Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-03-11, 14:22
Nikos-bmw m3 competition Ο χρήστης Nikos-bmw m3 competition δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-10-2009
Μηνύματα: 70
Nikos-bmw m3 competition is on a distinguished road
Λαστιχα για M3 e46

παιιδια ποια θεωρειται τα καλυτερα λαστιχα για M3 e46. Θα παρακαλέσω η γνωμη σας να λαβει υποψη τις παρακατω παραμετρους:

1) τι ειναι καλυτερο για τους ελληνικους δρόμους
2) θα ηθελα οτι καλυτερο για να μην φευγει το αμαξι στισ στροφεσ αν παρω μια στροφη γρηγοροτερα
3) και οτι καλυτερο οταν ειναι βρεγμένος ο δρόμος
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-03-11, 21:08
Το avatar του χρήστη turbodog
turbodog Ο χρήστης turbodog δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-06-2008
Μηνύματα: 80
turbodog will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos-bmw m3 competition Εμφάνιση μηνυμάτων
παιιδια ποια θεωρειται τα καλυτερα λαστιχα για M3 e46. Θα παρακαλέσω η γνωμη σας να λαβει υποψη τις παρακατω παραμετρους:

1) τι ειναι καλυτερο για τους ελληνικους δρόμους
2) θα ηθελα οτι καλυτερο για να μην φευγει το αμαξι στισ στροφεσ αν παρω μια στροφη γρηγοροτερα
3) και οτι καλυτερο οταν ειναι βρεγμένος ο δρόμος
Συνοπτικα...Η καλυτερη μαρκα ελαστικων για τους ελληνικους δρομους ειναι η 18" ζαντα. Με 235/40/18 και 265/35/18. Σε λαστιχα φυσικα το Michelin Pilot Sport Cup (το ακριβοτερο ομως) αλλα επειδη θελεις κατι και για το βρεγμενο (που σε σχετικα μεσαιες-υψηλες ταχυτητες το cup μπορει να γινει επικινδυνο λογω υδρολισθησης) το Michelin PS2 (που ειναι και απο τα ελαφρυτερα->μικροτερη αναρτωμενη μαζα->καλυτερη συμπεριφορα και επιδοσεις και συμπεριφερεται λιγοτερο ατσαλα απο το cup οταν ειναι εντελως κρυο). Αυτα εν ολιγοις...επειδη ζητησες πια ειναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ λυση. Τωρα υπαρχουν και αλλες λυσεις...η οικονομικοτερη λυση, η value for money λυση, η πιο εμφανισιμη λυση(19αρια) κτλ.
Την απαντηση ομως για την καλυτερη λυση στους ελληνικους δρομους την εχεις παραπανω.
Αυτα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
1ες ρολ...........όπου το κομπρεσσερ έφτασε και πέρασε...
2ες ρολ.............όπου το κομπρεσεερ έφτασε και πέρασε πάλι...
ρολ 3ες............ κλπ θα είναι τσόντα υπέρ του s/c...
το αμάξι του Μήτσου ειναι απίστευτο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 08-03-11 στις 21:22 Αιτία: links
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-03-11, 17:55
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
έτσι ακριβώς !!! ... και επειδή τα cup εκτός από το πρόβλημα με την υδρολίσθηση έχουν και πολύ μικρότερο χρόνο ζωής και είναι και αρκετά πιο ακριβά από τα ps2 ... για μένα για Μ3 Ε46 υπάρχει ΕΝΑ μόνο λάστιχο το ps2
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-03-11, 06:07
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
έτσι ακριβώς !!! ... και επειδή τα cup εκτός από το πρόβλημα με την υδρολίσθηση έχουν και πολύ μικρότερο χρόνο ζωής και είναι και αρκετά πιο ακριβά από τα ps2 ... για μένα για Μ3 Ε46 υπάρχει ΕΝΑ μόνο λάστιχο το ps2
θα συμφωνησω..οπως και για τα πορσε επισης...
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-03-11, 08:17
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Εγώ τώρα φοράω potenza, κρατάει καλά όταν ζεσταθεί και έχει μεγάλο χρόνο ζωής σαν λάστιχο. Δυστυχώς κάνει αρκετό θόρυβο. Σε λίγο καιρό είμαι για αλλαγή και έβλεπα προς continental sport contact M3. Kαμία γνώμη γι αυτό συγκριτικά με το ps2???
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-03-11, 08:20
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
εξαρτάται και πόσο το κινείς...για κάποιον που κινείται καθημερινά και κάνει όλες του τις δουλειές με
το Μ3, θα συμφωνήσω για τα PS2...για κάποιον που το έχει μόνο για να το ευχαριστιέται, τότε εγώ
νομίζω πως τα CUP είναι η καλύτερη επιλογή...εγώ τα είχα με λινά απο την πίστα για κάνα 20ήμερο,
επειδή δεν έβρισκα χρόνο για να πάω να ξαναβάλω τα κανονικά μου...το λάστιχο ακόμα και λιωμένο,
ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ, ΜΕ
ΜΗΔΕΝ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ...επίσεις και στην βροχή πάει κανονικά, απλά στην πολύ βροχή έχει το θέμα
της υδρολίσθισης...επειδή εγώ έχω περάσει πλέον στην κατηγορία που το αμάξι το έχω μόνο για να
το ευχαριστιέμαι και δεν το οδηγώ καθημερινά, δεν πρόκειται να ξαναβάλω άλλο ελαστικό, παρά μόνο
CUP. επίσεις υπάρχει και άκρη απο γνωστό, όπου η τετράδα βγαίνει στα 1200 κάτι ευρώ...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-03-11, 13:41
Nikos-bmw m3 competition Ο χρήστης Nikos-bmw m3 competition δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-10-2009
Μηνύματα: 70
Nikos-bmw m3 competition is on a distinguished road
ευχαριστω ολους για τισ χρησιμες συμβουλεσ!! απο οτι καταλαβα το καλυτερο για τους ελληνικους δρομους ειναι τα PS2. η αληθεια ειναι πως δεν το χρησιμοποιω το αμαξι καθημερινα μονο για ταξιδια, και τα σαββατοκυριακα για καμια βολτα. απλα θελω κατι που να μην γλυστραει δεδομενου της καταστασης των ελληνικων δρόμων αλλα αν ειναι βρεγμενος ο δρομοσ να μην μου φυγει το αμαξι ....τι γνωμη εχετε για τα PS3??
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-03-11, 13:49
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
οποιος παει για καινουρια ps2 ας κοιταξη καλητερα και τα ss (super sport)
τοποθετουνται αναμεσα στα PS2 και τα sport cup

επεισεις και τα ps3 ειναι πιο all around απο τα ps2 και θα τα δοκιμασω μπροστα προσεχως και εχουν και συμαντικα πιο καλο φρεναρισμα
απλα αυτη τη στηγμη αν πηγαινα για καινουρια 4δα θα επερνα τα ss και ποτε αλλη μαρκα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-03-11, 16:18
Το avatar του χρήστη mo328i
mo328i Ο χρήστης mo328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 496
mo328i is on a distinguished road
ποτε βγαινουν Ελλαδα τα super sport???η τιμη στο περιπου?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-05-11, 23:04
Το avatar του χρήστη mo328i
mo328i Ο χρήστης mo328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 496
mo328i is on a distinguished road
παιδια για τα ContiSportContact 5P εχει κανενας γνωμη?θα ρωταγα και για τα super sport αλλα δεν νομιζω κανεις α τα εχει δοκιμασει...γνωμες??εχω ενα γνωστο με e46 m3 μου εχει πει καλα λογια αλλα θα ειναι καλυτερα απο τα supersport ?? στις διαστασεις που θελω (csl) δεν υπαρχουν νομιζω τα πισω ακομα ρωτησα σημερα το πρωι!!τον ιουνιο θα υπαρχουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.