Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 11-07-11, 21:53
Το avatar του χρήστη joseph
joseph Ο χρήστης joseph δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Μηνύματα: 513
joseph will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιος ο παιχτης και εγω αυτο θα κανω μεθαυριο να ξεμπερδευω!για δωσε λεπτομερειες.
ποσα εκατοστα δεξια και αριστερα πρεπει να απεχουν οι βιδες απο το μεντεσε και τι βιδες χρησιμοποιησες?(ποσο μακρος ειχαν οι βιδες δηλαδη)?
παιδια αυτο θα σωσει παρα πολλους εντωμεταξυ. τα περισσοτερα ντουλαπακια στα ε36 κρεμανε απο καποια στιγμη και μετα λογω της ζεστης(συστολη-διαστολη).
εγω λεω να γινει υπομνημα να το βλεπουν ολοι!
φιλε joseph περιμενουμε λεπτομερειες.μετρα καλα και πες μας αποστασεις και τι βιδες χρησιμοποησες για να ειμαστε κομπλε μην τρυπαμε και ξανατρυπαμε..
Οκ σε καμια ωρα πιστευω να μπορεσω να μετρησω και να σας πω..
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-07-11, 01:03
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ιδου η ροδος.το πηδημα μετα....
ολες οι βιδες στην θεση τους (οι οποιες και σφιχτηκαν ιδιως η τερμα κατω δεξια σχεδον ηταν στον αερα) εκτος απο μια (φωναχτε τον χαρδαβελλα ρε παιδια).αυτη χαμηλα αριστερα με το ερωτηματικο.τις 2 χαμηλες δεν τις βλεπεις πρεπει να ψηλαφισεις με το χερι απο κατω για να τις πιασεις.εγω βρηκα μονο την μια.τεσπα ακουω οπτικα τι λεει?βαζουμε βιδες τελικα?(αν ναι τι μηκος να εχουν?το λινκ λεει κατι για 6μιση.εκατοστα η' ιντσες εννοει?).πως το κοβετε?
Ούτε εμένα έχει στο ερωτηματικό σου Leo και μου φαίνεται περίεργο... Θα έπρεπε να υπάρχει εκέι γιατί έχει μπόσικα και τρίζει όταν το πιέζεις ή πέφτεις σε λακούβες... Σπάνια βέβαια στους γαμ*@ους δρόμους μας αλλά λέμε! :P

Μπορούμε να βάλουμε, άραγε, 1 βίδα εκεί??
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 12-07-11, 01:41
Το avatar του χρήστη joseph
joseph Ο χρήστης joseph δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Μηνύματα: 513
joseph will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιος ο παιχτης και εγω αυτο θα κανω μεθαυριο να ξεμπερδευω!για δωσε λεπτομερειες.
ποσα εκατοστα δεξια και αριστερα πρεπει να απεχουν οι βιδες απο το μεντεσε και τι βιδες χρησιμοποιησες?(ποσο μακρος ειχαν οι βιδες δηλαδη)?
παιδια αυτο θα σωσει παρα πολλους εντωμεταξυ. τα περισσοτερα ντουλαπακια στα ε36 κρεμανε απο καποια στιγμη και μετα λογω της ζεστης(συστολη-διαστολη).
εγω λεω να γινει υπομνημα να το βλεπουν ολοι!
φιλε joseph περιμενουμε λεπτομερειες.μετρα καλα και πες μας αποστασεις και τι βιδες χρησιμοποησες για να ειμαστε κομπλε μην τρυπαμε και ξανατρυπαμε..
Λοιπον, οπως βλεπετε και στη φωτο, το σημειο απο την αρχη του μεντεσε και της βιδας σε μενα ειναι στα 3 εκατοστα, οχι λιγοτερο γιατι ειναι οριακα, νομιζω 4 εκατοστα ειναι καλυτερα,
Τωρα οσο αναφορα τις βιδες, αυτες που εβαλα εγω ηταν 1,5 εκατοστο μηκος, και με ισιο "κεφαλι"

nea.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 12-07-11, 07:42
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον, οπως βλεπετε και στη φωτο, το σημειο απο την αρχη του μεντεσε και της βιδας σε μενα ειναι στα 3 εκατοστα, οχι λιγοτερο γιατι ειναι οριακα, νομιζω 4 εκατοστα ειναι καλυτερα,
Τωρα οσο αναφορα τις βιδες, αυτες που εβαλα εγω ηταν 1,5 εκατοστο μηκος, και με ισιο "κεφαλι"

Συνημμένο Αρχείο 31991
κατατοπιστικοτατος ο φιλος!θα γινει λοιπον και απο μενα!
θα βαλω και φωτο για να δειξω την διαφορα πριν και μετα.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 12-07-11, 07:51
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ούτε εμένα έχει στο ερωτηματικό σου Leo και μου φαίνεται περίεργο... Θα έπρεπε να υπάρχει εκέι γιατί έχει μπόσικα και τρίζει όταν το πιέζεις ή πέφτεις σε λακούβες... Σπάνια βέβαια στους γαμ*@ους δρόμους μας αλλά λέμε! :P

Μπορούμε να βάλουμε, άραγε, 1 βίδα εκεί??
δεν ξερω γιατι δεν εχει ρε φιλε teo εκει.παντως υποδοχη για βιδα δεν εχει σιγουρα γιατι το ψηλαφιζα πολλη ωρα και μου εκανε εντυπωση.
καλα μην νομιζεις μονο που το ανοιγω το ντουλαπακι τριζει απο μονο του.φαντασου
οτι μπαινει μπαινει αλα ειναι σε σημειο γτπκ.ουτε καν βλεπεις.πως να την βαλεις οεο?
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 12-07-11, 09:51
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Υπάρχει βίδα εκεί...
Όπως και στην απέναντι πλευρά

πινάνει το πλαινό πλαστικό (ακριβώς δίπλα από ένα αεροαγωγό που έχει εκεί), το πλαστικό που είναι κάτω από το ντουλαπάκι και το ντουλαπάκι. αν δεν υπάρχει η βίδα, προσπάθησε να την βάλεις στην τρυπούλα αν και χλωμό το βλέπω γιατί δεν είναι ευκολο να ευθυγραμμιστούν τα πράγματα... απλά βγάζεις ντουλαπάκι, κοιτάς τι θέλει και ξανακουμπώνεις.
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 12-07-11, 15:02
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Αυτή η βίδα πόσο μεγάλη είναι για να αγοράσω??

Ευκαιρία να κατεβάσω όλο το ντουλαπάκι και να αλλάξω και το φίλτρο καμπίνας! :P
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 12-07-11, 15:05
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
νμζ ίδιες είναι όλες. μόνη εξαίρεση οι 2 στο πάνω μέρος στο ντουλαπάκι, που και πάλι αν δεν κάνω λάθος στην ροδέλα διαφέρουν.

και επειδή δεν φαίνονται εκει κάτω, δεν είναι και απαραίτητο να είναι και μαύρες.
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-07-11, 22:20
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Λοιπόν, όλο το απόγευμα χθες μαμήθηκα!!

Έλυσα ντουλαπάκι για να αλλάξω φίλτρο καμπίνας (δεινόσαυρους είχε μέσα!!), έδεσα βάζοντας και τη βίδα που έλειπε κάνοντας το ντουλαπάκι μπετόν αλλά τώρα σφίγγοντας τις βίδες που έχω βάλει εξτρά για να κλείνει καλά το πορτάκι, δεν κλείνει καθόλου!! Μπαίνει πολύ μέσα η γλώσσα και δεν κουμπώνει το έμβολο... Επαιξα λίγο με τις 2 βίδες, έκανα και 3η τρύπα αλλά μάταια! Δεν κουμπώνει με την καμία! Τελικά το έκλεισα χωρίς τις βίδες και αφήνει κενό. Απλά έβαλα μονωτικό όπου ακουμπάει για να μην χτυπάει ή τρίζει...

Να το σπάσω τώρα ή όχι??? Πείτε μου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 19-07-11, 22:47
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
και γω σημερα εβαλα τις 2 βιδες για να μην φαινεται το κενο παρεα με τον φαναρτζη απεναντι.χαχαχαχα.αποτελεσμα:το ντουλαπακι κλεινει κανονικα χωρις να αφηνει κενο απλα οταν το κλεινεις θελει λιγο παραπανω δυναμη.οχι τιποτα το ιδιαιτερο απλα θελει πιο βια στο κλεισιμο.(μαλλον επειδη παρασφιξε).αυτο βεβαια δεν με ενοχλει καθολου μπροστα στο οπτικο αποτελεσμα πριν και μετα.ξεχασα να το βγαλω και φωτο.θα βαλω εδω αυριο μεθαυριο να δειτε τωρα πως φαινεται.ειναι μπομπα!

υ.γ.εσενα ρε τεο γιατι δεν κλεινει τωρα?αφου ειχες βαλει απο πριν τις βιδες!δεν καταλαβαινω.μαλλον θα φταιει που το ελυσες!δηλαδη αμα αλλαξω και γω φιλτρο τα ιδια θα εχω?χαχαχαχα.τον ηπιαμε τον ελληνικο αμα ειναι ετσι!
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.