Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιά 29-10-09, 18:46
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Σήμερα το πρωί παρέλαβα το αυτοκίνητό μου...
Αξίζουν συγχαρητήρια στην επίσημη αντιπροσωπία του Ν. Κορινθίας για την γρήγορη αποκατάσταση του προβλήματος που προέκυψε... 9.00 το πρωί είχα βγεί ήδη για δουλεία!
Έχουμε και λέμε... Απο ότι μου είπαν το λάστιχο που είναι ανάμεσα στα δυο μεταλλικά μέρη κόπηκε δίχως να δείξει σημάδια κόπωσης (υποστηρίζουν οτι θα το είχαν δει πριν έναν μήνα που άλλαξα τον τεντωτήρα λουριών)
Το άλλο που δε μου άρεσε... Είναι οτι η τροχαλία αυτή κοστίζει γύρω στα 400 ευρω (!!!) ζαλιστηκα όταν μου το είπαν, καθώς είχα σκοπό να αλλαχτεί προοληπτικά την επόμενη φορά...

Αυτή είναι η περιβόητη τροχαλία:


Είναι η τελευταία κάτω κάτω στα λουριά...



__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 30-10-09, 03:35
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλοτάξιδη και χωρίς προβλήματα να είναι Κώστα.....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #143  
Παλιά 30-10-09, 15:54
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Καλοτάξιδη, και μπράβο στην αντιπροσωπεία για την άμεση εξυπηρέτηση.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
oldcars... κοιταξε την τροχαλια και με τον κινητηρα να δουλευει. Αν τη δεις να στρεφει ανομοιομορφα τοτε κατι δεν παει καλα μ αυτη. Εγω ετσι το καταλαβα και μετα την ειδα με σταματημενο κινητηρα πως ηταν ετοιμο το λαστιχο να χωρισει απ το μεταλλο.
Γιάννη μόλις γύρισα από ταξίδι θα το κοιτάξω αύριο.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #144  
Παλιά 30-10-09, 15:57
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Εσείς με τα diesel... η BMW σας έφτιαξε... Performance κιτ για τα diesel με τους 177 ίππους, +20hp και 5 κιλά ροπή, με το κιτ να περιλαμβάνει βεντιλατέρ, intercooler και ψυγείο λαδιού. Ακούς Λευτέρη; Ήρθε η ώρα να πάρουν πόδι τα "κουτιά"...
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 30-10-09, 17:02
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσείς με τα diesel... η BMW σας έφτιαξε... Performance κιτ για τα diesel με τους 177 ίππους, +20hp και 5 κιλά ροπή, με το κιτ να περιλαμβάνει βεντιλατέρ, intercooler και ψυγείο λαδιού. Ακούς Λευτέρη; Ήρθε η ώρα να πάρουν πόδι τα "κουτιά"...
1)αν με το κουτιά εννοείς το Ε30, αυτό δε θα πάρει πόδι ποτέ, και υπάρχουν αρκετά πολυκύλινδρα πλάνα για όταν βγω από φαντάρος (λεφτά δεν υπάρχουν αλλά δε βαριέσαι; ).

2)αν με το κουτιά εννοείς τα παράλληλα εγκεφαλάκια, δεν μπήκαν ποτέ!

Πέρα από τον αρχικό ενθουσιασμό ήμουν και είμαι διστακτικός για παράλληλο εγκέφαλο με μη αναγνώσιμο πρόγραμμα, ή γενικά του τι κάνει και τι κρύβει ή δεν κρύβει από την μαμά ECU.

Δυστυχώς εγώ έχω το παλιό μοτέρ (το Μ47 όχι το Ν47 με τα 177), οπότε το performance δε με πιάνει.

Πραγματικά όμως το μοτέρ με καλύπτει κατά 90% (προς το παρών) και είναι ΥΠΕΡ αρκετό για ΠΟΛΥ σπορ οδήγηση το όλο σύνολο.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 30-10-09, 17:44
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσείς με τα diesel... η BMW σας έφτιαξε... Performance κιτ για τα diesel με τους 177 ίππους, +20hp και 5 κιλά ροπή, με το κιτ να περιλαμβάνει βεντιλατέρ, intercooler και ψυγείο λαδιού. Ακούς Λευτέρη; Ήρθε η ώρα να πάρουν πόδι τα "κουτιά"...
Ενδιαφέρον... Αν και εγώ πιστεύω πως η ισχύς που βγάζει το μοτέρ είναι υπεραρκετή...
Δίνουν εγγύηση στο μοτέρ και στο κιβώτιο μετά την τοποθέτηση του κιτ? Αν ναί, θα το σκεφτώ για μόλις λήξει η εγγύησή μου
Έχουμε λοιπές πληροφορίες????
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 31-10-09, 23:08
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Eννοείται πως υπάρχει εγγύηση, γνήσιο BMW κιτ είναι. Υποθέτω πως όσο είσαι μέσα στην εγγύηση η εγγύηση καλύπτει τα πάντα, κανονικά. Αν το βάλεις εκτός εγγύησης, μάλλον θα καλύπτει μόνο τα εξαρτήματα του κιτ, με την διετή εγγύηση που έχουν όλα τα γνήσια ανταλακτικά που τοποθετούνται από εξουσιοδοτημένο επισκευαστή.
Απάντηση με παράθεση
  #148  
Παλιά 31-10-09, 23:20
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
[QUOTE=skatzoxoiros;334992]Σήμερα το πρωί παρέλαβα το αυτοκίνητό μου...
Αξίζουν συγχαρητήρια στην επίσημη αντιπροσωπία του Ν. Κορινθίας για την γρήγορη αποκατάσταση του προβλήματος που προέκυψε... 9.00 το πρωί είχα βγεί ήδη για δουλεία!
Έχουμε και λέμε... Απο ότι μου είπαν το λάστιχο που είναι ανάμεσα στα δυο μεταλλικά μέρη κόπηκε δίχως να δείξει σημάδια κόπωσης (υποστηρίζουν οτι θα το είχαν δει πριν έναν μήνα που άλλαξα τον τεντωτήρα λουριών)
Το άλλο που δε μου άρεσε... Είναι οτι η τροχαλία αυτή κοστίζει γύρω στα 400 ευρω (!!!) ζαλιστηκα όταν μου το είπαν, καθώς είχα σκοπό να αλλαχτεί προοληπτικά την επόμενη φορά...



Σε οτι μοτερ πετρελαιο εχω συναντησει η τροχαλια στροφαλου ειναι με καουτσουκ στη μεση και καποια στιγμη κοβεται ξαφνικα.
Αυτο που σου ειπαν απο το συνεργειο οτι δεν θα μπορουσαν να εχουν δει κατι στο σερβις ειναι περα για περα αληθεια.
ειναι πολυ δυσκολο να φανει οσο και απλο σου ακουγεται-φαινεται....
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #149  
Παλιά 22-11-09, 10:54
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Αν και εχω το προηγούμενο μοτερ με τα 163, το γραφω εδω μηπως το προβλημα εχει καμια σχεση με αυτο του Κωστα πιο πανω. Λοιπον, χτες ηταν η τριτη φορα που πηρα το ιμαντα που δινει κινηση στην αντλια τιμονιου στο χερι. χωρις να εχω το τιμονι στριμενο τερμα (να πεις οτι ζοριστηκε..). δεν τον κοβει απλα βγαινει απο την θεση του και μενω στην ουσια χωρις τιμονι. Την δευτερη φορα που το εκανε αλλαξα το ιμαντα μηπως ειχε φθαρει, τωρα ομως το εκανε και με τον καινουργιο, ευτυχως δινει κινηση μονο στην αντλια τιμονιου και οχι καπου αλλου οποτε μπορεσα να το φερω μεχρι τημ λαρισα.
1. τι μπορει να φταιει;
2. που να το παω εδω στη λαρισα αυριο (εκτος αντιπροσωπειας);
Απάντηση με παράθεση
  #150  
Παλιά 22-11-09, 12:04
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros Εμφάνιση μηνυμάτων
....Έχουμε λοιπές πληροφορίες????
http://www.bmwblog.com/2009/09/17/fr...ormance-parts/
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.