Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 01-11-06, 23:27
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aφου σου ειπα οτι δεν κοφτιασε!!!
Ελπιζω κι εγω παντως να ΜΗΝ λειτουργουν στην Α.Ο. γιατι
Eκει καπου κοφτιαζει ρε......
Ελεος τα 240 θα πατησει......
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 02-11-06, 00:12
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Eπειδή μου ήρθε μια κλήση πριν κανά εξάμηνο όπου οδηγούσα το 520 του πατέρα μου κοντά στην Τρίπολη σε όριο 80 και πήγαινα με 136, το έψαξα λιγάκι...
Έμαθα ότι αν τους δηλώσεις ποιος οδηγούσε και κάνουν πάνω από 1 χρόνο να βρούνε εκείνον να του επιδώσουν τη κλήση, τότε παραγράφεται και ακυρώνεται.

Έτσι ο πατέρας μου δήλωσε ότι οδηγούσε το αυτοκίνητο γερμανός συνεργάτης του που πράγματι έρχεται Ελλάδα πολύ συχνά και μάλιστα έδωσε και τη διεύθυνση της δουλειάς του στη Γερμανία. Συγκεκριμένα τα λόγια του αστυνομικού που πήρε την κατάθεση χωρίς όρκο ήταν ''πάει αυτή η κλήση...στο αρχείο''.

Οπότε περιμένουμε νεότερα...
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 02-11-06, 08:46
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EDDIE_S Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΜΕΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ;;;ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ;;;
Για αναλύστε λίγο...
Καμερες λεωφορειοδρόμων ΟΧΙ ταχύτητας
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 04-11-06, 18:45
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
τελικά αν σε ζωγραφίσουν σε στέλνουν δικαστήριο ή απλά πληρώνεις κάποιο πρόστημο???
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 16-05-07, 22:07
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Γνωρίζει κανείς αν τα ανακριτικά της Τροχαίας [τα βανάκια], είναι εφοδιασμένα με κάμερα?Απ' οτι θυμάμαι γενικά δεν έχουν, αλλά πέτυχα ενα καινούργιο Τransit κ ψιλοπάγωσα...αν κ δεν είδα ν ''αστράφτει''.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 16-05-07, 23:58
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωρίζει κανείς αν τα ανακριτικά της Τροχαίας [τα βανάκια], είναι εφοδιασμένα με κάμερα?Απ' οτι θυμάμαι γενικά δεν έχουν, αλλά πέτυχα ενα καινούργιο Τransit κ ψιλοπάγωσα...αν κ δεν είδα ν ''αστράφτει''.
είναι κάποια συγκεκριμένα επιβατικά-συμβατικά τα οποία έχουν κάμερα μπροστά (τα είχα δει κάπου στο ίντερνετ, είχε και φώτο) και μάλιστα είχε κάτι παράξενα τετράγωνα προβολάκια μπροστά σαν ομίχλης αλλά ήταν φυσικά για φλας!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 17-05-07, 00:19
Το avatar του χρήστη nikosvg
nikosvg Ο χρήστης nikosvg δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-08-2005
Μηνύματα: 70
nikosvg is on a distinguished road
Είδα citroen Xara στο Ναύπλιο πριν 15 μέρες (μέσα στα στενά, όχι σε μπόκο) με κάμερα-radar μόνιιμα στο παμπρίζ.
Νίκος
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 17-05-07, 03:11
spiros Ο χρήστης spiros δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-09-2006
Μηνύματα: 57
spiros is on a distinguished road
Παιδιά στο δρόμο Κορίνθου-Τρίπολης δεν υπάρχουν πουθενά σταθερά radar εκτός από τη σήραγγα του Αρτεμισίου (τόσο στην είσοδο-έξοδο αλλά και μέσα) εξακριβωμένο από φίλο μπάτσο.

Τα σημεία που τη στήνουν συνήθως σε αυτόν το δρόμο είναι στα διόδια της Τρίπολης (στο ρεύμα προς Τρίπολη) με φορητά radar και σε μία κατηφόρα στο ρεύμα προς Αθήνα λίγο μετά την πινακίδα "Καλως ηλθατε στην περιοχή Κορίνθου κλπ" εκεί όπου ξαφνικά και χωρίς κανένα απολύτως (λέμε τώρα) λόγο το όριο γίνεται από 120 --> 100.

Και κάτι άσχετο: μην ψάχνετε μόνο για xaara και octavia "undercover". Τις προάλλες προσπέρασα στην ευθεία της Κινέττας ένα E200 Compressor μαύρο με μπεζ δερμάτινο κάθισμα και χωρίς φιμέ και έπαθα την πλάκα μου. Ο τύπος ήταν στην αριστερή με καμιά 160. Εγώ πίσω του με απόσταση κανονική περίμενα υπομονετικά να περάσω χωρίς φώτα και μαλακίες. Ο τύπος αρχίζει και δίνει, δίνω και εγώ οπότε στα 210 μπαίνει στη μεσαία και τον προσπερνάω φτάνοντας 230. Μπαίνει πίσω μου και μου ανάβει προβολείς και δύο μπλέ φάρους που ήταν χωμένοι στις γρύλλιες της μάσκας! Έλεος!!!! Έκοψα και μπήκα στη μεσαία και ο τύπος προσπερνόντας απλά μου έκανε νόημα να ελαττώσω ταχύτητα και έφυγε. Τα μάτια σας 104...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 17-05-07, 09:50
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Αυτος ΔEN ηταν τροχαια. Πιθανοτατα βουλευτικο η αλλο αυτοκινητο που ηθελε να το παιξει γαμαω.

Οπως ειπαμε λοιπον, ειναι αντισυνταγματικο και ΠΑΡΑΝΟΜΟ, να σου ζητησει η αστυνομια να τους φανερωσεις ποιος οδηγουσε το αυτοκινητο την στιγμη της παραβασης (Αρειος Παγος).

Οταν λοιπον σε καλεσουν στην τροχαια (ως ιδιοκτητης του οχηματος, εσυ θα κληθεις να εξηγησεις) και σου που "υπογραψε μας εδω το ποιος οδηγουσε", απαντατε "βαλ΄τε το στον πρωκτο σας και αναψ΄τε το να ζεσταθειτε".

Τωρα, το τι βοηθαει αυτο, δεν ξερω. Το σιγουρο ειναι οτι κανεις δεν μπορει να αποδειξει ποιος οδηγουσε το αυτοκινητο, και επισης δεν στεκει νομικα το "αφου δεν ξερουμε, υποθετουμε οτι οδηγουσε ο ιδιοκτητης και τον τσεκουρωνουμε". Παλια μαλιστα υπηρχε αρθρο στον ΚΟΚ που ελεγε ακριβως οτι "αμα ο ιδιοκτητης δεν αποκαλυπτει ποιος οδηγουσε, τοτε θεωρειται οτι οδηγουσε εκεινος και παιρνει την ποινη", το οποιο τωρα ομως δεν υπαρχει αρα για καποιο λογο καταργηθηκε.

ΥΓ Ασε που αμα πας στο τμημα και πεις ολα αυτα περι παρανομιας κλπ, το πιθανοτερο ειναι να βαρεθουν να ασχοληθουν μαζι σου περαιτερω αφου τους δειχνεις οτι κατεχεις απο νομικα, οτι εχεις ορεξη να τους τρεχεις, και αφου υπαρχουν αλλα κοροιδα που πληρωνουν αδιαμαρτυρητα...
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 17-05-07, 10:44
Το avatar του χρήστη B(3)M(1)W(8)is
B(3)M(1)W(8)is Ο χρήστης B(3)M(1)W(8)is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2007
Μηνύματα: 345
B(3)M(1)W(8)is is on a distinguished road
πριν απο 1 χρονο κατεβαινα αττικη οδο 215 και μου ηρθε η κληση μετα απο ενα χρονο στην φορολογικη δηλωση 550ευρω.δεν με χαλασε....
__________________
"ο ανθρωπος που δεν ισιωσε.....ποτε!!"
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.