Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-06-10, 12:48
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Ψάχνω να βρώ τον τρόπο ρύθμισης, και θα τον ποστάρω..
Μπορεί να είναι όπως το λέει ο gyiama και να μην το γνωρίζουμε..
Στο τέλος, όλοι θα μάθουμε κάτι περισσότερο απο όσα ξέραμε μέχρι τώρα...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-06-10, 13:18
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Σε Ε36 παντως γινεται και το εκανα οταν αγορασα τα φαναρια μου απο Αγγλια.

Εχουν θεση R / L οι προτζεκτορες.

Ξεβιδωνεις 3 βιδες και τον γυριζεις με το χερι σε οποια θεση θες ( R / L).

Τωρα σε Ε46 ισως και να μη γινεται .
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-06-10, 14:07
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Δεν βρίσκω οδηγία αλλαγής δέσμης απο την BMW...
Μόνο αυτόν τον τύπο βρήκα, που πουλάει projector headlights αλλά λέει ταιριάζουν
μόνο σε RHD οχήματα..(left hand side of the road)
http://www.autoartltd.co.uk/kudosaut...=&currentpage=
Έψαξα και στην Hella, επειδή διάβασα οτι κάποιος έκανε περιστροφή το φώς, αλλά δε βρήκα
άκρη..
Οποιος μπορεί να παραπέμψει σε κάποια πηγή να ανοίξουν τα μάτια μας, παρακαλώ να βοηθήσει..
Στο δικό μου Ε46, που έχει συμβατικά φώτα, ο καθρέπτης δεν ρυθμίζει από έξω τουλάχιστον.
Μόνο το πάνω κάτω για κανονική δέσμη και προβολείς..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-06-10, 16:17
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα καθίσματα δε νομίζω να έχουν διαφορά από δεξιοτίμονο σε αριστερό γενικά.

Εκτός αν έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις το ένα με το άλλο (το δεξί από το αριστερό... κάθισμα).
στα Ε46 το καθισμα του συνοδηγου εχει αισθητηρα καταληψης θεσης για το οτι σε περιπτωση τρακαρισματος αν δεν καθεται ανθρωπος ναμην ανοιξουν οι αεροσακοι δεξια!!!οποτε αυτο ισχυει και για τα δεξιτιμονα αλλα το καθισμα που τον εχει ειναι το αριστερο!!ακομα τα Μ3 εχουν ενα 90% ηλεκτρικα καθισματα με μνημες τις οποιες εχει μονο του οδηγου και οχι του συνοδηγου,οποτε στο δεξιτιμονο οι μνημες ειναι στο δεξι καθισμα και οχι στο αριστερο!!!εκομα οσα αυτοκινητα εχουν καθισματα με μνημες βαζοντας οπισθεν ο δεξης καθρεπτης κατευθειαν κοιταει προς τα κατω για να βοηθησει στο παρκαρισμα!!!αυτο γινεται και στα δεξιτιμονα αλλα το κανει ο αριστερος!!!!αυτο ειναι θεμα προγραμματισμου και οχι καθρεπτη οποτε καθρεπτες απο αγγλια δουλευουν κανονικα σε αριστεροτιμονο αυτοκινητο!!!

τωρα για το θεμα που ειπε ο φιλος πιο πανω ναι ειναι το μονο που δεν ειχα στο μυαλο μου οτι οι κορυφες στα ξεξιτιμονα ειναι αριστερα οποτε ΝΑΙ θελει αλλα φαναρια!!! η ρυθμιση και στα απλα φαναρια γινεται με 2 ρεγουλατορους οπως ειπα και ρυθμιζονται και ως προς το πανω κατω και ως προσ το μεσα εξω!!ΟΛΑ τα φαναρια στα Ε46

Οπως κοιταμε την 2η φωτο ο δεξιος ρεγουλατορος ρυθμιζει το πανω κατω και ο αριστερος το μεσα εξω!!!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg e46passheadlight.jpg (89,5 KB, 22 εμφανίσεις)
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-06-10, 19:10
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Φίλε,
αυτά με το κόκκινο βελάκι λές????
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg adjusting screws.jpg (172,1 KB, 33 εμφανίσεις)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-06-10, 20:09
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
ναι αυτα που λενε adjusting screws οπως ειναι με τα βελακια το αριστερο ρυθμιζει το πανω κατω και το δεξι το μεσα εξω στην υσια το δεξι σμπρωχνει τον καθρεπτη μεσα εξω μονοπατα δλδ μονο απ τη μια πλευρα κι ετσι ρυθμιζεται η γωνια φωτησης!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-06-10, 23:02
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Σε εμένα,
το ένα ρυθμίζει το ύψος των πορείας, και το άλλο το ύψος των προβολέων..
(τι χουρντά αγόρασα....)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-06-10, 11:11
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
δεν ξερω αν εχεις ανοιξει φαναρι απο Ε46 και να το εχεις λυσει εντελως,εγω το εχω κανει στο δικο μου σε απλα φαναρια αλλα και σε μαμα xenon το διελυσα η μαλλον και τα 2 τα διελυσα σε κομματια!!ολα μετασχηματιστες καθρεπτες μπαλαστ μοτερ ανυψωσης ολα βιδες!! ο καθρεπτης απ τα Ε46 ακομα και στα XENON ειναι μονοκομματος δεν γινεται να ρυθμισεις μονο την μεγαλη σκαλα η μονο τα πορειας!!ρυθμιζεις την πορειας και αυτοματα ρυθμιζεται και ημεγαλη σκαλα!!!! δεν ξερω τι αυτοκινητο εχεις φιλε μου (αν και απ οτι ειδα στο γκαραζ εχεις Ε34 αλλα δεν ξερω αν ισχυει αυτο) αλλα το πιο απλο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητων να τον ρωτησεις"!!!!!! εγω λογο καποιων αλλαγων που εκανα στο αυτοκινητο εχω ρυθμισει 15 φορες τα φαναρια μου και σε διαφορετικους ηλεκτρολογους και ολοι το ιδιο ειπαν/κανανε!! ολα αυτα σε περιπτωση που δεν καταλαβα καλα εγω την λειτουργια οτυ φαναριου οταν το διελυσα!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-06-10, 11:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω αν εχεις ανοιξει φαναρι απο Ε46 και να το εχεις λυσει εντελως,εγω το εχω κανει στο δικο μου σε απλα φαναρια αλλα και σε μαμα xenon το διελυσα η μαλλον και τα 2 τα διελυσα σε κομματια!!ολα μετασχηματιστες καθρεπτες μπαλαστ μοτερ ανυψωσης ολα βιδες!! ο καθρεπτης απ τα Ε46 ακομα και στα XENON ειναι μονοκομματος δεν γινεται να ρυθμισεις μονο την μεγαλη σκαλα η μονο τα πορειας!!ρυθμιζεις την πορειας και αυτοματα ρυθμιζεται και ημεγαλη σκαλα!!!! δεν ξερω τι αυτοκινητο εχεις φιλε μου (αν και απ οτι ειδα στο γκαραζ εχεις Ε34 αλλα δεν ξερω αν ισχυει αυτο) αλλα το πιο απλο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητων να τον ρωτησεις"!!!!!! εγω λογο καποιων αλλαγων που εκανα στο αυτοκινητο εχω ρυθμισει 15 φορες τα φαναρια μου και σε διαφορετικους ηλεκτρολογους και ολοι το ιδιο ειπαν/κανανε!! ολα αυτα σε περιπτωση που δεν καταλαβα καλα εγω την λειτουργια οτυ φαναριου οταν το διελυσα!!!
Ε46 έχω 318ι του 2004.
(το 34 το είχα βάλει, για να δείξω σε κάποιον οτι το κάθε μπέκ είχε ξεχωριστή επιστροφή..)
καιρός να αναδιοργανώσω το γκαράζ μου..!!!
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-06-10, 11:58
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
αααα πολυ ωραια εχουμε και το ιδιο αυτοκινητο αρα ειναι 101% οτι ειναι ιδια τα φαναρια μας εκτος πια και αν κανω εγω τοσο λαθος οπως και 3 για την ακριβεια ηλεκτρολογοι και μαλιστα 1 αντιπροσωπεια 2 bmwδοηλεκτρολογος και 3 ηλεκτρολογος Ο ΑΛΕΚΟΣ δλδ γενικων καθηκοντων
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.