Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-03-06, 22:33
Το avatar του χρήστη sxint
sxint Ο χρήστης sxint δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-11-2004
Μηνύματα: 14
sxint is on a distinguished road
Επειδή τα φρένα μου τα άλλαξαν πριν λίγο καιρό στην εγγύηση δεν είχα ασχοληθεί.
Τώρα που έληξε όμως ενημέρωσέ με που μπορώ να βρώ ένα σετ και να τα δω.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-03-06, 15:07
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
Έχεις δίκιο Στάθη σε αυτό. Είναι λογικό να έχεις άλλη αντίληψη με την εμπειρία που διαθέτεις! Αλλά σε προκαλώ νά βάλεις τα συγκεκριμένα τακάκια και να τα δοκιμάσεις στα Μέγαρα!! Εγώ στα δανείζω. Μπορείς να διαβάσεις και κάποια χαρακτηριστικά!
Στρατο τα τακακια που λες απ'οτι βλεπω ειναι race,οχι για καθημερινη-απλη χρηση!!
Επειδη αλλαξα τακακια + γω πολυ προσφατα + απεκλεισα τα αγωνιστικα (στο ibiza με τα τετραπιστονα) θελω να σε ρωτησω αν υπαρχει καποια διαφορα στα πρωτα φρεναρισματα,οταν δηλαδη ειναι κρυα!!Βασικα αυτος ηταν ο λογος που απεφυγα να επιλεξω τετοια λυση...με το σκεπτικο:
"Τι να την κανεις τη λιγο καλυτερη αντοχη στην παραλιακη για Σουνιο πχ,οταν πετυχεις 2-3 συνεχομενα πρασινα στη Βουλιαγμενης + αντε να φρεναρεις απ'τα 200+ με τα κρυα/αγωνιστικα τακακια..."
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-03-06, 17:14
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Στρατο τα τακακια που λες απ'οτι βλεπω ειναι race,οχι για καθημερινη-απλη χρηση!!
Επειδη αλλαξα τακακια + γω πολυ προσφατα + απεκλεισα τα αγωνιστικα (στο ibiza με τα τετραπιστονα) θελω να σε ρωτησω αν υπαρχει καποια διαφορα στα πρωτα φρεναρισματα,οταν δηλαδη ειναι κρυα!!Βασικα αυτος ηταν ο λογος που απεφυγα να επιλεξω τετοια λυση...με το σκεπτικο:
"Τι να την κανεις τη λιγο καλυτερη αντοχη στην παραλιακη για Σουνιο πχ,οταν πετυχεις 2-3 συνεχομενα πρασινα στη Βουλιαγμενης + αντε να φρεναρεις απ'τα 200+ με τα κρυα/αγωνιστικα τακακια..."
Στα πρώτα μέτρα του φρεναρίσματος 200-0 να είσαι σίγουρος οτι τα τακάκια θα ζεσταθούν!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-03-06, 08:33
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Στρατο τα τακακια που λες απ'οτι βλεπω ειναι race,οχι για καθημερινη-απλη χρηση!!
Επειδη αλλαξα τακακια + γω πολυ προσφατα + απεκλεισα τα αγωνιστικα (στο ibiza με τα τετραπιστονα) θελω να σε ρωτησω αν υπαρχει καποια διαφορα στα πρωτα φρεναρισματα,οταν δηλαδη ειναι κρυα!!Βασικα αυτος ηταν ο λογος που απεφυγα να επιλεξω τετοια λυση...με το σκεπτικο:
"Τι να την κανεις τη λιγο καλυτερη αντοχη στην παραλιακη για Σουνιο πχ,οταν πετυχεις 2-3 συνεχομενα πρασινα στη Βουλιαγμενης + αντε να φρεναρεις απ'τα 200+ με τα κρυα/αγωνιστικα τακακια..."
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
Εκεί αποφάσισα ότι η αναβάθμιση στους δίσκους του CSL θα είναι υπέραρκετή για τις ανάγκες μου και ότι απλώς κάθε μου επίσκεψη στην πίστα θα προηγείται από την τοποθέτηση των αγωνιστικών μου τακακιών και θα ακουλουθείται από την τοποθέτηση των βολτίσιων!

Επίσης για τακάκι δρόμου ήδη αναβάθμισα σε Axxis Ultimate και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι παντού καλύτερα από μαμά, ακόμα και σε βρώμα. Μόνο μειονέκτημα είναι ότι καμμιά φορά ακούω σε πολύ αργό φρενάρισμα, όταν απλά τσουλάω, ένα πολύ πολύ μικρό σφύριγμα (πχ αν έχω χαμηλά μουσική δεν το ακούω). Και αυτό όχι πάντα. Άσε που έχουν μόλις 75€ περίπου.
Δεν τα έχω για καθημερινή χρήση, αλλά μόνο για πίστα. Για καθημερινή χρήση έχω τα Axxis Ultimate από τα οποία είμαι προς το παρόν πολύ ευχαριστημένος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 24-11-06, 19:55
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
μπας και εχει κανεις με μ3 κανενα σετ μπροστινα τακακια φαγωμενα τερμα να μου τα στειλη γιατη τα δικα μου παραδοσανε πνευμα και βρησκει το τακακι το ενα χωρις την παστα πλεον απο τιν μια πλευρα στον δισκο ....

ελπηζω μην γινει καμια χοντρη ζημεια μεχρη να ερθει η μια βαση δαγκανας απο γερμανια..

ολα τα αλλα δισκους τακακια και μια βαση (απο scl) υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα (2-3 μερες) και απλα μεχρη να ερθει και η αλλη βαση απο γερμανια φεξε μου και γλυστρησε..

υ.γ (τελικα δεν πρεπει να πεταμε τα τακακια στην αλλαγη ποτε δεν ξερεις
υ.γ 2 το κουφο ειναι οτι υπολογιζα οτι μεχρη να αναψη λαμπακη εχω δεκα μερες χαλαρα αλλα το ατοιμο ακομα να αναψη

υ.γ 3 κουφο , μαμα το μ3 φοραει 325 χιλιοστα μπροσα και πισω 326
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MZ3 : 24-11-06 στις 21:12
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 24-11-06, 20:40
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Απο εκει που δεν ειχα προβλημα με τα φρενα εχω αποκτησει και εγω . . .
Στεις μεγαλες ταχυτητες 240 -250 βγαζει ενα μουγκριτο θα λεγα και σαν να τρεμει το τιμονι . . .
Οι δισκοι μου ειναι 325 χιλιοστα σκεφτωμαι να βαλω η δαγκανες σε αυτους
τους δισκους η να ψαχτω για Μ3 δισκους που ειναι ποιο αποδοτικοι για εμενα . . .
Ειδωμεν . . . !
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 24-11-06, 21:12
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
παρε και εσυ βασεις δαγκανας απο scl και δισκους τακακια και κανενα μοτουλ v 600 και εχεις μια σημαντικη αναβαθμηση

345 ειναι ο δισκος απο scl δεν ειναι και ασχημα
κοστος συνολικο καπου στο χιλιαρικο
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 24-11-06, 21:21
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Μονο αυτο και τελειωσε η υποθεση ; ; ;
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 24-11-06, 22:08
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Μονο αυτο και τελειωσε η υποθεση ; ; ;


ε ναι τι αλλο ηθελες τιποτα 6πιστονες?


αν εχεις φρενα απο τριλιτρο καθαριζεις ετσι απλα και να σου πω γιατι


πηγα σε γνωστο μηχανικο που ηξερα οτι ειχε κατι δισκους απο Μ3 και πηγα να τα παρω μιας και τα ειχα δη και ηταν ολιγον τι καινουρια
(αν δεν τα ειχε θα επερνα καινουρια αλλα csl)
ελα μου που το παληκαρη που δουλευη εκει πηρε κουπε ε 46 και ειχε φρενα απο τριλιτρο (δεν θημαμαι/ξερω αν εχει και μηχανη απο τριλιτρο)
και πειρε τα φρενακια και τα εβαλε με διαβεβεωσεδ οτι μπενουν σε τριλιτρο μιας και η διαμετρος ουτος η αλλος ιδεια ειναι και απλα ειναι αεριζομενη και πλευστη του Μ3

δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου αλλα ψαξε το λιγο

αν περημενεις καμια 15 μερες δεν ξερω ποσο θα παρει να ερθουν τα φρενα μου στου στελνο τζαμπε μια δισκοπλακα με τακακια να κανεις μια δοκημη στα σηγουρα αν τεριαζουν πανο στα δικα σου
αν ταιριαζουν τοτε με βασεις δαγκανες εχεις κανει δουλεια

πληρωσε την μεταφορα μονο για το δισκο αν σε ενδιαφερη

υγ υπαρχει περηπτοση να το δοκημασουμαι σε φιλου 330 οποτε ισος να μην χρειαστη καν να σου τα στειλω και να σου πω στα σηγουρα
αυτα

υγ 2 κανενα τακακη κανεις? ενα μονο ..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 29-11-06, 23:47
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
ε ναι τι αλλο ηθελες τιποτα 6πιστονες?


αν εχεις φρενα απο τριλιτρο καθαριζεις ετσι απλα και να σου πω γιατι


πηγα σε γνωστο μηχανικο που ηξερα οτι ειχε κατι δισκους απο Μ3 και πηγα να τα παρω μιας και τα ειχα δη και ηταν ολιγον τι καινουρια
(αν δεν τα ειχε θα επερνα καινουρια αλλα csl)
ελα μου που το παληκαρη που δουλευη εκει πηρε κουπε ε 46 και ειχε φρενα απο τριλιτρο (δεν θημαμαι/ξερω αν εχει και μηχανη απο τριλιτρο)
και πειρε τα φρενακια και τα εβαλε με διαβεβεωσεδ οτι μπενουν σε τριλιτρο μιας και η διαμετρος ουτος η αλλος ιδεια ειναι και απλα ειναι αεριζομενη και πλευστη του Μ3

δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου αλλα ψαξε το λιγο

αν περημενεις καμια 15 μερες δεν ξερω ποσο θα παρει να ερθουν τα φρενα μου στου στελνο τζαμπε μια δισκοπλακα με τακακια να κανεις μια δοκημη στα σηγουρα αν τεριαζουν πανο στα δικα σου
αν ταιριαζουν τοτε με βασεις δαγκανες εχεις κανει δουλεια

πληρωσε την μεταφορα μονο για το δισκο αν σε ενδιαφερη

υγ υπαρχει περηπτοση να το δοκημασουμαι σε φιλου 330 οποτε ισος να μην χρειαστη καν να σου τα στειλω και να σου πω στα σηγουρα
αυτα

υγ 2 κανενα τακακη κανεις? ενα μονο ..


Οι δισκόπλακες του 330 έχω την εντύπωση οτί δεν μπαίνουν σε 330 γιατί είναι κάποια χιλ παχύτερες.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.