Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 09-08-07, 17:48
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα 328i είναι αρκετά μπροστά απο τα 325i, παρότι τα 325i φοράνε διαφορικό 3.15 ενώ τα 328i 2.93... Αν τους βάλεις και το ίδιο διαφορικό... Τότε τα 25αρια τρώνε κολόνα άνετα.
Τοτε μαλλον το δικο μου μοτερακι ξυριζει γιατι μονο ενα 28αρι μου εχει φυγει κι αυτο 1 με 2καροτσια σε ψιλο ανηφορα! Στα αλλα σχεδον κοπιες και ενα εφαγε και το τσαγακι του 1 καροτσακι μεχρι 4ες αλλα πιθανον να πατιναρισε! Οι μετρησεις εχουν γινει και απο σταματημενα και ρεπριζ και τις περισσοτερες φορες μεχρι και κουμπωμα 5ης. Με αυτα τα κριτηρια τα λεω και τη μια κολωνα που λες φιλε δεν ξερω που την ειδες! Οτι ειναι καλυτερο μοτερ το 28αρι δεν αμφιβαλλω!
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 09-08-07, 18:43
Το avatar του χρήστη mpempas_cabrio
mpempas_cabrio Ο χρήστης mpempas_cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-02-2007
Μηνύματα: 247
mpempas_cabrio is on a distinguished road
μιχαλη σου ρχομαιιιιιιιιιιιι.
__________________
δεν ασχολουμαι με το μπασκετ, το ποδοσφαιρο,το τεννις γιατι χρειαζονται μονο μια μπαλα....
ασχολουμαι με την οδηγηση με το πλαι γιατι χρειαζονται 2
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 09-08-07, 19:28
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Τοτε μαλλον το δικο μου μοτερακι ξυριζει γιατι μονο ενα 28αρι μου εχει φυγει κι αυτο 1 με 2καροτσια σε ψιλο ανηφορα! Στα αλλα σχεδον κοπιες και ενα εφαγε και το τσαγακι του 1 καροτσακι μεχρι 4ες αλλα πιθανον να πατιναρισε! Οι μετρησεις εχουν γινει και απο σταματημενα και ρεπριζ και τις περισσοτερες φορες μεχρι και κουμπωμα 5ης. Με αυτα τα κριτηρια τα λεω και τη μια κολωνα που λες φιλε δεν ξερω που την ειδες! Οτι ειναι καλυτερο μοτερ το 28αρι δεν αμφιβαλλω!
Διάβασε πιο προσεκτικά το post μου και θα δεις οτι μίλησα για κολόνα με την προυπόθεση του ίδιου διαφορικού... Γιατί τα 28 είναι πιο μακριά από την μάνα τους. Το 25αρι σου ειναι μαμά;
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 09-08-07, 22:13
Το avatar του χρήστη ALEXIS_23
ALEXIS_23 Ο χρήστης ALEXIS_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2007
Μηνύματα: 203
ALEXIS_23 is on a distinguished road
Thanks παιδιά για τις πληροφορίες.Θα ρωτήσω και για τα υπόλοιπα..service, τελη για να αποφασίσω τελικά.Αφου η διαφορά στην κατανάλωση είναι ελάχιστη λεω να προτιμήσω το 25αρι.Α!!! Σε λιγες μερουλες θα σας βάλω και φωτό να μου πείτε σχόλια!!!
__________________
KouKouRouKou katastasi...
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 09-08-07, 23:40
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
[QUOTE=ΜΙΧΑΛΗΣ;132130]Τοτε μαλλον το δικο μου μοτερακι ξυριζει γιατι μονο ενα 28αρι μου εχει φυγει κι αυτο 1 με 2καροτσια σε ψιλο ανηφορα! Στα αλλα σχεδον κοπιες και ενα εφαγε και το τσαγακι του 1 καροτσακι μεχρι 4ες αλλα πιθανον να πατιναρισε! Οι μετρησεις εχουν γινει και απο σταματημενα και ρεπριζ και τις περισσοτερες φορες μεχρι και κουμπωμα 5ης. Με αυτα τα κριτηρια τα λεω και τη μια κολωνα που λες φιλε δεν ξερω που την ειδες! Οτι ειναι καλυτερο μοτερ το 28αρι δεν αμφιβαλλω![/QUOTE
Αυτες οι διαφορες παιζουν κι απο οδηγο σε οδηγο...Παντως το 28αρι ειναι πολυ πιο ροπατο και εχουν και καμια δεκαρια αλογα πραγματικη διαφορα στο δυναμομετρο.Τα 28αρια τα αυτοματα φορουσαν 3.07 διαφορικο μπλοκε.Αυτο φοραω κι εγω αλλα με χειροκινητο σασμαν απο 316.Τα χειροκινητα 2.93 οπως και τα 3λιτρα Μ3.Αυτααα...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 10-08-07, 06:19
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Ελευθερο φιλτρο και τελικο Ποπαυ δηλ. σχεδον καμια διαφορα απο μαμα αλλα το μοτερ οταν το εβαλα επανω ψαχτηκε παρα πολυ. Δεν εχει τυχει να μετρηθω με 28αρι και κοντα διαφορικα και σαζμαν. Αλλα θα μπορουσα να φοραω κι εγω σαζμαν και διαφορικο απο 316 οποτε...
Οτι μοτερ και να βαλεις φιλε στο δικο σου να προτιμησεις να ειναι με vanos και να το ψαξεις καλα (να μετρησεις συμπιεση, χιλιομετρα, να μην καιει λαδια). Οσο για την καταναλωση ολα ειναι θεμα οδηγου. Εαν το πατας πολυ θα βγεις απο το παραθυρο, εαν εισαι συντηρητικος τα κυβικα θα σε ανταμοιψουν με το παραπανω και ειδικα στα ταξιδια θα παθεις πλακα απο την καταναλωση. Για τελη και ασφαλειες...οτι δηλωσεις πληρωνεις.
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 11-08-07, 23:52
Το avatar του χρήστη ALEXIS_23
ALEXIS_23 Ο χρήστης ALEXIS_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2007
Μηνύματα: 203
ALEXIS_23 is on a distinguished road
Σας ευχαριστώ παιδιά όλους!!!!
__________________
KouKouRouKou katastasi...
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 16-08-07, 18:23
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Excuse' moi monsieur...mono sasman forao apo 316.To diaforiko einai apo 328 me bima 3.07
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 22-05-08, 19:32
Το avatar του χρήστη ALEXIS_23
ALEXIS_23 Ο χρήστης ALEXIS_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2007
Μηνύματα: 203
ALEXIS_23 is on a distinguished road
Τελικα αγορασα το 328 και αυριο το περναω στο αμαξι.Ευχαριστω για ολες σας τις συμβουλες.Με βοηθησατε παρα πολυ! ΤΗΑnks!!! Ας κλεισει το θεμα.
__________________
KouKouRouKou katastasi...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.