Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 05-11-14, 16:10
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
μα τι λετε ρε παιδια
ο ανθρωπος σας λεει οτι το αμαξι ευτο ειναι η καψουρα του και εσεις του μιλατε για επιδοσεις. το ξερει οτι ειναι 1.6
υπαρχουν αλλοι που τους αρεσουν οι σκαραβεοι τι θ τους πεις?δεν αξιζει φιλε βαλε μοτερ πορσε μον αν θες να γουσταρεις?
αυτος γουσταρει σκαραβαιο οπως ειναι οπως ο αλλος 2cv και μινι κουπερ......ολοι αυτοι δεν τα θελουν για τις επιδοσεις.....
το αμαξι αυτο για να το φερεις σε αυτη την κατασταση θελει τοσα και λεφτα...οποιος γουσταρει το παιρνει
αλλος θελει αλογα και δινει 1000 ευρω και παιρνει ενα 2.5 που δεν εχει καμια σχεση με αυτο τετραπορτο με μανιβελες στα παραθυρα.....αυτο ομως γουσταρει αυτος 170 αλογα και τιποτα αλλο.....
και για τις βλαβες οτι και να παθει το φτιαχνεις μονο σου και τα ανταλλακτικα παμφθηνα....και δεν θα χααλει τοσο συχνα οσο νομιζεται....
ασε που οι περισσοτερες βλαβες ειναι γνωστες και χιλιογραμενες στο νετ που με τη μια κανεις τη διαγνωση τι φταιει και το φτιαχνεις ...τι να παθουν αυτα το μοτερακια μωρε?
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 05-11-14, 16:16
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Νομίζω ότι το τελικό νόημα είναι ότι μπορεί να πάρει κάτι παρόμοιο με λιγότερα χρήματα. Αλλά δε θα έχει αυτό το σαλόνι και πιθανών ούτε αυτές τις ζάντες.
Η οδική συμπεριφορά από ένα καλοστημένο Ε30 θα τον αποζημιώσει από τα άλογα που θα του λείπουν.
Αλλιώς άμα ήθελε άλογα ας έπαιρνε μια μετατροπή με το 3200 μέσα να τελείωνε.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 05-11-14, 16:43
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
μα τι λετε ρε παιδια
ο ανθρωπος σας λεει οτι το αμαξι ευτο ειναι η καψουρα του και εσεις του μιλατε για επιδοσεις. το ξερει οτι ειναι 1.6
υπαρχουν αλλοι που τους αρεσουν οι σκαραβεοι τι θ τους πεις?δεν αξιζει φιλε βαλε μοτερ πορσε μον αν θες να γουσταρεις?
αυτος γουσταρει σκαραβαιο οπως ειναι οπως ο αλλος 2cv και μινι κουπερ......ολοι αυτοι δεν τα θελουν για τις επιδοσεις.....
το αμαξι αυτο για να το φερεις σε αυτη την κατασταση θελει τοσα και λεφτα...οποιος γουσταρει το παιρνει
αλλος θελει αλογα και δινει 1000 ευρω και παιρνει ενα 2.5 που δεν εχει καμια σχεση με αυτο τετραπορτο με μανιβελες στα παραθυρα.....αυτο ομως γουσταρει αυτος 170 αλογα και τιποτα αλλο.....
και για τις βλαβες οτι και να παθει το φτιαχνεις μονο σου και τα ανταλλακτικα παμφθηνα....και δεν θα χααλει τοσο συχνα οσο νομιζεται....
ασε που οι περισσοτερες βλαβες ειναι γνωστες και χιλιογραμενες στο νετ που με τη μια κανεις τη διαγνωση τι φταιει και το φτιαχνεις ...τι να παθουν αυτα το μοτερακια μωρε?
Συμφωνω απολυτα!

Εχουμε ξεχασει λιγο τι θα πει καψουρα για αμαξι και δη φτηνοτερο απο Μ3 κτλ και εχουμε κακομαθει με τα καινουρια με τα 354323 ηλεκτρονικα.

Οσοι μεγαλωσαμε σε Ε21 και Ε30 δεν παθαμε και τιποτα...μην γινομαστε φλωροι ομαδικως...

Εγω λεω go for it...για αυτες τις καθισματαρες και την κατασταση που δειχνει αξιζει κατιτις παραπανω
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 05-11-14, 16:57
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Εγω μιας και εχω θα σου ελεγα αν το θες πολυ παρ'το . Τωρα για ζημιες εκτος απο τους ελαστικους συνδεσμους αν χρειαστει θα τους αλλαξεις μια φορα και μαλλον σωληνακια βενζινης δε βλεπω τι αλλο μπορει να θελει . Το μοτερ αν κρινω απο το δικο μου ( M40 1.6 ) που το εχω 2 χρονια και ποτε δε κοιταξα ουτε ξερω τι εχει απο λαδια και νερο παει μια χαρα . Επισεις μεχρι πριν 6 μηνες δεν ειχε ουτε φιλτρο αερα . Να πω την αληθεια και να σκασει δε με ενδιαφερει γιατι θα το αλλαξω σε λιγο καιρο , αλλα δε βλεπω να παθαινει τιποτα . Μονο η τρομπα της βενζινης ειχε κολλησει 2 φορες λογω ακινησιας αλλα με λιγο χτηπημα και φυσιμα δουλευει μια χαρα .
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 05-11-14, 18:47
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Τι να το κάνω το μοτερακι αν δεν έχει δηλωθεί;Να είμαι με την ψυχή στον κ@λ@;
Δεν μου λέει κάτι!
Ο Μ10 1800 με 5 χρόνια λάστιχα 205/50/15 σκουπίζει πεζοδρόμια!
Το αμάξι είναι πένα η τιμή λίγο με χαλάει αλλά εαν δεν θέλει τίποτα είμαι μέσα!
Ζαντες με 500 ευρώ καινούργιες μόνο replica!
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 05-11-14, 18:48
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Το καινούριο αυτοκίνητο vs 30 ετών δεν είναι φλωριά...ούτε είναι θέμα ηλεκτρονικών.

Με την ίδια λογική ξέρω ανθρώπους με 1-2 πράγματα μη ''φλωρέ'' που χρησιμοποιούν ένα σωρό άλλα gadget και πράγματα ''φλωρέ''....

Ένα αμάξι 30 ετών όσο απλοϊκά φτιαγμένο και γερό να είναι μπορεί να θέλει αλλαγή σε όλα τα μηχανικά μέρη και ελαστικά μέρη (σωληνάκια κλπ). Μπορεί και να έχουν αλλαχτεί τα περισσότερα πρόσφατα και να μη χρειαστεί τίποτα για 50.000χλμ.
Χώρια την σαπίλα....που καραδοκεί.


Παρόλα αυτά, υπάρχει και η προσωπική (του καθενός) ανοχή σε πάμπολλες δυσκολίες μπροστά στο να ζούν καθημερινά αυτό που θέλουν....

Υπάρχει και το θέμα της τιμής επίσης.
Για κάποιον μπορεί να φαίνονται μια χαρά τα 5000 ευρώ, για κάποιον όχι.

Το μοτέρ με τα 100ps είναι μια χαρά. Φυσικά δεν πρόκειται να σπινάρει σε στεγνή άσφαλτο τα 16 ή 17 ιντσών λάστιχα.

Το ζήτημα που θέτεις έχει 2 μέρη.
Το οικονομοτεχνικό που θα σου πούμε μην το κάνεις (ή κάντο).
Και το πιο πρακτικό αφού φαίνεται ότι το έχεις προαποφασίσει που είναι το εξής:

Πείτε στον άνθρωπο οι γνώστες Ε30 (δεν είμαι), τι να προσέξει στο αμάξι ώστε αν τα δεί να μην το πάρει...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 05-11-14, 18:54
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Έλεος...τι διαβάζουν τα ματάκια μου...
Πάρτο το αμαξακι φίλε μου....κάνε την τρέλα σου γιατί τα χρόνια περνάνε.
Προσωπικα θα έπαιρνα κάποιο φθηνότερο αλλά με καραγνήσια πράγματα.
Όπως και να χει,κάντο.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 05-11-14, 19:03
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το καινούριο αυτοκίνητο vs 30 ετών δεν είναι φλωριά...ούτε είναι θέμα ηλεκτρονικών.

Με την ίδια λογική ξέρω ανθρώπους με 1-2 πράγματα μη ''φλωρέ'' που χρησιμοποιούν ένα σωρό άλλα gadget και πράγματα ''φλωρέ''....

Ένα αμάξι 30 ετών όσο απλοϊκά φτιαγμένο και γερό να είναι μπορεί να θέλει αλλαγή σε όλα τα μηχανικά μέρη και ελαστικά μέρη (σωληνάκια κλπ). Μπορεί και να έχουν αλλαχτεί τα περισσότερα πρόσφατα και να μη χρειαστεί τίποτα για 50.000χλμ.
Χώρια την σαπίλα....που καραδοκεί.


Παρόλα αυτά, υπάρχει και η προσωπική (του καθενός) ανοχή σε πάμπολλες δυσκολίες μπροστά στο να ζούν καθημερινά αυτό που θέλουν....

Υπάρχει και το θέμα της τιμής επίσης.
Για κάποιον μπορεί να φαίνονται μια χαρά τα 5000 ευρώ, για κάποιον όχι.

Το μοτέρ με τα 100ps είναι μια χαρά. Φυσικά δεν πρόκειται να σπινάρει σε στεγνή άσφαλτο τα 16 ή 17 ιντσών λάστιχα.

Το ζήτημα που θέτεις έχει 2 μέρη.
Το οικονομοτεχνικό που θα σου πούμε μην το κάνεις (ή κάντο).
Και το πιο πρακτικό αφού φαίνεται ότι το έχεις προαποφασίσει που είναι το εξής:

Πείτε στον άνθρωπο οι γνώστες Ε30 (δεν είμαι), τι να προσέξει στο αμάξι ώστε αν τα δεί να μην το πάρει...
Ρε Δημητρη μιλας εσυ που καθε φορα εκθειαζεις την Carina σου και ποσο τελεια σε παει παντου και ποσο ευχαριστηση σου δινει???

Την φλωρια την ειπα γιατι ενω ειμαστε φορουμ μιας εταιριας για την οποια πολλοι απο εμας εχουμε παθος, καθεστε και μου λετε για παθητικες ασφαλειες, 30 χρονων αμαξι και κατι αλλα κουλα....και καθεσαι Δημητρη και του προτεινεις να παρει Hyundai i10...ελεος δλδ...

Ο ανθρωπος ειπε οτι ηταν το εφηβικο του ονειρο...ΤΙΠΟΤΑ αλλο δεν εχει σημασια για εμενα απο εκει και περα. Μερικοι ζουνε την ζωη τους με λογικη και αφηνουν ανεκπληρωτα ονειρα για χαρη της παθητικης ασφαλειας,των ηλεκτρονικων ειτε και των τελων κυκλοφοριας και οτιδηποτε αλλο μπορει να φανει "παραλογο" στην διαδικασια αποκτησης ενος "μη συμβατικου" αυτοκινητου. Σε εναν ανθρωπο ομως που λεει οτι ειναι κοντα στην αποκτηση του εφηβικου του ερωτα μην του βαζετε "συμβατικους φραγμους".

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 05-11-14 στις 19:06
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 05-11-14, 19:18
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το βίντεο,για να μπείς ατο κλίμα.
Θα το λατρέψεις το όχημα.
Στη θέση της 911,βάλε την Ε30.
btw η επόμενη καψούρα μου είναι μια 911(από 964 και πίσω)

__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 05-11-14, 19:31
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Δημητρη μιλας εσυ που καθε φορα εκθειαζεις την Carina σου και ποσο τελεια σε παει παντου και ποσο ευχαριστηση σου δινει???

Την φλωρια την ειπα γιατι ενω ειμαστε φορουμ μιας εταιριας για την οποια πολλοι απο εμας εχουμε παθος, καθεστε και μου λετε για παθητικες ασφαλειες, 30 χρονων αμαξι και κατι αλλα κουλα....και καθεσαι Δημητρη και του προτεινεις να παρει Hyundai i10...ελεος δλδ...

Ο ανθρωπος ειπε οτι ηταν το εφηβικο του ονειρο...ΤΙΠΟΤΑ αλλο δεν εχει σημασια για εμενα απο εκει και περα. Μερικοι ζουνε την ζωη τους με λογικη και αφηνουν ανεκπληρωτα ονειρα για χαρη της παθητικης ασφαλειας,των ηλεκτρονικων ειτε και των τελων κυκλοφοριας και οτιδηποτε αλλο μπορει να φανει "παραλογο" στην διαδικασια αποκτησης ενος "μη συμβατικου" αυτοκινητου. Σε εναν ανθρωπο ομως που λεει οτι ειναι κοντα στην αποκτηση του εφηβικου του ερωτα μην του βαζετε "συμβατικους φραγμους".
Δε μου λές Στέλιο, έπαθες κάτι?

Εκθειάζω την αξιοπιστία της Carina που έχω επί 22.5 έτη με άπειρη ταλαιπωρία.
Μέσα σε αυτά, το αυτοκίνητο έχει φοβερό κινητήρα που η BMW δεν ονειρεύτηκε καν σε ΟΕΜ υλοποίηση (και άθραυστο πραγματικά).
Από εκεί και πέρα ποια ευχαρίστηση?

Ευχαρίστηση μου δίνει κάθε αμάξι που οδηγώ καλά. Δεν είμαι φλώρος να θέλω SUPER αμάξι για να ευχαριστηθώ οδήγηση. Χωρίς παρεξήγηση....

Ούτε είπα σε κανέναν να αγοράσει Carina με πάνω από 800-1000 ευρώ εκτός και αν θέλει με το ζόρι ένα αμάξι του χιλιάρικου. (όπως είναι και τα BMW 25 ετών και ΟΛΑ γενικώς τα οχήματα άνω των 25 ετών εκτός συλλεκτικών και ειδικών μοντέλων).

Επίσης ο άνθρωπος είπε ότι είναι και οικογενειάρχης 41 ετών. Αυτό μου υποδεικνύει και παιδάκια μικρά.
Δεν είναι λοιπόν κουλά τα ηλεκτρονικά, το ABS, ή η παθητική ασφάλεια του οδηγού με σύγχρονα στανταρ.

Ε θα του πώ λοιπόν, να μην μπαίνει σε σαράβαλα 30ετίας, να μην καβαλάει μηχανές κλπ.

Αυτά είναι τα βιώματα μου και λόγω επαγγέλματος. Πάντα θα δώσω τη συμβουλή προς ....καλή και μακρά υγεία.

Πάρε το Ε30 φίλε SAC αφού είναι το όνειρο σου.

Φαινομενικά είναι πανέμορφο, πλην των φρυδιών που δεν πάνε καθόλου σε BMW.
(και νομίζω είδα και σήμα πίσω tuning αντί για BMW, λάθος).
Από την άλλη, δεν είπε ότι θα το πάρει 2000 ευρώ, αλλά προνομιακή τιμή (από τα 5800).

Και το μοτέρ μια χαρά είναι.

Αν είναι ολοκληρωτικά επισκευασμένο πρόσφατα (μέσα σε 30000χλμ), δεν έχει κανένα τράκο χοντρό και κακοεπισκευασμένο και είχες σκοπό να ξοδέψεις τόσα για όποιο Ε30 έπαιρνες για να το κάνεις έτσι, κάντο με τα 1000....


Στη σημερινή εποχή ειδικά όσοι έχουν περάσει την μετεφηβική ηλικία προ πολλού, πολλές φορές πρέπει να καταπιέσουν υλικές ανάγκες τους για χάρη του μέλλοντος.

Αλλά εδώ στο φόρουμ....''πάρε, μπάξε, δώσε, δείξε''.... και μετά εξαφανιζόλ.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.