Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 08-01-11, 12:34
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eγω με τα ελατηρια τα H&R ημουν σε υψη 560mm μπροστα και 530mm πισω,αρα συμφωνα με TIS ειχα 4.5cm χαμηλωμα μπροστα και 1.5cm πισω με 17αρες.Πισω ηταν σαν το δικο σου.Μπροστα λιγο περισσοτερο νομιζω.Για μετρα τ'αμαξι σου σε απολυτη ευθεια και γραψε μας τι αποστασεις εχεις(κατω χειλος ζαντας-αρχη χειλους φτερου)
Τα HßR που είχες τι χαμήλωμα έδιναν κανονικά όταν τα αγόρασες? Άσε το TIS γιατί στο πίσω μέρος λίγο περίεργα μας τα λέει...


Όσο για τους 5,5 πόντους πίσω που βρήκα είναι είναι ανώτατη μπακαλική! Δεν ισχύει... :P
Βάση ΤIS για 16άρες είμαι 5,5 μπροστά και 1,5 πίσω χαμηλωμένος. Κάπου σε αυτό το thread τα είχα γράψει τα νούμερα και ήταν από επίπεδη μέτρηση στο γκαράζ μου. Για ακρίβεια 5,7 μπροστά και 1,3 πίσω... Αυτο το πίσω δεν υπάρχει όμως και ανέφερα το γιατί!
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 08-01-11, 22:55
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Εχουμε χασει την μπαλα με το TIS.....Εγω Δευτερα παντως παω για ρυθμισμα και σκεφτομαι να το κανω μπροστα 550(5.5cm χαμηλωμα) και πισω 520(2.5cm χαμηλωμα) απο εργοστασιακο με 17αρες παντα....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 09-01-11, 13:34
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Mike μήπως θυμάσαι ποιά H&R είχες? Τα sport με το νορμάλ χαμήλωμα (38mm-25mm μπρος/πίσω) χρώματος μαύρου ή τα race (510mm/32mm) χρώματος κόκκινου? Ή κανένα από αυτά???

Για βοήθεια δες παρακάτω!
http://hrsprings.com/scripts/appguid...Find3&MakeID=4
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 09-01-11, 14:32
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
T'αμαξι ειχε κατσει σε υψος 560-530 με 17αρες δλδ 4.5cm μπροστα και 1.5cm πισω.Ειναι μωβ τα ελατηρια και γραφουν H&R πανω.....Παντως βλεπω οτι υπαρχουν και μπλε ελατηρια.Ισως το χρωμα να εξαρταται και απ'τον χονδρεμπορα ή την εποχη που βγηκαν.Τοτε που τα πηρα εγω μπορει να'τανε μωβ μετα κοκκινα ή μπλε και παει λεγοντας.....Οπως και η δικια μου η D2 ειναι τωρα μαυρη με μωβ και του fairytale ειναι ασημι με μωβ.Παλιοτερα μια Osrav Coilover που'χα στο Punto GT μου την παρηγγειλα σε οτι χρωμα ηθελα....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stunt Mike : 09-01-11 στις 14:35
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 09-01-11, 15:51
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Μιας και έχω φορέσει και εγώ στο δικό μου Ε36 ελατήρια της Η&R στο παρελθόν να πω ότι το Sport Spring kit ήταν κόκκινα και το Sport Cup Kit μαύρα.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 10-01-11, 17:35
Το avatar του χρήστη Chris316
Chris316 Ο χρήστης Chris316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-01-2007
Μηνύματα: 586
Chris316 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eγω με τα ελατηρια τα H&R ημουν σε υψη 560mm μπροστα και 530mm πισω,αρα συμφωνα με TIS ειχα 4.5cm χαμηλωμα μπροστα και 1.5cm πισω με 17αρες.Πισω ηταν σαν το δικο σου.Μπροστα λιγο περισσοτερο νομιζω.Για μετρα τ'αμαξι σου σε απολυτη ευθεια και γραψε μας τι αποστασεις εχεις(κατω χειλος ζαντας-αρχη χειλους φτερου)

Ρε συ Mike... Κάτι περίεργο παίζεται με τα νούμερα έτσι όπως τα βλέπω να τα γράφετε... Μου φαίνεται ότι αυτό το TIS αντί να μας τα ξεδιαλύνει μας τα έμπλεξε χειρότερα... Και για να μακρηγορώ πάρτε και τα δικά μου νούμερα και ο Θεός μαζί μας.... 572 μπροστά δλδ περίπου 4,5-5 πόντους.......
Και κάπου εδώ αρχίζουν τα περίεργα... 547 πίσω αριστερά και 562 πίσω δεξιά δλδ 3 πόντους στη μια πλευρά και 4 στην άλλη?????? Μάλλον τα έχουν φτύσει τελείως τα πίσω αμορτισέρ εεε???
__________________
Όταν ήμουν μικρός ήθελα να μάθω να καταλαβαίνω τους ανθρώπους.
Τώρα που το μαθαίνω θα προτιμούσα να ήμουν μικρός...
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 10-01-11, 18:20
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
καλησπερα παιδια φιλε μου αυτο το προβλημα το εχει κια ενασ φιλοσ απο την μια ειναι ποιο χαμυλο απο την αλη το κανει αυτο αν παταει καπου σε ανομαλο εδαφοσ αυτο κανει αλα για να το κανει πρεπει να ειναι χαλια τα αμορτησερ και τπου φιου μου ειναι χαλια αν βαλεισ καινουρια και ποιο σκλυρα ελΑΤΗΡΙΑ θα δυχνει παντου το ιδιο κια εμενα αυτο μου ειπαν τα παιδια
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 10-01-11, 18:41
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
T'αμαξι ειχε κατσει σε υψος 560-530 με 17αρες δλδ 4.5cm μπροστα και 1.5cm πισω.Ειναι μωβ τα ελατηρια και γραφουν H&R πανω.....Παντως βλεπω οτι υπαρχουν και μπλε ελατηρια.Ισως το χρωμα να εξαρταται και απ'τον χονδρεμπορα ή την εποχη που βγηκαν.Τοτε που τα πηρα εγω μπορει να'τανε μωβ μετα κοκκινα ή μπλε και παει λεγοντας.....Οπως και η δικια μου η D2 ειναι τωρα μαυρη με μωβ και του fairytale ειναι ασημι με μωβ.Παλιοτερα μια Osrav Coilover που'χα στο Punto GT μου την παρηγγειλα σε οτι χρωμα ηθελα....
ρε mike..να φερω κατι μπετοβεργες απο την οικοδομη να πονταρουμε και το αμαξι και μετα παμε για πρωταθλημα...αχαχχχαχχχχχαχχαχαχα...εκει να δεις στησιμο!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 10-01-11, 21:45
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε συ Mike... Κάτι περίεργο παίζεται με τα νούμερα έτσι όπως τα βλέπω να τα γράφετε... Μου φαίνεται ότι αυτό το TIS αντί να μας τα ξεδιαλύνει μας τα έμπλεξε χειρότερα... Και για να μακρηγορώ πάρτε και τα δικά μου νούμερα και ο Θεός μαζί μας.... 572 μπροστά δλδ περίπου 4,5-5 πόντους.......
Και κάπου εδώ αρχίζουν τα περίεργα... 547 πίσω αριστερά και 562 πίσω δεξιά δλδ 3 πόντους στη μια πλευρά και 4 στην άλλη?????? Μάλλον τα έχουν φτύσει τελείως τα πίσω αμορτισέρ εεε???
To εδαφος πρεπει να'ναι τελειως επιπεδο για να'σαι σιγουρος οτι κανεις σωστη μετρηση.Παντως 1.5 ποντος διαφορα απο πλευρα σε πλευρα δεν ειναι φυσιολογικος...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 10-01-11, 21:47
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε mike..να φερω κατι μπετοβεργες απο την οικοδομη να πονταρουμε και το αμαξι και μετα παμε για πρωταθλημα...αχαχχχαχχχχχαχχαχαχα...εκει να δεις στησιμο!!!!
Να σου πω,μην το γελας καθολου φιλε!!!Ακαμπτο δεν το θελουμε?Πονταρισμα,κλουβι μεσα και μπετοβεργα αντιστρεπτικη για πιστα μονο.....Με το κιλο!!!!
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.