Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-09-04, 07:49
Το avatar του χρήστη Ray
Ray Ο χρήστης Ray δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 121
Ray is on a distinguished road
Γιατί το ζαλίζουμε? Ας το φτιάξετε το Μ-site να δούμε τι κίνηση θα έχει...

Ντάξει ΑΜΑ είναι τόσοι πολλοί οι ιδιοκτήτες original Μ όπως ανέφερε κάποιος και ΑΜΑ μπαίνουν στο Net τακτικά, δικαιολογείται αυτό το site...

Όλα σχετικά! Απλά άμα είναι έτσι δεν θα ήταν κακή ιδέα να φτιάχναμε κι ένα 316 site Πιο πολύ κοσμάκη θα μαζέψει
__________________
If you cant run fast with 100HP,
500HP wont make a difference...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-09-04, 08:29
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
γιατι??

Μολις τωρα καταλαβα την υπαρξη του συγκεκριμενου forum και δεν βλεπω την λογικη του!!!!
Καταρχας δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος εδω που να μην θελει να αποκτησει ενα Μ. Προσωπικα εχω 316 αλλα σε λιγο καιρο (αν ολα πανε καλα) θα αποκτησω μια Μ. ΑΝ ομως δημιουργηθει ενα τετοιο forum και εγω εχω ενα Μ δεν θα γινω μελως σε καμια περιπτωση. Γιατι εδω ΗΜΑΣΤΕ ΠΑΡΕΑ με ΕΥΓΕΝΗ ΑΜΥΛΑ που κοιταει να περνει ΚΑΛΑ και οχι να κανει ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ. Κοιταει να ανταλαζει αποψεις και συμβουλες και να δινει βοηθεια σε αυτους που την θελουν ! Εχω αρκετο καιρο εδω και ξεκινησαμε με την ιδεα οτι ημαστε μια παρεα με καλα φιλαρακια που περνανε καλα και γουσταρουν! και αυτες οι ιδεες περι forum δεν υπηρχαν και δεν υποστιριζονται απο τους περισσοτερους εδω. Δεν πρεπει να ξεχωριζουμε τους ΚΑΤΟΧΟΥΣ των αυτοκινητων αναλογα με τα κυβικα τους απλα να τους ενονουμε με το κοινο ενδιαφερον το αυτοκινητο. ΔΕΝ εχει σημασια το αμαξι αλλα ο οδηγος του. Λαμπρο παραδηγμα ειναι οτι εχω δει πολλες φορες το εργο του ακριβοπληρωμενου 2,5λιτρου ε46 να λιωνει λαστοιχακι για να καταφερει να περασει το μαματο 316!!!! οχι γιατι δεν ειναι καλο και γρηγορο το αμαξι αλλα γιατι ο ΟΔΗΓΟΣ (δηλαδη Ο ΚΑΤΟΧΟΣ με αλλα λογια) ειναι ΓΚΑΣΜΑΣ (να μην πω τιποτα αλλο) αυτος που μας ενδιαφερει τελικα.....................

ας ισιοσουμε λιγακι..
ετσι???......
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-09-04, 08:48
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από saudi
Πως θα σας φαινόταν η ιδέα του να υπάρχει ένα site μόνο για αυτοκίνητα BMW M?

Μιλάμε πάντα για original και ότι Μ...??
Νομίζω πως πρώτα πρέπει κανείς να σκεφτεί ποιός είναι ο λόγος ύπαρξης ενός club, και αφού είναι αυτό ξεκάθαρο, να σκεφτεί αν ο διαχωρισμός M-nonM θα βοηθήσει να πετύχει το club τους στόχους του.

Καταλαβαίνω και φυσικά δέχομαι οτι τα M είναι "διαφορετικά" από τα κοινά BMW, αλλά δεν καταλαβαίνω τί διαφορετική δραστηριότητα θα έχει ένα club με M από ένα club BMW.

Τέλος, πόσο απόλυτο μπορεί να είναι το κριτήριο αποδοχής κάποιου ώς μέλος; Θα μπορεί ο Χ με το X5 4.8is να μπεί; ο Υ με το 645Ci; O Z με το Z8;

Απλά η άποψή μου είναι οτι το club είναι για να φέρει κοντά ανθρώπους με τα ίδια ενδιαφέροντα και την ίδια "βίδα", ανεξάρτητα με το αν όλοι έχουν την οικονομική άνεση να ικανοποιήσουν τη "βίδα" τους αυτή.

Για εμένα, ο Χ που έχει Μ3 και ο Υ που θέλει Μ3 αλλα δεν έχει λεφτά να την αγοράσει, είναι ακριβώς το ίδιο και τους θέλω και τους δύο στη παρέα μου.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-09-04, 10:26
Το avatar του χρήστη MPOWER
MPOWER Ο χρήστης MPOWER δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 931
MPOWER will become famous soon enoughMPOWER will become famous soon enough
Οφείλω να ομολογίσω οτι ο mpikounis με έχει καλύψει σχεδόν σε όλα! Παραμένουν όμως κάποιες απορρίες Μόνο Μ? γιατί? Όντως διαφέρουν...αλλά τα μετατροπή γιατί όχι? επειδή δεν έχουν τον σωστό αριθμό πλαισίου, ή επειδή οι ιδιοκτήτες τους έχουν πληρώσει λιγότερα ίσως?
Αν λοιπόν είναι επειδή έχουν πληρώσει λιγότερα, αυτός που (όπως ανέφερε και ο mpikounis) έχει το Χ5 ή το 645 cabrio, ή ακόμα καλύτερα το 3,0 CSL τί να σκεφθεί?
__________________
ΟΥΔΕΙΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-09-04, 10:31
Το avatar του χρήστη M5-Matzos
M5-Matzos Ο χρήστης M5-Matzos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Μηνύματα: 139
M5-Matzos is on a distinguished road
Wink

Δεν το βρίσκω αναγκαίο, νομίζω ότι το forum μας μπορεί να καλύψει άνετα και τις ανάγκες ενός ιδιοκτήτη Μ.
__________________
Dear Lord why my M5 has been crashed ?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-09-04, 11:18
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
ΧΟΝΤΡΟΣ

Εγω που εχω και τα λεφτα και την διαθεση :p να παρω Μ αλλα λογω FAT δεν χωραω στα μπακετ οποτε δεν αγοραζω M, μπορω να ειμαι σε αυτο το νεο club ?
__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-09-04, 11:44
Alexandros Ο χρήστης Alexandros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-05-2004
Μηνύματα: 15
Alexandros is on a distinguished road
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Z3 Fat Bastard
Εγω που εχω και τα λεφτα και την διαθεση :p να παρω Μ αλλα λογω FAT δεν χωραω στα μπακετ οποτε δεν αγοραζω M, μπορω να ειμαι σε αυτο το νεο club ?
Κάπου ακουσα οτι εκτός απο το οτι δεν χωραει ο Κ...ος σου στο μπακετ δεν χωρανε και οι πατούσες σου στις πεταλιέρες!!! αληθεύει? Με όλο το θάρρος έτσι!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-09-04, 17:04
Το avatar του χρήστη laMePOWER
laMePOWER Ο χρήστης laMePOWER δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-05-2004
Μηνύματα: 14
laMePOWER is on a distinguished road
apories

M&M ?? pou? pou?...

8a parw ton oMation Mou k 8a fygw... apo auto to Meros...

Diladi edw einai gia autous pou exoun BMW i gia autous pou exoun vida laskarismeni?? giati prepei na exeis M? Mipws osoi den exoun M 3eroun pio polla apo autous pou exoun...
To Z3M einai M i Z? to MX5 einai M? to MSc den einai ptyhio? mipws prepei na exw kai Master?? exw MBA, Metraei??

To M or not to M?
__________________
Holly cow I think my hair iz on fire...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-09-04, 17:14
saudi Ο χρήστης saudi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 14
saudi is on a distinguished road
Εγώ πάντος δεν συμφωνώ με την δημιουργεία ενός τέτοιου club.

Απλά κάποιος που μπορεί να το κάνει θα είναι πιο εύκολο για εμάς στο bmw-motorsport να τους καλέσουμε σε ένα meeting μας.

Θα βρούμε αυτόν άμα το φτιάξει και θα έχουμε μια καλή επαφή. Πάντος δεν είναι και πολύ καλή ιδέα...

Πόσα Μ έχουμε αυτή την στιγμή στο club???
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-09-04, 21:04
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpikounis
Νομίζω πως πρώτα πρέπει κανείς να σκεφτεί ποιός είναι ο λόγος ύπαρξης ενός club, και αφού είναι αυτό ξεκάθαρο, να σκεφτεί αν ο διαχωρισμός M-nonM θα βοηθήσει να πετύχει το club τους στόχους του.

Καταλαβαίνω και φυσικά δέχομαι οτι τα M είναι "διαφορετικά" από τα κοινά BMW, αλλά δεν καταλαβαίνω τί διαφορετική δραστηριότητα θα έχει ένα club με M από ένα club BMW.

Τέλος, πόσο απόλυτο μπορεί να είναι το κριτήριο αποδοχής κάποιου ώς μέλος; Θα μπορεί ο Χ με το X5 4.8is να μπεί; ο Υ με το 645Ci; O Z με το Z8;

Απλά η άποψή μου είναι οτι το club είναι για να φέρει κοντά ανθρώπους με τα ίδια ενδιαφέροντα και την ίδια "βίδα", ανεξάρτητα με το αν όλοι έχουν την οικονομική άνεση να ικανοποιήσουν τη "βίδα" τους αυτή.

Για εμένα, ο Χ που έχει Μ3 και ο Υ που θέλει Μ3 αλλα δεν έχει λεφτά να την αγοράσει, είναι ακριβώς το ίδιο και τους θέλω και τους δύο στη παρέα μου.

τι να πω ρε φιλε??????με κατασκλαβωσες.........!!!λιγοι ανθρωποι σκευτοντε ετσι..........!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.