Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 25-05-07, 08:36
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 320 open Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο που πωλειται χρονια εδω δεν ειναι Ελληνικο.εισαγεται.το νομικο μερος μπορει να μην σε ενδιαφερει φιλε μου αλλα ενδιαφερει τις εταιρειες που επενδυουν χρηματα και εχουν και καποια φημη και χανουν χρηματα απο φθηνες αντιγραφες σαν αυτη που ειδα στο thread.εγω δεν θα το προτεινα σε καποιον να βαλει το φτηνο.βεβαια ο καθενας κρινει και ενιοτε ρισκαρει
Φιλε μου καπου εχεις μπερδευτει. Το ελληνικο συγνωμη αλλα δεν εισαγεται πρωτον. Δευτερον χυστο σε ενα λιτρο λαδι και ανακατεψε τα. Ανακατευεται. Το αμερικανικο δεν ανακατευεται. Τριτον, το αμερικανικο ειναι το γνησιο και οχι η 'φτηνη αντιγραφη'. Εκτος βεβαια αν εννοεις οτι το εβγαλαν οι αμερικανοι πριν χρονια με το ονομα και ολα τα σχετικα και εμεις οι εξυπνοι πηραμε το ονομα και προσφερουμε ενα πολλαπλασια καλυτερο προιον που απλως δεν φαινεται οτι κανει κατι! Οχι απλα δεν κανει κατι, αλλαζει και το ιξωδες του λαδιου σου, πραγμα ειναι προβλημα. Τωρα οτι θελεις εσυ μπορεις να πιστευεις. Παντως το να μου λες οτι αυτη ειναι η φτηνη αντιγραφη και το δικο μας το γνησιο, δεν ειναι απλα κουφο, ειναι απλως παραλογο. Βεβαια αν θελεις να πληρωνεις τα 50αρια για να βαζεις μια βαλβολινη, με τις ευχες μου.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-05-07, 13:24
Το avatar του χρήστη ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ Ο χρήστης ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2005
Μηνύματα: 362
ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ is on a distinguished road
Φίλε μου God και οι άλλοι μαζί ακουστέ για να βρούμε μια λύση χωρίς παρεξηγήσεις ποιο είναι το σωστό θα σας πω τη δικιά μου εμπειρία από τη χρήση του motor-kote στο διάφανο μπουκάλι αυτό το ακριβό που λέτε και μετά θα διασταυρώσουμε με δικιά σας δοκιμή από το οικονομικό λάδι - αντιτριβικο για να βγάλουμε τα συμπεράσματα μας.
Βέβαια όχι μόνο με το αυτί η με το πως πάει στο δρόμο η αν κάνει οικονομία αλλά θα λάβουμε σοβαρά μόνο αν υπάρχει αλλαγή πάνω σε δυναμόμετρο ......1) εγώ διαβεβαιώνω ότι σε παλαιά δυναμομετριση πριν 2 χρόνια περίπου που είχα κάνει και με νέα που έκανα πέρσι στο ίδιο δυναμόμετρο με χρήση του motor-kote μόνο και τίποτα άλλο είδα 8hp παραπάνω και 1,5kg ροπή.
Δεν θέλω να το διαφημίσω ούτε να το βάλετε αλλά για να βγάλουμε μια άκρη για να ξέρουμε ποιος κοροϊδεύει ποιον κάνε όπως είπα και θα ξέρουμε αμέσως.
Αυτό το είδα στο δρόμο κάνει οικονομία μου φαίνεται πιο ζωηρό άστο καλύτερα γιατί εγώ ξέρω κάποιους που βάζουν αέρα στα λάστιχα και νομίζουν ότι πετάνε..!!!!
__________________
Τα μυστικά τις οδήγησης είναι πολλά και τα ανακαλύπτω ένα ένα ……με το σωστό τρόπο...... και το σωστό το όχημα....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-05-07, 13:47
Το avatar του χρήστη Spyros
Spyros Ο χρήστης Spyros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-03-2006
Μηνύματα: 333
Spyros is on a distinguished road
Μανο ωραια τα λες για το γνησιο "Motorkote" και για το μαιμου αλλα παιδακι μου υπαρχουν και αλλα παρομοια προιοντα. Οπως για παραδειγμα αυτο που εχω μπροστα μου το οποιο ειναι ιταλικο και λεγεται "SYNECO Κ14" και για οσους ξερουν κατι απο ιταλικα, γραφει απανω...........Additivo polifunzionale....Antiusura..........Percentuale d'impiego, dal 10 al 20% miscelato all olio lubricante di qualsiasi motore endotermico La stessa percentuale e ottimale per cambi e differenziali.

Μανο και αυτο εισαγετε και πωλειται στην Ελλαδα, ειναι εξισου - μπορει και καλυτερο απο το "Motorkote". Οποτε δεν ειναι "πανακεια" το "Motorkote".

Δεν κανω διαφημιση του παραπανω, το ανεφερα για να μην υπαρχει λαθος εντυπωση οτι υπαρχει ενα μονο στον κοσμο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-05-07, 13:53
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Spyros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μανο ωραια τα λες για το γνησιο "Motorkote" και για το μαιμου αλλα παιδακι μου υπαρχουν και αλλα παρομοια προιοντα. Οπως για παραδειγμα αυτο που εχω μπροστα μου το οποιο ειναι ιταλικο και λεγεται "SYNECO Κ14" και για οσους ξερουν κατι απο ιταλικα, γραφει απανω...........Additivo polifunzionale....Antiusura..........Percentuale d'impiego, dal 10 al 20% miscelato all olio lubricante di qualsiasi motore endotermico La stessa percentuale e ottimale per cambi e differenziali.

Μανο και αυτο εισαγετε και πωλειται στην Ελλαδα, ειναι εξισου - μπορει και καλυτερο απο το "Motorkote". Οποτε δεν ειναι "πανακεια" το "Motorkote".

Δεν κανω διαφημιση του παραπανω, το ανεφερα για να μην υπαρχει λαθος εντυπωση οτι υπαρχει ενα μονο στον κοσμο.
Γιατι ειπα εγω οτι δεν υπαρχουν βρε Σπυρο? Οχι ενα-δυο, εκαντονταδες! Απο STP που τα βρισκεις στα βενζιναδικα εως δεν ξερω τι που κανουν 500 ευρω τα 100ml. Απλα δεν εχουν ολα συμπτωματικα παρομοιο ονομα που να ταιριαζει με της πρωτης εταιριας που τα 'λανσαρε'...

Σε υδραυλικο τιμονι που τα βαλαμε ησυχασε πολυ η αντλια...αλλα απο χτες μεχρι σημερα αυτο...ειδωμεν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 25-05-07 στις 14:01
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-05-07, 20:54
320 open Ο χρήστης 320 open δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 468
320 open is on a distinguished road
φιλε god μπορεις να πιστευεις οτι θες .με 16 ε απο ενα αγνωστο καταστημα του πειραια μπορεις να εχεις τις ιδιοτητες του γνησιου.επιτρεψε σε εμενα και τον ανδρεα να μην εχουμε την ιδια αποψη.και γιατι το χρησιμοποιουμε και προσωπικα γιατι ξερω πως λειτουργει μια σοβαρη εταιρεια!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-05-07, 21:11
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 320 open Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε god μπορεις να πιστευεις οτι θες .με 16 ε απο ενα αγνωστο καταστημα του πειραια μπορεις να εχεις τις ιδιοτητες του γνησιου.επιτρεψε σε εμενα και τον ανδρεα να μην εχουμε την ιδια αποψη.και γιατι το χρησιμοποιουμε και προσωπικα γιατι ξερω πως λειτουργει μια σοβαρη εταιρεια!
Το αγνωστο μαγαζι στον Πειραια ειναι πολυ γνωστο, προμηθευει ολα τα καταστηματα της περιοχης, κανει εισαγωγες μονος του, πουλα μεσω internet χρονια τωρα και στο κατω κατω εχεις μπερδεψει το γνησιο με την αντιγραφη. Δεν ανακαλυψαν οι ελληνες το motorkote, αυτο που εβαλα στην φωτογραφια ειναι αυτο που πρωτοβγηκε και εκανε το ονομα της motorkote. Κοιτα το site τους και τις 'διαπιστωσεις' που γραφουν...ολα σε πανεπιστημια της αμερικης, ανακαλυφθηκε σε εργαστηριο της αμερικης το 90 κτλ. Και κατα τα αλλα, αντιγραφη ειναι το Αμερικανικο που εχει και το κατοχυρωμενο ονομα και το καλο ειναι το ελληνικο που αν το χυσεις μεσα σε 2 λιτρα λαδι το ανακατευεις και γινονται ενα. Ε, τι να σου πω απο κει και περα. Μπορεις να πιστευεις οτι θελεις.


Μια σοβαρη εταιρια επισης δεν κανει μια απλη αντιγραφη ενος ηδη γνωστου προιοντος. Αμα μου βρεις απο που το παρασκευαζουν, που το συσκευαζουν και τι συνθεση ακριβως εχει το ελληνικο, θα σου πω και μπραβο. Δεν αναγραφουν πουθενα!

ΥΓ. Ξερω που φτιαχνεται το 'ελληνικο' και δεν ειναι και πολυ μακρια...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-05-07, 21:56
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αγνωστο μαγαζι στον Πειραια ειναι πολυ γνωστο, προμηθευει ολα τα καταστηματα της περιοχης, κανει εισαγωγες μονος του, πουλα μεσω internet χρονια τωρα και στο κατω κατω εχεις μπερδεψει το γνησιο με την αντιγραφη. Δεν ανακαλυψαν οι ελληνες το motorkote, αυτο που εβαλα στην φωτογραφια ειναι αυτο που πρωτοβγηκε και εκανε το ονομα της motorkote. Κοιτα το site τους και τις 'διαπιστωσεις' που γραφουν...ολα σε πανεπιστημια της αμερικης, ανακαλυφθηκε σε εργαστηριο της αμερικης το 90 κτλ. Και κατα τα αλλα, αντιγραφη ειναι το Αμερικανικο που εχει και το κατοχυρωμενο ονομα και το καλο ειναι το ελληνικο που αν το χυσεις μεσα σε 2 λιτρα λαδι το ανακατευεις και γινονται ενα. Ε, τι να σου πω απο κει και περα. Μπορεις να πιστευεις οτι θελεις.


Μια σοβαρη εταιρια επισης δεν κανει μια απλη αντιγραφη ενος ηδη γνωστου προιοντος. Αμα μου βρεις απο που το παρασκευαζουν, που το συσκευαζουν και τι συνθεση ακριβως εχει το ελληνικο, θα σου πω και μπραβο. Δεν αναγραφουν πουθενα!

ΥΓ. Ξερω που φτιαχνεται το 'ελληνικο' και δεν ειναι και πολυ μακρια...

ΔΕΝ ΕΧΩ χρησιμοποιήσει κανένα μέχρι τώρα απλά μιλάω για τον "'αγνωστο" προμηθευτή στον Πειραία, ο οποίος κάθε άλλο παρά άγνωστος είναι
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-05-07, 23:37
jonmedic Ο χρήστης jonmedic δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Μηνύματα: 322
jonmedic is an unknown quantity at this point
το αυθεντικο ειναι το φθηνο.....το ελληνικο παραγεται εδω με αδεια των αμερικανων......ιδια ειναι....απλα το ελληνικο ειναι πιο πηχτο...ιδιες ουσιες εχουν....το ελληνικο υποτιθεται οτι ειναι πιο συμπηκνωμενο....γιαυτο και πιο ακριβο
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-05-07, 23:55
320 open Ο χρήστης 320 open δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 468
320 open is on a distinguished road
φιλοι εγω δεν εχω τιποτα αλλο να προσθεσω.με συμπληρωσε το post του Ανδρεα.ο νοων νοειτο........
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 26-05-07, 11:14
Το avatar του χρήστη ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ Ο χρήστης ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2005
Μηνύματα: 362
ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ is on a distinguished road
Φίλοι μου ειρήνη ....μόνο το δυναμόμετρο θα λύση το πρόβλημα όσο για εμένα σας λέω την έχω δει πάνω σε δυναμόμετρο και δεν μπορούσα να το πιστέψω αφού ρώτησα και τα παιδιά που μου την έκαναν (POWER) για τη διαφορά αυτή 8hp &1.5kg ροπή και το μόνο που έλεγαν ότι μάλλον η βενζίνα θα είναι......αλλά εγώ που ήξερα ότι το μόνο που του είχα αλλάξει είναι αυτό από μέσα μου το είπα όντως κάνει δουλειά το μαμημενο...!!!!!
Α και η 8hp είναι στους 265 του αυτοκινήτου που ήταν το δικό μου δεν ξέρω τη θα δόση σε ένα αμάξι 100hp 120hp φαντάζομε όχι πάνω 2...,3...,4hp το πολύ.
__________________
Τα μυστικά τις οδήγησης είναι πολλά και τα ανακαλύπτω ένα ένα ……με το σωστό τρόπο...... και το σωστό το όχημα....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.