Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-09-09, 20:32
george116 Ο χρήστης george116 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 02-07-2009
Μηνύματα: 26
george116 is on a distinguished road
Στο περίπου.......

Σας χαιρετω ανοιγω αυτο το thread γιατι το κοντερ που εχουμε τουλαχιστον εμεις στον ασσο δειχνει οτι θα θελαμε να δειχνει.........

ημουν εγνατια με τον κολλητο μου εγω με 116 facelift 3d και αυτος με Peugeot 206 GT 1,6lt 150 ps

λοιπον εγω ημουν με cruise control στα 140 km/h ειχαμε ανοιχτη ακροαση στα κινητα ΚΑΙ παιδια με προσπερνουσε με 135 km/h πολυ αργα αλλα σταθερα!!!!!!!!!

ολα τα κοντερ κλεβουν φυσικα και του Peugeot φανταστειτε ποσο κλεβει το κοντερ του ασσου

εγω το βλεπω λιγο σαν ρεζιλικι και φαουλ της BMW........

θα ηθελα τις γνωμες σας!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-09-09, 20:39
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
μην ασχολεισαι!!!!τι εχει να λεει αν πηγαινεις με 132 και σου δειχνει 141?
ολα τα αυτοκινητα/μηχανες εχουν το λεγομενο σφαλμα στα ταχυμετρα.
κοιτα να απολαυσεις ολα τα υπολοιπα και ασε το κοντερ να κλεβει
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-09-09, 21:07
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας χαιρετω ανοιγω αυτο το thread γιατι το κοντερ που εχουμε τουλαχιστον εμεις στον ασσο δειχνει οτι θα θελαμε να δειχνει.........

ημουν εγνατια με τον κολλητο μου εγω με 116 facelift 3d και αυτος με Peugeot 206 GT 1,6lt 150 ps

λοιπον εγω ημουν με cruise control στα 140 km/h ειχαμε ανοιχτη ακροαση στα κινητα ΚΑΙ παιδια με προσπερνουσε με 135 km/h πολυ αργα αλλα σταθερα!!!!!!!!!

ολα τα κοντερ κλεβουν φυσικα και του Peugeot φανταστειτε ποσο κλεβει το κοντερ του ασσου

εγω το βλεπω λιγο σαν ρεζιλικι και φαουλ της BMW........

θα ηθελα τις γνωμες σας!!!

ε, και; .........

πως είσαι σίγουρος ότι δεν κάνει λάθος προς τα κάτω το άλλο;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-09-09, 00:28
nfot Ο χρήστης nfot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Μηνύματα: 180
nfot is on a distinguished road
Ενα GPS θα σου λυσει καθε απορια
__________________
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-09-09, 00:48
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
παντως η δικη μου Ε39 κλεβει...στα 140 με το κοντερ το gps λεει 135 νομιζω...αυτο μπορεις να το δεις και απο τη μεση ταχυτητα...δλδ πας με 140...μηδενιζεις τη μεση ταχυτητα...και μετα σου λεει οτι εχεις μεση ταχυτητα 137 ας πουμε ενω η βελονα ειναι καρφωμενη στο 140...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-09-09, 00:56
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Μπορεις να εξακριβωσεις με ενα gps οπως ηδη σου ειπανε. Εχε υποψιν σου ομως κατι.Το κοντερ μετραει στροφες στον τροχο αρα γωνιακη ταχυτητα (ω) rpm.Πολλαπλασιαζοντας τις στροφες αυτες με το μηκος του κυκλου της περιφερειας του ελαστικου (L) οπου L=2πR ,οπου R η ακτινα του τροχου (λαστιχο και ζαντα) ,βρισκεις την ταχυτητα του αυτοκινητου, με τις αναλογες μετατροπες μοναδων για να βγει km/h. βλεποντας λοιπον αυτον τον τυπο βλεπουμε οτι εναν ρολο παιζει το R που δεν μπορει να ειναι ιδιο ακομα και σε δυο ιδια αμαξια.Ο λογος ειναι οτι το ενα μπορει να φοραει 205/55/16 και το αλλο 22/45/17 ...υπαρχει μια αποκλιση...ακομα και απο την φθορα του πελματος!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-09-09, 00:59
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεις να εξακριβωσεις με ενα gps οπως ηδη σου ειπανε. Εχε υποψιν σου ομως κατι.Το κοντερ μετραει στροφες στον τροχο αρα γωνιακη ταχυτητα (ω) rpm.Πολλαπλασιαζοντας τις στροφες αυτες με το μηκος του κυκλου της περιφερειας του ελαστικου (L) οπου L=2πR ,οπου R η ακτινα του τροχου (λαστιχο και ζαντα) ,βρισκεις την ταχυτητα του αυτοκινητου, με τις αναλογες μετατροπες μοναδων για να βγει km/h. βλεποντας λοιπον αυτον τον τυπο βλεπουμε οτι εναν ρολο παιζει το R που δεν μπορει να ειναι ιδιο ακομα και σε δυο ιδια αμαξια.Ο λογος ειναι οτι το ενα μπορει να φοραει 205/55/16 και το αλλο 22/45/17 ...υπαρχει μια αποκλιση...ακομα και απο την φθορα του πελματος!!
Και αν κλέβει και το στροφόμετρο? Αυτό δεν το έψαξε ποτέ κανείς...
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-09-09, 01:00
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Φιλε τι διασταση ελαστικων ''φορας''?
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-09-09, 01:03
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αν κλέβει και το στροφόμετρο? Αυτό δεν το έψαξε ποτέ κανείς...
Σιγουρα αμα το πιασουμε , το πραγμα μπορει να βρωμαει απο παντου...Αλλα πιστευω οτι το στροφομετρο δεν θα κλεβει ,απο την αποψη οτι ειναι θεμα ζωτικης σημασιας σημα ,για την λειτουργια του κινητηρα.Ετσι κανω την παραδοχη οτι δεν κλεβει...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-09-09, 01:06
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγουρα αμα το πιασουμε , το πραγμα μπορει να βρωμαει απο παντου...Αλλα πιστευω οτι το στροφομετρο δεν θα κλεβει ,απο την αποψη οτι ειναι θεμα ζωτικης σημασιας σημα ,για την λειτουργια του κινητηρα.Ετσι κανω την παραδοχη οτι δεν κλεβει...
Λοιπόν, νεκρά στο Ε36 και τέρμα γκάζι. Ο κόφτης βάραγε λίγο πιο κάτω απο τις 5500 ενώ κανονικά είναι 6100, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Επίσης, σε αυτές τις ταχύτητες καταλαβαίνεις και πως 100 rpm να είναι το σφάλμα τότε μηλάμε για αρκετή απόκλιση στην ταχύτητα
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.