Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 02-01-10, 20:56
Mitzi8ras Ο χρήστης Mitzi8ras δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Μηνύματα: 33
Mitzi8ras is on a distinguished road
το αμαξι το πηρα χθες και δεν κινειται!θελει επισκευες...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-01-10, 21:04
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
off topic:ανεβασε και καμια φωτογραφια να δουμε και το αμαξι
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-01-10, 21:06
Mitzi8ras Ο χρήστης Mitzi8ras δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Μηνύματα: 33
Mitzi8ras is on a distinguished road
Θα ανεβασω απο αυριο γιατι τωρα βιαζομαι λιγακι.ειναι 518 του 95' με ηλιοροφη κ ξυλινο ταμπλο!απο βδομαδας ξεκιναω τα μαζεματα (βαψιμο,αλλαγη ταπετσαριας κλπ).
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-01-10, 19:18
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Ναι είναι μεγάλα.... αλλά δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς.... αφού τις πήρες τις ζάντες θα τις φορέσεις με λαστιχάρες. Και πάλι, ναι είναι μεγάλα αλλά σκέψου ότι τέτοια φοράνε από το εργοστάσιο και κάτι 1400 με κάτω από 100 άλογα σε σουπερμίνι αυτοκίνητα... οπότε μη στεναχωριέσαι.
Στις 3άρες μπαίνουν 225/45-17 στις 5άρες 235/45-17. Σε συμφέρει όμως να βάλεις 225 που είναι και πιο συνηθισμένο άρα περισσότερες επιλογές και φτηνότερα για να είναι ένα τσικ πιο κοντή η συνολική σχέση μετάδοσης ώστε να εξουδετερώσεις κάπως τις αντιστάσεις. Οι οποίες δεν προκύπτουν τόσο από τα 2-3 εκατοστά πέλματος αλλά από την αύξηση του βάρους μη αναρτημένης μάζας και την αλλαγή της κατανομής βάρους προς την περιφέρεια του τροχού αυξάνοντας την στροφική αδράνεια του τροχού.
Αλλά αφού κοιτάς για να το φτιάξεις με όποιες ζάντες και να βάλεις σύντομα θα ανακαλύψεις ότι το βασικό πρόβλημα του αυτοκινήτου είναι ο κινητήρας.... θα χρειαστείς μεγαλύτερο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη onyx : 03-01-10 στις 19:22
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-01-10, 18:49
Mitzi8ras Ο χρήστης Mitzi8ras δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Μηνύματα: 33
Mitzi8ras is on a distinguished road
φιλε ονυξ το γνωριζω αυτο!δυστυχως ομως την επισκεθη του 518 τν πληρωνει ο πατερας μου γιατι ειναι νεος οδηγος!δεν εχω πολλυ μεγαλο ποσο να διαθεσω!κ εκτος αυτου υπαρχει και το θεμα του οτι ο πατερας μου δεν μου εμπιστευεται περισοτερα αλογα λογου παλιοτερου ανεντιμου βιου!(εχς κανει κ εγω σαν εφηβος τις τρελες μου)Ασε που κ με τα νεα τελη το μεγαλυτερο μοτερ ειναι επιπλεον εξοδα!οποτε εκεινο που σκεφτομαι να κανω για να γινει λιγο πιο αναλαφρο το μοτερ ειναι ενα φιλτρο αερα και καμια εξατμιση(βολικο κ οικονομικο θα ηταν αν εβρισκα και μεταχειρισμενη την εξατμιση)!αυτα για αρχη κ μετα βλεπουμε!εξαλου εχω και ενα 520ι μοτερ απο γερμανια που ομως δεν εχω τα χαρτια του κ ετσι δεν περναει ΚΤΕΟ!οποτε αυτο για τωρα το ξεχναμε!εσυ τι θα μου προτεινες σαν παλιοτερος και πιο εμπειρος να κανω στο 518 μοτερ ωστε να ανεβει λιγο? περιμενω με πολυ ανυπομονησια την απαντηση σου γιατι με καιει το θεμα να το κανω αμμεσα
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 05-01-10, 13:27
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Με τον υπάρχοντα κινητήρα δεν αξίζει να βάζεις φίλτρα κι εξατμίσεις.... Μόνο αν έπαιζες και με εκκεντροφόρους αλλά πραγματικά δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο.
Είναι ένα μεγάλο αυτοκίνητο, με αδύναμο σχετικά κινητήρα. Το μεγάλο μεταξόνιο σε προστατεύει από απότομα τετακέ. Φρόντισε την ασφάλειά σου (φρένα, λάστιχα και αναρτήσεις) και επένδυσε σε λάστιχα και βενζίνη, γράψε χλμ και αν μπορείς και σε πίστα για να μάθεις να οδηγάς καλά. Να μάθεις καλές γραμμές για να κρατάς τη φόρα σου στις στροφές.
Μετά θα είναι καιρός για περισσότερη δύναμη και όχι τώρα...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-01-10, 15:25
Mitzi8ras Ο χρήστης Mitzi8ras δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Μηνύματα: 33
Mitzi8ras is on a distinguished road
Ενταξει μην φανταστεις!τοσο καιρο οδηγουσα ενα SUZUKI Swift Sport!Μπροστα κινηση και γρηγορο σχετικα!Την μπροστα κινηση την ειχα μαθει καλα και το πηγαινα λιγο γα***ντας.Ειχα μαθει και το πλαγιαζα πολθ ευκολα με συμπλεκτη!Δεν ειναι δηλαδη οτι δεν μπορω να κρατησω παραπανω αλογα και να τα κουμανταρω!απλα πισω κινηση δεν εχω ξανα οδηγησει!θα μου φανει πολυ αργο το 518 μετα το 120 αλογα 800 κιλα SUZUKI!για αυτο και θελω να κανω εστω κατι λιγο να μου δωσει λιγο ωθηση στο αμαξακι!ενα λιγο πιο ελκυστικο ηχο βρε αδερφε!Αν παιξω με εκκεντροφορους τι μπορω να κερδισω σε αποδοση?και ποσο λες να μου στιχισει?
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 05-01-10, 23:04
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Πολύ ψάχνεσαι, θέλεις και βόδι(!) κιτ κλπ. Νομίζω όμως ότι ψάχνεσαι λάθος...
Καλύτερα από ζάντες, εμφάνιση κλπ θα είναι να βάλεις τον δίλιτρο που ήδη έχεις.... Κι ας πληρώνεις και το σήμα.... πιο φτηνά θα σου βγει από τον κακό δρόμο που πας να πάρεις!!
Αλλιώς για τα λεφτά που θέλεις να δώσεις γενικά θα σου έλεγα να πουλήσεις την 5άρα και να πάρεις μια καλή 3άρα Ε30 ή Ε36. Πιο μαζεμένο, πιο ελαφρύ, πιο διασκεδαστικό και πιο πολλά και φτηνά πράγματα... Ή πάρε ένα μικρό τουρμπάκι, κανένα μτχ Ibiza κλπ.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-01-10, 11:31
Mitzi8ras Ο χρήστης Mitzi8ras δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2009
Μηνύματα: 33
Mitzi8ras is on a distinguished road
οχι και ΙΒΙΖΑ ρε ονυξ!το μοτερ το 2λιτρο δεν εχω τα χαρτια του γιατι ειναι απο αμαξι με ξενα νουμερα που αγορασα για ανταλακτικα!οποτε το αμαξι θα ειναι φουλ παρανομια!ασε που θα φαω πολλα λεφτα για εργασιες!(βγαλε και τα 2 μοτερ,τοποθετησε το 2λιτρο κλπ)!Το αμαξι αμα το πουλησω ως εχει και δεν το φτιαξω δεν πιανει πανω απο 2500 ευρω!οποτε καλυτερα να ριξω 4-5 χιλιαρικα στο 518 και να εχω ενα κλασσικο αμαξι που θα ειναι στην πενα!οποτε οτι κανω θα το κανω πανω στην 518 που εχω και πολλα καβατζα ανταλακτικα απο το 520 που πηρα πολυ φθηνα γιατι ειχε ξενα νουμερα...απλα θελω αποψεις του τι ειναι το αποδοτικοτερο και φθηνοτερο να κανω πανω στο 518 μοτερ...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-01-10, 11:39
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mitzi8ras Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι και ΙΒΙΖΑ ρε ονυξ!το μοτερ το 2λιτρο δεν εχω τα χαρτια του γιατι ειναι απο αμαξι με ξενα νουμερα που αγορασα για ανταλακτικα!οποτε το αμαξι θα ειναι φουλ παρανομια!ασε που θα φαω πολλα λεφτα για εργασιες!(βγαλε και τα 2 μοτερ,τοποθετησε το 2λιτρο κλπ)!Το αμαξι αμα το πουλησω ως εχει και δεν το φτιαξω δεν πιανει πανω απο 2500 ευρω!οποτε καλυτερα να ριξω 4-5 χιλιαρικα στο 518 και να εχω ενα κλασσικο αμαξι που θα ειναι στην πενα!οποτε οτι κανω θα το κανω πανω στην 518 που εχω και πολλα καβατζα ανταλακτικα απο το 520 που πηρα πολυ φθηνα γιατι ειχε ξενα νουμερα...απλα θελω αποψεις του τι ειναι το αποδοτικοτερο και φθηνοτερο να κανω πανω στο 518 μοτερ...
Το αυτοκίνητο το αγόρασες χωρίς κανένα αποδεικτικό?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.