
Το avatar του χρήστη 325ixE30
325ixE30 Ο χρήστης 325ixE30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Μηνύματα: 182
325ixE30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως όλα δείχνουν το πρόβλημα πρέπει να ήταν όπως μου είπε και ο μηχανικός μου σκουπιδάκι στην βενζίνη...

Μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως ένα "σκουπιδάκι" στην βενζίνη μπορεί να προκάλεσε αυτό που περιγράφεις ??
Και εάν μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες ο μηχανικός σου, ακόμα καλύτερα.
__________________
BMW's All Wheel Drive System
Every other option is accessible to anyone
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 07-02-07, 14:56
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Κανεις δεν ειπε οτι δεν υπαρχουν απατεωνες,και μαλιστα σε ενα κλαδο πολυ κερδοφορο,απλα δεν γινεται να βγαινουμε και να λεμε οτι θελουμε,οσο για τα 9 πρατηρια παλι σεβαστο οτι μπορει να σε κλεβουν,παντως δεν σημενει οτι και ολοι κλεβουν!!!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 07-02-07, 15:19
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Βαζω σε δυο βενζιναδικα...
Ποτε δεν εχω δει διαφορα πανω απο 2 λιτρα..αδειο το εχω θα παρει 70 λιτρα...αντε 71..και εχω 75αρι ρεζερβουαρ..μια φορα καταλαβα οτι με ειχαν κλεψει σε ενα βεμ\νζιναδικο..και επειτα καιρο το ειδα να φυγουραρει στην λιστα με τα ¨κακα¨.....
100 αρα βαζω μονο απο το ενα για διαφορους λογους..αλλιως παντα απλη...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 04-03-07, 13:49
Το avatar του χρήστη κμβ
κμβ Ο χρήστης κμβ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2007
Μηνύματα: 136
κμβ is on a distinguished road
Δωστους στεγνα και μην φοβασαι τιποτα. Απλως καταγγελια θα κανεις και ας ελπισουμε οτι καποια μερα δεν θα την πατησουμε και εμεις
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 04-03-07, 14:05
Το avatar του χρήστη *detari*
*detari* Ο χρήστης *detari* δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-03-2007
Μηνύματα: 117
*detari* is on a distinguished road
Εδώ φίλε μου έχω γεμίσει ρεζερβουάρ 61 λίτρων μέ 67 !!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.