Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-04-12, 22:10
arci Ο χρήστης arci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-11-2006
Μηνύματα: 70
arci is on a distinguished road
Ομάδα που κερδίζει, δεν αλλαζει λένε.....αφού σε ικανοποιούν και προφανώς δε το πολυκυνηγας, και αντικειμενικά δεν είναι αυτός ο προορισμός του συγκεκριμένου αυτοκινήτου, γιατι να κοπανιεσαι άσκοπα...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-04-12, 11:09
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα πηγαινα στο εξειδικευμένο που είμαι πελάτης (ευχαριστημένος), χωρίς να ψάχνω πολύ πολύ...

Αν είσαι ευχαριστημένος από το συνεργείο σου, για τοποθέτηση, ευθυγράμμιση, βάλτα.
Αλλιώς πρέπει να αρχίσεις να ρωτάς....Πιθανότατα χάνοντας 2-3 μερες από τη δουλειά σου και ξοδεύοντας ένα 100ρικο σε βενζίνη.

Μπορεί να βρείς φτηνότερα. Επειδή τα αμορτισέρ είναι κάτι που υπάρχει σε στοκ συνήθως στη BMW Hellas, πάρε και σε αντιπροσωπεία, αλλά μην ξεχνάς και την τοποθέτηση-ευθυγράμμιση (μήπως δεν στην πούν στην τιμή).

Μπορείς φυσικά και σε διάφορα μαγαζιά να ρωτήσεις για aftermarket αμορτισέρ αν σε ενδιαφέρουν. Εγώ ποτέ πια όμως...μόνο OEM.
Δεν έχεις Μαρακάκη πλέον Δημήτρη ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-04-12, 11:13
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εγώ έχω Μαρακάκη (από τον Ζευγόλη), αλλά είναι λίγο δύσκολο να πειστεί κάποιος για το πόσο καλά είναι αν δεν αποκτήσει προσωπική εμπειρία...

Βάζοντας βέβαια μαμά...διατηρείς την πιθανότητα να τα κάνεις Μαρακάκη

Τα μαμά είναι υπεραρκετά για το δρόμο. Του Μαρακάκη είναι πολύ άνετα, σχεδόν όπως τα μαμά, αλλά αν δείς πόσο σφίγγουν στην πίεση, το δέχεσαι.
Αλλά με τα μαμά το αυτοκίνητο κινείται τέλεια εώς και σε πολύ γρήγορο ρυθμό, και είναι σαν να κινείσαι στα σύννεφα

Για την ιστορία πάντως, εγώ ότι αυτοκίνητο και να έχω/πάρω, εκεί θα πάω να φτιάξω τα μαμά αμορτισέρ του.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 18-04-12 στις 11:19
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-04-12, 11:19
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Α, οκ, έτσι όπως το γραψες θεώρησα οτι έβαλες οεμ πάλι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-04-12, 14:08
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ έχω Μαρακάκη (από τον Ζευγόλη), αλλά είναι λίγο δύσκολο να πειστεί κάποιος για το πόσο καλά είναι αν δεν αποκτήσει προσωπική εμπειρία...

Βάζοντας βέβαια μαμά...διατηρείς την πιθανότητα να τα κάνεις Μαρακάκη

Τα μαμά είναι υπεραρκετά για το δρόμο. Του Μαρακάκη είναι πολύ άνετα, σχεδόν όπως τα μαμά, αλλά αν δείς πόσο σφίγγουν στην πίεση, το δέχεσαι.
Αλλά με τα μαμά το αυτοκίνητο κινείται τέλεια εώς και σε πολύ γρήγορο ρυθμό, και είναι σαν να κινείσαι στα σύννεφα

Για την ιστορία πάντως, εγώ ότι αυτοκίνητο και να έχω/πάρω, εκεί θα πάω να φτιάξω τα μαμά αμορτισέρ του.
Mετά από 3 υπερευχαριστημένους ιδιοκτήτες-φίλους που έφτιαξαν εκεί τα 4 αυτοκίνητά τους, και κατόπιν της δικής σου μαρτυρίας (αν και τον έχω γνωρίσει προσωπικά...) η επόμενη φορά στην ti θα είναι Μαρακάκης, δεδηλωμένα. Ο Μάστορας κάνει εξαιρετική δουλειά!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-04-12, 15:47
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
Mετά από 3 υπερευχαριστημένους ιδιοκτήτες-φίλους που έφτιαξαν εκεί τα 4 αυτοκίνητά τους, και κατόπιν της δικής σου μαρτυρίας (αν και τον έχω γνωρίσει προσωπικά...) η επόμενη φορά στην ti θα είναι Μαρακάκης, δεδηλωμένα. Ο Μάστορας κάνει εξαιρετική δουλειά!
Δηλαδή μέσα σε 3 ώρες έπεισα 2 φίλους να κρατήσουν τα BMW τους? Κλείνουν τα πωλητήρια θρεντ?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-04-12, 15:52
arci Ο χρήστης arci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-11-2006
Μηνύματα: 70
arci is on a distinguished road
Εγω παιδιά έχω ακούσει πάρα πολύ καλά σχόλια για τα αμορτισερ by μαρακακης αλλά..... Δεν έχουν καθόλου διάρκεια.....και επειδή δε μιλάμε για track day car..... θα το σκεφτόμουν, δυν του οτι τα θεωρώ πολύ ακριβα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-04-12, 16:56
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Αυτό σε μένα τουλάχιστον δεν ίσχυε. Σίγουρα κράτησαν 60-70κ χλμ, για μετά δε θυμάμαι είναι η αλήθεια + το κόστος ανακατασκευής ήταν 250 ευρώ ή κάτι τέτοιο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-04-12, 17:12
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Συγνώμη, τα μαμά αμορτισέρ ή τα aftermarket πόσο νομίζετε ότι κρατάνε?
Τα αφτερμαρκετ κορυφαίας εταιρείας πάντως τα τελευταία χρόνια είναι πιο πιθανό να σου κλατάρει κάποιο πριν φτάσουν να ''πέσουν''...

Βάλτε ΟΕΜ, είναι ότι χρειάζεται ένα BMW καθημερινά και για γρήγορη οδήγηση.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-04-12, 17:17
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
Αργύρη, οι 3 φίλοι μου έχουν-είχαν από πολύ λίγα έως 80-90000 χλμ , χωρίς ουσιαστικά προβλήματα απόδοσης

Κάπου τόσο κρατάνε και τα aftermarket, μήν κοροιδευόμαστε...

Dim
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.