Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 27-08-12, 22:19
Το avatar του χρήστη Nikos_e92
Nikos_e92 Ο χρήστης Nikos_e92 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Μηνύματα: 103
Nikos_e92 is on a distinguished road
Τώρα ότι και να λέμε σενάρια θα ναι, άλλος μπορεί να το χει λιώσει, άλλος
να ταξιδεύει και να το προσέχει ...

Ας βρεθεί κάτι στον ορίζοντα και αναλόγως παιρνεται η απόφαση,
αλλά 0 ενδιαφέρον από τους εμπόρους μέχρι στιγμής
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 27-08-12, 22:20
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Τέσπα...

Εγώ απλά ήθελα να πω ότι υπάρχουν πολλά άψογα 335 και ξέρω ανθρώπους που τα οδηγάνε σαν κυρίες, με προσοχή και όταν τα βγάζουν εθνική πάνε με 200-220 και χαίρονται...

Δεν τα έχουν πάρει κάφτες όλα.

Για αυτό άλλωστε και τα περισσότερα είναι αυτόματα και όχι χειροκίνητα. ;-)
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-09-12, 17:50
eparad Ο χρήστης eparad δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 18
eparad is on a distinguished road
Καλησπέρα σε όλους.

Έχω πολύ καιρό να γράψω, αλλά, ως ιδιοκτήτης 335, είναι ένα θέμα που με αφορά.
Η αλήθεια είναι ότι καλή, πλούσια εξοπλισμένη, ατρακάριστη, με λίγα χιλιόμετρα και φτηνή 335 δε βρίσκεις, πόσο μάλλον για να την κάνεις ανταλλαγή με 320 Ε93.

Το ότι, σε περίπτωση ανταλλαγής, θα χρειαστεί να δώσεις επιπλέον χρήματα, για μένα είναι δεδομένο. Αυτό διότι κανείς έμπορος δε θα σου δώσει αυτοκίνητο χωρίς να πάρει ΚΑΙ ζεστό χρήμα, αλλά και κανείς ιδιώτης που πουλάει 335 προκειμένου να την ξεφορτωθεί, δεν πρόκειται να τη δώσει για να φορτωθεί 320 και μάλιστα κάμπριο. Αυτό, διότι η διαφορά στη συντήρηση είναι ανύπαρκτη, στην ασφάλιση επίσης, διότι εξαρτάται από την αξία του αυτοκινήτου και ελάχιστα από τους φορολογίσιμους ίππους, τα τέλη έχουν διαφορά μόλις 220 €, ενώ η όποια σημαντική διαφορά είναι στο τεκμήριο, το οποίο όμως, εάν βρεθεί 335 από το 2007 και πριν, είναι κατά 30% μειωμένο. (για το 2013 από το 2008 και πριν)

Επομένως, εάν μπορείς, πούλα το αυτοκίνητο σου και μετά στρέψου σε κάποιον ιδιώτη που έχει ανάγκη. Έτσι έκανα και εγώ πριν από 2 χρόνια και, προς το παρόν, δεν το έχω μετανιώσει.

Τέλος όσον αφορά στη χρήση, υπάρχουν πολλές 335 που δεν είναι ξεσκισμένες και αυτό διότι το νόημα του αυτοκινήτου αυτού δεν είναι το ξέσκισμα. Με 40,8 kgr ροπής, οι ρεπρίζ είναι το στοιχείο της. Κοινώς, καμία σχέση σε χαρακτήρα με την Μ3 Ε46 που ήταν το προηγούμενο μου αυτοκίνητο και το οποίο σε προκαλεί συνεχώς να του πιείς το αίμα. Εξαρτάται λοιπόν, ποιος χαρακτήρας αρέσει στον καθένα.

Α! Δοκίμασε και μία αυτόματη. Ίσως αλλάξεις γνώμη. (εμένα είναι χειροκίνητη).
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-09-12, 19:07
Bmwakias320d Ο χρήστης Bmwakias320d δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 03-09-2012
Μηνύματα: 19
Bmwakias320d is on a distinguished road
Αφου υπαρχουν ακομα ατομα που αγοραζουν αυτοκινητα με τοσο μεγαλα κυβικα ..
Μπραβο..

Εμεις κοιταμε μικρα..οχι για το κοστος..Εννοειται πως εχουν κατεβει οι τιμες απο τα μεγαλα μεταχειρισμενα..αλλα τις βενζινης , των τελων κυκλοφοριας , ο φορος επειδη υπερβαινει τα 2.000cc

ολα αυτα μας κανουν μη αγορα αμαξιου μεγαλου κυβισμου.
Ας μην υπηρχαν αυτα και θα εβλεπες τη BMW θα ειχαμε ολλοι..
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-09-12, 19:48
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmwakias320d Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου υπαρχουν ακομα ατομα που αγοραζουν αυτοκινητα με τοσο μεγαλα κυβικα ..
Μπραβο..

Εμεις κοιταμε μικρα..οχι για το κοστος..Εννοειται πως εχουν κατεβει οι τιμες απο τα μεγαλα μεταχειρισμενα..αλλα τις βενζινης , των τελων κυκλοφοριας , ο φορος επειδη υπερβαινει τα 2.000cc

ολα αυτα μας κανουν μη αγορα αμαξιου μεγαλου κυβισμου.
Ας μην υπηρχαν αυτα και θα εβλεπες τη BMW θα ειχαμε ολλοι..
Αν δεν υπήρχαν αυτά δεν θα υπήρχει και αυτή η κατρακύλα στις τιμές...
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-09-12, 22:47
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχει να κανει με xi συγκεκριμενα, ειναι μια απο τις 19ρες που προσφερε η BMW στα 335. Πχ εδω:

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/673121/

Έτυχε να χαζεύω στο thread και πέσω πάνω σε αυτή τη φωτογραφία... Τόσα λεφτά για να αποκτήσεις-συντηρήσεις αυτό το αμάξι και να είναι σε αυτή την κατάσταση... Βαμμένο μπροστά φτερό-καπό-προφυλακτήρας (που κάνει μπαμ) και πίσω προφυλακτήρας και μάλιστα ξαναχτυπημένος... Έχει γίνει γκόλ από όλες τις πάντες το κακόμοιρο!! Τουλάχιστον φτιάχτε αυτή τη διχρωμία ρε παιδί μου! Κρίμα...

ΥΓ: Offtopic αλλά δε κρατήθηκα!!! :P
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 05-09-12, 00:31
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Τι μάτι γερακίσιο είναι αυτό Παναγίτσα μου ;;;;; Ούτε που το είχα προσέξει !
__________________
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές, κάτσε στο VAG και κοίταζε με
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 05-09-12, 12:03
eparad Ο χρήστης eparad δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 18
eparad is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmwakias320d Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου υπαρχουν ακομα ατομα που αγοραζουν αυτοκινητα με τοσο μεγαλα κυβικα ..
Μπραβο..

Εμεις κοιταμε μικρα..οχι για το κοστος..Εννοειται πως εχουν κατεβει οι τιμες απο τα μεγαλα μεταχειρισμενα..αλλα τις βενζινης , των τελων κυκλοφοριας , ο φορος επειδη υπερβαινει τα 2.000cc

ολα αυτα μας κανουν μη αγορα αμαξιου μεγαλου κυβισμου.
Ας μην υπηρχαν αυτα και θα εβλεπες τη BMW θα ειχαμε ολλοι..
Σαφώς και υπάρχουν και δεν αναφέρομαι φυσικά στον εαυτό μου. Ίσα-ίσα, ακριβώς λόγω της περιόδου, εφόσον μπορείς να τα συντηρήσεις, αγοράζεις σε εξευτελιστικές τιμές αυτοκίνητα που πριν 3-4 χρόνια ούτε θα τα ονειρευόσουν.

Επειδή μου έχει μείνει συνήθεια από τότε που έψαχνα για τη δική μου και κοιτάζω συχνά-πυκνά τις αγγελίες των 335 στο car, σε πληροφορώ ότι οι καλές (=τέλεια κατάσταση, καλός εξοπλισμός + καλή τιμή) φεύγουν σχετικά γρήγορα.

Επίσης, για εμένα, εάν δεν συντρέχουν ειδικοί λόγοι, δεν έχει κανένα νόημα να μην αγοράσεις π.χ. 335 και να αγοράσεις 320. Όπως είπα οι διαφορές σε κόστος χρήσης είναι ελάχιστες. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Νόημα έχει μόνο εάν πέσεις κάτω από τα 2000cc.

Τέλος, το αυτοκίνητο της εικόνας, το έχω δει από κοντά μία φορά που πήγα το δικό μου για service. Αυτό που με χάλασε είναι το ελαφρύ καγκούρεμα (τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα). Επίσης, δεδομένης της κατάστασης του αυτοκινήτου η τιμή είναι εξωπραγματική.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 05-09-12, 13:17
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτυχε να χαζεύω στο thread και πέσω πάνω σε αυτή τη φωτογραφία... Τόσα λεφτά για να αποκτήσεις-συντηρήσεις αυτό το αμάξι και να είναι σε αυτή την κατάσταση... Βαμμένο μπροστά φτερό-καπό-προφυλακτήρας (που κάνει μπαμ) και πίσω προφυλακτήρας και μάλιστα ξαναχτυπημένος... Έχει γίνει γκόλ από όλες τις πάντες το κακόμοιρο!! Τουλάχιστον φτιάχτε αυτή τη διχρωμία ρε παιδί μου! Κρίμα...

ΥΓ: Offtopic αλλά δε κρατήθηκα!!! :P
Μια παρατηρηση: εχω προσωπικα γνωστο μου παραδειγμα αυτοκινητου που εχει βαψει ακριβως τα ιδια κομματια (κ μαλιστα το πισω φτερο απο την απεναντι πλευρα, οχι την ιδια με φτερο-προφ-καπω), το οποιο δεν εχει τρακαρει ποτε. Βαφτηκε λογω γρατζουνιων, κ το καπω επειδη απο ΜΙΑ κουτσουλια ξεκολλησε ολο το χρωμα κ εφτασε μεχρι το ασταρι σε μεγεθος διαμετρου μπαλας τεννις.

Για την διχρωμια συμφωνω.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 05-09-12, 13:32
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Αλλο 1 κομματι μονο του φιλε μου και αλλο 3 του μπροστινου μερους... Εχει φαει στουκο στανταρ!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.