Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 28-05-11, 10:57
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
και συνεχίζω με μιά ενημέρωση!!!!!!!!
Σήμερα καθάρισα τα μπέκ την πεταλούδα την εισαγωγή και το κλαπέτο της πολλαπλής της εισαγωγής , ύστερα απο δύο μέρες ακινησίας το μοντάρισα σήμερα το πήγα βόλτα και στην αρχή τα πράγματα έδειχναν αρκετά καλά.το πάρκαρα στο γκαράζ μου και πήγα για δουλειά. τώρα το βραδάκι το πήρα και το πήγα μιά βόλτα.το αμάξι ΔΕΝ το είχα δεί ποτέ έτσι. πραγματικά "πετάει" το μοτεράκι μου και είμαι πολύ χαρούμενος. χαμογελάω σαν το βλάκα μόλις το ακούω και δουλέυει έτσι. στην πορεία πάμε για αλλαγή καταλύτη,μου προτείνει φίλος μου που με βοήθησε πολύ στο όλο μου θέμα, να τον καταργήσω τελείως, αλλα δέ θέλω , για περιβαλλοντολογικούς λόγους, αλλιώς θα τον ξέμπαζα...ελπίζω να συνεχίσει να πηγαίνει έτσι, και να μή χρειαστεί να ασχοληθώ με αυτό το θέμα ξανά...!!!!!
νιώθω τόσο έτοιμος , που μού 'ρχεται να αντιμετοπίσω τον Geo 3D!!! να το επιχειρήσω? τί λέτε?
Μπραβο ρε Θανο μερακλη που πιανουν τα χερια σου!!!
Ειναι πολλα πραγματακια (αισθητηρες κτλ) τα οποια με το καιρο τα παιζουν και πεφτει η αποδοση στο μοτερακι μας.. Και μολις γινει σερβις-καθαρισμος-αντικατασταση βλεπουμε τη διαφορα.. (εγω το ειδα με την επισκευη στο βανος)
Μη καταργησεις το καταλυτη.. για σενα και για τους γυρω σου.. πιστευω οτι ειναι πολυ μ@λ@κες οσοι το κανουν.. Μπορεις να βρεις σε πολυ καλη τιμη εναν μεταλλικο πιο ελευθερο και να εισαι αρχοντας.. Googlάροντας θα βρεις πολλα μαγαζια, οποτε παρε τηλ, δες τιμες, κοιτα και ebay και αναλογως οτι σε συμφερει παρε..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 28-05-11, 21:05
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο ρε Θανο μερακλη που πιανουν τα χερια σου!!!
Ειναι πολλα πραγματακια (αισθητηρες κτλ) τα οποια με το καιρο τα παιζουν και πεφτει η αποδοση στο μοτερακι μας.. Και μολις γινει σερβις-καθαρισμος-αντικατασταση βλεπουμε τη διαφορα.. (εγω το ειδα με την επισκευη στο βανος)
Μη καταργησεις το καταλυτη.. για σενα και για τους γυρω σου.. πιστευω οτι ειναι πολυ μ@λ@κες οσοι το κανουν.. Μπορεις να βρεις σε πολυ καλη τιμη εναν μεταλλικο πιο ελευθερο και να εισαι αρχοντας.. Googlάροντας θα βρεις πολλα μαγαζια, οποτε παρε τηλ, δες τιμες, κοιτα και ebay και αναλογως οτι σε συμφερει παρε..
ζάχο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... πράγματι είμα μεγάλη βλακεία να καταργείς τον καταλύτη,κυριως για το περιβάλλον και τους γύρω σου και μετά για σένα. και εγώ πάντα τους έβριζα αυτούς που το κάνουν....θα κοιτάξω για καινούριο πιό ελευθερο όπως λές...το θέμα είναι όμως οτι ακούω ένα φύσιμα κατα τη διάρκεια που λειτουργεί το μοτέρ. το έκανε και τις τελευταίες ημέρες, δέν είμαι σίγουρος οτι πρέπει να το κάνει αυτό και πάει το μυαλό μου μήπως είναι σπασμένη κάπου η πολλαπλή εισαγωγής.θα ακούσω και του αδερφού μου άν το κάνει, και άν δέν το κάνει θα το ξαναλύσω και θα την ψάξω πολύ προσεκτικά έτσι για να μου φύγει η περιέργεια. πάντως το αμάξι δουλέυει ικανοποιητικά.δευτερα θα παω να σβήσω και όλες τις βλάβες που είχε καταγράψει και βλέπουμε άν θα περάσει καινούριες.....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.