Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 26-01-12, 09:40
Takisiliadis Ο χρήστης Takisiliadis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-07-2010
Μηνύματα: 96
Takisiliadis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanblan Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε, μέτρα τον χρόνο μέχρι κάποιος από αυτούς που άλλαξαν μπουζί πολλάπλασιαστές, κτλ,θα ξαναεμφανιστεί γκρινιάζοντας....
άλλωστε πόσοι και πόσοι δεν λεν πως τους έχουν αλλάξει 2 και 3 φορές ο καθένας τους...
Θα έλεγα ότι συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στα συνεργία σε σχέση με την ποιότητα των ανταλακτικών.Θέλω να πω ότι πολλές φορές δεν κάνουν τις αλλαγές που λένε ότι έκαναν και κάποιες άλλες χρησιμοποιούν ανταλλακτικά που έβγαλαν από προηγούμενο πελάτη.Τα παραπάνω τα γνωρίζω από φίλους που δουλεύουν σε αντιπροσωπείες.
Θέλω ακόμη να προσθέσω ότι ο πολλαπλασιαστής δεν έρχεται σε επαφή με το μπουζί και αυτό είναι έτσι από τον κατασκευαστή,το ρεύμα λοιπόν περνά στο μπουζί με υπερπήδηση άρα μια δυσλειτουργία σε πολλαπλασιαστή μπορεί εύκολα να δημιουργήσει τάση χαμηλότερη απ την κανονική στο μπουζί ή ο σπινθήρας να έρθει με μικρή καθυστέρηση για αν έρθω σε αυτά που έγραψες πριν
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-01-12, 10:27
Takisiliadis Ο χρήστης Takisiliadis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-07-2010
Μηνύματα: 96
Takisiliadis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Takisiliadis Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα έλεγα ότι συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στα συνεργία σε σχέση με την ποιότητα των ανταλακτικών.Θέλω να πω ότι πολλές φορές δεν κάνουν τις αλλαγές που λένε ότι έκαναν και κάποιες άλλες χρησιμοποιούν ανταλλακτικά που έβγαλαν από προηγούμενο πελάτη.Τα παραπάνω τα γνωρίζω από φίλους που δουλεύουν σε αντιπροσωπείες.
Θέλω ακόμη να προσθέσω ότι ο πολλαπλασιαστής δεν έρχεται σε επαφή με το μπουζί και αυτό είναι έτσι από τον κατασκευαστή,το ρεύμα λοιπόν περνά στο μπουζί με υπερπήδηση άρα μια δυσλειτουργία σε πολλαπλασιαστή μπορεί εύκολα να δημιουργήσει τάση χαμηλότερη απ την κανονική στο μπουζί ή ο σπινθήρας να έρθει με μικρή καθυστέρηση για αν έρθω σε αυτά που έγραψες πριν
Στις 25000χιλ άλλαξα μόνος μου τα μπουζί γιατί το αυτοκίνητο έκανε διακοπές και το προβλημα διορθώθηκε 100%,μετά απο 15000χιλ δηλαδή στις40000 ξανά το ίδιο, αλλάγή μπουζι και πάλι και ξανα το πρόβλημα διορθώνεται στο 100%. μετά από 1500χιλ δηλαδή στις 41500 και πάλι διακοπές.
Όταν αλλάζουμε μπουζί στην ουσία μειώνουμε την αντίσταση που πρέπει να υπερνικήσει ο πολλαπλασιαστής για να περάσει το ρέυμα.Όλα τα παραπάνω με κάνουν να πιστεύω ότι οι πολλαπλασιαστες ολοένα και χειροτερεουν για αυτό και θα τους αλλάξω
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 26-01-12, 21:03
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Takisiliadis Εμφάνιση μηνυμάτων
Στις 25000χιλ άλλαξα μόνος μου τα μπουζί γιατί το αυτοκίνητο έκανε διακοπές και το προβλημα διορθώθηκε 100%,μετά απο 15000χιλ δηλαδή στις40000 ξανά το ίδιο, αλλάγή μπουζι και πάλι και ξανα το πρόβλημα διορθώνεται στο 100%. μετά από 1500χιλ δηλαδή στις 41500 και πάλι διακοπές.
Όταν αλλάζουμε μπουζί στην ουσία μειώνουμε την αντίσταση που πρέπει να υπερνικήσει ο πολλαπλασιαστής για να περάσει το ρέυμα.Όλα τα παραπάνω με κάνουν να πιστεύω ότι οι πολλαπλασιαστες ολοένα και χειροτερεουν για αυτό και θα τους αλλάξω
σε αυτή τη θεωρία το μόνο που με προβληματίζει έιναι ότι όταν βγάζω την φύσα του βάνος εξαγωγής όλα γίνονται τέλεια σε επίπεδο καύσης....(τέλεια καύση ελάχιστα καυσαέρια-
άρα ποιότητα καυσίμου δεν παίζει σαν αιτία.)
αν αυτό το συνδυάσω με τις μαρτυρίες 2 συνεργείων, ενός εξουσιοδοτημένου και μιας αντιπροσωπείας ότι με αλλαγή εγκεφάλου όλα έστρωσαν, μάλλον συγκλίνω σε αυτήν την αιτία.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 27-01-12, 08:57
Takisiliadis Ο χρήστης Takisiliadis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-07-2010
Μηνύματα: 96
Takisiliadis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanblan Εμφάνιση μηνυμάτων
σε αυτή τη θεωρία το μόνο που με προβληματίζει έιναι ότι όταν βγάζω την φύσα του βάνος εξαγωγής όλα γίνονται τέλεια σε επίπεδο καύσης....(τέλεια καύση ελάχιστα καυσαέρια-
άρα ποιότητα καυσίμου δεν παίζει σαν αιτία.)
αν αυτό το συνδυάσω με τις μαρτυρίες 2 συνεργείων, ενός εξουσιοδοτημένου και μιας αντιπροσωπείας ότι με αλλαγή εγκεφάλου όλα έστρωσαν, μάλλον συγκλίνω σε αυτήν την αιτία.
Δεν μπορω να σου πω ότι έχεις άδικο, αυτό που μπορώ με σιγουγιά να πω είναι πως όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες παρά τα γνωστά προβλήματα του Ν43.Απ την πλευρά μου θα αλλάξω μόνος μου και τους τέσσερεις πολλαπλασιαστές, θα παρακολουθήσω την συμπεριφορά του αυτοκινήτου και θα ενημερώσω για νεότερα.Το μόνο σίγουρο είναι πως αν πάω μετά σε συνεργείο και μου πουν μπουζί ή πολλαπλασιαστες τοτε θα τα ακούσουν.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-03-12, 23:13
Takisiliadis Ο χρήστης Takisiliadis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-07-2010
Μηνύματα: 96
Takisiliadis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Takisiliadis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορω να σου πω ότι έχεις άδικο, αυτό που μπορώ με σιγουγιά να πω είναι πως όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες παρά τα γνωστά προβλήματα του Ν43.Απ την πλευρά μου θα αλλάξω μόνος μου και τους τέσσερεις πολλαπλασιαστές, θα παρακολουθήσω την συμπεριφορά του αυτοκινήτου και θα ενημερώσω για νεότερα.Το μόνο σίγουρο είναι πως αν πάω μετά σε συνεργείο και μου πουν μπουζί ή πολλαπλασιαστες τοτε θα τα ακούσουν.
Σήμερα λοιπόν άλλαξα μόνος μου και τους τέσσερις πολλαπλασιαστές.Αν και έχω κάνει μόνο 30 χιλ. θέλω να πω οτι το πρόβλημα του σκορτσαρίσματος έχει λυθεί 100%,παρότι πίεσα το αυτοκίνητο.Το κόστος και των τεσσάρων πολλαπλασιαστών 132ε
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-04-12, 23:10
sotnats316 Ο χρήστης sotnats316 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-01-2012
Μηνύματα: 5
sotnats316 is on a distinguished road
αγαπητοί φίλοι επανέρχομαι για να σας γράψω οτι οι αντιπροσωπείες ανά την Ελλάδα σε παρόμοια προβλήματα κάνουν οτι γουστάρουν. θα το αιτιολογήσω αμέσως.
εγώ σε αλλαγή 4 πολλαπλασιαστών, 4 μπουζί, διάγνωση βλάβης και τρίωρο προγραμματισμό πλήρωσα 152€.
Δυο μήνες μετά ο κολλητός μου σε 320i υποψιασμένος απο εμένα αλλά και από φίλο τεχνικό σε bmw service στην βόρεια Ελλάδα τους ετριξε τα δόντια με αποτέλεσμα να παραδεχθούν οτι δεν χρειάζεται προγραμματισμό τόσων ωρών αλλά δεν του χρέωσαν ούτε την διάγνωση (εμένα 20+φπα).
το αποτέλεσμα ήταν στην ίδια αντιπροσωπία για την ίδια βλάβη να τον χρεώσουν 67€.
η αντιπροσωπεία και τα παραστατικά είναι στην διάθεσή σας με πμ
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 19-04-12, 05:23
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sotnats316 Εμφάνιση μηνυμάτων
αγαπητοί φίλοι επανέρχομαι για να σας γράψω οτι οι αντιπροσωπείες ανά την Ελλάδα σε παρόμοια προβλήματα κάνουν οτι γουστάρουν. θα το αιτιολογήσω αμέσως.
εγώ σε αλλαγή 4 πολλαπλασιαστών, 4 μπουζί, διάγνωση βλάβης και τρίωρο προγραμματισμό πλήρωσα 152€.
Δυο μήνες μετά ο κολλητός μου σε 320i υποψιασμένος απο εμένα αλλά και από φίλο τεχνικό σε bmw service στην βόρεια Ελλάδα τους ετριξε τα δόντια με αποτέλεσμα να παραδεχθούν οτι δεν χρειάζεται προγραμματισμό τόσων ωρών αλλά δεν του χρέωσαν ούτε την διάγνωση (εμένα 20+φπα).
το αποτέλεσμα ήταν στην ίδια αντιπροσωπία για την ίδια βλάβη να τον χρεώσουν 67€.
η αντιπροσωπεία και τα παραστατικά είναι στην διάθεσή σας με πμ
Στείλε ένα πμ φίλε μου εάν είναι εύκολο!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 19-04-12, 19:47
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sotnats316 Εμφάνιση μηνυμάτων
αγαπητοί φίλοι επανέρχομαι για να σας γράψω οτι οι αντιπροσωπείες ανά την Ελλάδα σε παρόμοια προβλήματα κάνουν οτι γουστάρουν. θα το αιτιολογήσω αμέσως.
εγώ σε αλλαγή 4 πολλαπλασιαστών, 4 μπουζί, διάγνωση βλάβης και τρίωρο προγραμματισμό πλήρωσα 152€.
Δυο μήνες μετά ο κολλητός μου σε 320i υποψιασμένος απο εμένα αλλά και από φίλο τεχνικό σε bmw service στην βόρεια Ελλάδα τους ετριξε τα δόντια με αποτέλεσμα να παραδεχθούν οτι δεν χρειάζεται προγραμματισμό τόσων ωρών αλλά δεν του χρέωσαν ούτε την διάγνωση (εμένα 20+φπα).
το αποτέλεσμα ήταν στην ίδια αντιπροσωπία για την ίδια βλάβη να τον χρεώσουν 67€.
η αντιπροσωπεία και τα παραστατικά είναι στην διάθεσή σας με πμ
Οχι φίλε..
Γράψε τα πλήρη στοιχεία σου, και βάλε σε κοινή θέα τα παραστατικά..
Στα κρυφά δουλειά δε γίνεται..
Μόνο που θα το κάνεις, μόλις κάποιος admin θα μας δώσει την έγκριση..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-04-12, 21:34
sotnats316 Ο χρήστης sotnats316 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-01-2012
Μηνύματα: 5
sotnats316 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι φίλε..
Γράψε τα πλήρη στοιχεία σου, και βάλε σε κοινή θέα τα παραστατικά..
Στα κρυφά δουλειά δε γίνεται..
Μόνο που θα το κάνεις, μόλις κάποιος admin θα μας δώσει την έγκριση..
Φιλαράκι δεν κρύβω κάτι, τα παραστατικά μπορώ να τα ανεβάσω όχι όμως τα προσωπικά μου στοιχεία.
μη τρελαθούμε, δεν βοηθάει σε τίποτα. το παραπάνω το έγραψα για να ανοίξω τα μάτια όσων αντιμετωπίζουν πρόβλημα.(αυτός δεν είναι ένας από τους λογούς ύπαρξης αυτού του forum??) αν ήθελα να κατηγορήσω θα το έκανα άμεσα και δεν θα έλεγα για πμ και λαλακιες
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 20-04-12, 09:09
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Υπάρχει η ενότητα ''Εμπειρίες'' που μπορεί κάποιος να αναφέρει τα καλά ή κακά περιστατικά που θέλει να μοιραστεί.

Αυτή η ενότητα υπόκειται σε αυτούς τους κανόνες για να δημοσιευτεί νέο θέμα ή μήνυμα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.