Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-02-10, 17:21
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Τελικά είναι η πλακέτα του ABS. Και τώρα καμιά ιδέα που μπορώ να βρω πλακέτα σε προσιτή βέβαια τιμή HEEEEELLLLPPPPPPPP
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-02-10, 09:15
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
μην κοιτας για πλακετα μεταχειρα.......παρε καινουρια,ειδαλλως το ρισκο ειναι πολυ μεγαλο.
τα 400 που σου ειπα ειναι απο τριτο εμπορο.στην αντιπροσωπια δεν ξερω ποσο παει,αλλα για να βρεις κατω απο 400,πρεπει να ψαξεις αρκετα.............
γαματη ζημια τελικα η πλακετα του αβς.δεν περνει επισκευη??????????????????? αναρωτιεμαι τι χαλαει εκει μεσα και δεν επιδιορθωνεται.αν ειναι για καμια αντισταση-πυκνωτη-γεφυρα-κλπ-κλπ να σκαμε το 400αρι,ειμαστε κοροιδα.........αν εισαι σαλονικα,θελω να παρεις την χαλασμενη και να την τσεκαρω.......ετσι απο περιεργεια.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-02-10, 09:23
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Αν εισαι Αθηνα πες μου να σου στειλω πμ με μαγαζι με ανταλλακτικα για να μη το ποσταρω δημοσια και φανει διαφημιση.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-02-10, 12:50
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Όχι παιδιά είμαι ολίγων τι ποιο μακριά Έβρο
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 20-02-10, 12:57
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Γιάννη!! Στείλε μου αν είναι με pm το Τηλ αυτού από Αθήνα αν μπορεί να με βοηθήσει και να μου το επισκευάσει γιατί και τα 400 αέρα δεν είναι ότι καλύτερο στης μέρες μας
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-02-10, 19:34
bmw520tasos Ο χρήστης bmw520tasos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Μηνύματα: 24
bmw520tasos is on a distinguished road
φιλε βαγγελη μου ετυχε το ιδιο πριν καμια βδομαδα αναψαν το λαμπακι abs και αντισπιν.Το πιγα σε κατι φιλους με συνεργειο και τελικα ηταν ο αισθητηρας(ειναι ενα καλοδιο 40 ποντους περιπου και απο την μια μερια εχει μια φισα και απο την αλη καταληγη σε μια αλη φισα με δυο καλωδια)στο δικο μου ηταν κομενο το ενα απο τα δυο καλωδια.Περιμενω καινουργιο αισθητηρα με κοστος περιπου στα 50 ευρω
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-03-10, 18:49
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Τάσο έκανα έλεγχο και τους 4 αισθητήρες και είναι καλοί άρα πάμε μονάδα ABS
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-03-10, 19:52
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
ειχα κ εγώ το ίδιο πρόβλημα .λαμπάκια abs antispin κ χειρόφρενο μόνημα αναμένα...παιζει να είναι κομμένη κ η θύρα Can low Ή η hight, εμένα στο 46άρι μου ειχε κοπέι κ αυτή κ δέν είχα επικοινωνία με τη μονάδα abs. τελικά το εφτιαξα μαζί με τον αισθητήρα του καθήσματος τον προεντατήρα της ζώνης κ μου πήγε 500 euro.. πολλά μέν αλλα ησύχασα...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-03-10, 20:00
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bagelhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Τάσο έκανα έλεγχο και τους 4 αισθητήρες και είναι καλοί άρα πάμε μονάδα ABS
Βαγγέλη, η μονάδα βγαίνει πανεύκολα. Ξεβύδωσε το καπάκι της (το επίπεδο) Μέσα θα δεις ένα σε από περίπου 6 λαμάκια με πλατίνα στην άκρη τους. Αν οι πλατίνες είναι πεσμένες τότε φταίει η μονάδα. Αυτό είναι το πρόβλημα. Αν βρεις μεταχρειρισμένη με κανα κατόμπαλο απλά άνοιξε το καπάκι και δες τις πλατίνες. Σύγκρινέ τις με τις δικές σου. Αν έχουν ψωμί μη φοβηθείς, βάλτο. Η ζωή της μονάδας είναι σίγουρη για 150.000 κm . από κει και μετά είναι υποκείμενη.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-03-10, 20:08
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Βαγγέλη, η μονάδα βγαίνει πανεύκολα. Ξεβύδωσε το καπάκι της (το επίπεδο) Μέσα θα δεις ένα σε από περίπου 6 λαμάκια με πλατίνα στην άκρη τους. Αν οι πλατίνες είναι πεσμένες τότε φταίει η μονάδα. Αυτό είναι το πρόβλημα. Αν βρεις μεταχρειρισμένη με κανα κατόμπαλο απλά άνοιξε το καπάκι και δες τις πλατίνες. Σύγκρινέ τις με τις δικές σου. Αν έχουν ψωμί μη φοβηθείς, βάλτο. Η ζωή της μονάδας είναι σίγουρη για 150.000 κm . από κει και μετά είναι υποκείμενη.
Από ότι κατάλαβα λες τον εγκέφαλο της bosch με της 6 τορξ βιδούλες και την οριζόντια Βήσα αλλά δεν κατάλαβα που βρίσκετε αυτό: (Μέσα θα δεις ένα σε από περίπου 6 λαμάκια με πλατίνα στην άκρη τους)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.